Varan Turizm

Varan Turizm
otobüs şöförü arayan firmalar otobüs şöförü arayanlar setra comfort setra comfort varan setracomfort
Firma: Varan Turizm
Firma Gerçek Adı: Varan Turizm A.Ş.
Yön. Kur. Başkanı / Sahibi: Enis Pekuysal
Genel Müdür: Yusuf Bolayırlı
Merkez Adresi: Yenibosna konyaaltı mevkii Bakırköy/İstanbul
İletişim Bilgileri
Tel 1: (212) 658 02 70
Tel 2: (212) 551 50 00
Web: www.varan.com.tr
Büyük İstanbul Otogarı Bilgileri
İşletme Yetkilisi: Enis Pekuysal
Peron No: 15-16

kaynak:frmpaylas
 
Bilge Gökçen

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Varan Turizm ÖzellikleriTÜM OTOBÜSLERİN ORTAK ÖZELLİKLERİ


Karlı, buzlu yollarda patinajı önleyen ASR, ani frenlerde kaymayı önleyen ABS sistemleri ve üstün vücut rahatlığı sağlayan geniş ergonomik koltuklar ile konuklarımıza yalnız konfor değil, güvenli bir yolculuk olanağı sunulmaktadır.
Her koltukta bulunan emniyet kemeriyle yolcu güvenliği sağlanmaktadır.
Bilgisayar kontrolü ile otobüsün önceden belirlenmiş hız limitini aşması otomatik olarak engellenmektedir.
Özel şoför mahalli tasarımı ve bilgisayar sistemi ile mevcut arızalar, iklim koşulları ve teknik bilgiler ekrandan kaptana aktarılmaktadır.
Özel ayna düzeni, daha da geliştirilerek, aynanın içine gizlenen kamera ile otobüsün ön, arka ve yan görüş alanını genişletilmiş ve ayrıca aracın park halinde asgari yer kaplaması sağlanmıştır.
Filtre sistemi ile dışarıdan gelen hava zararlı gaz ve alerjik polenlerden arındırılıp, otobüsün iç havası bu sistem sayesinde dört mevsim en uygun seviyede tutulmaktadır.
Otobüsteki bilgisayarlı klima sistemi ile otobüs içindeki hava 30 saniyede bir yenilenmektedir.
Genişletilmiş koltuk aralığı ile daha rahat seyahat imkanı sağlanmıştır.
İki katlı bagaj kompartımanı ile daha fazla bagaj taşınabilmektedir.
Tavan setinin özel aydınlatma sistemi ve özel camları ile SETRA otobüsleri daha yüksek ve ferah bir ortam sunmaktadır.
Tam donanımlı mutfak özellikleri ile isteğe bağlı olarak sıcak ve soğuk ikram yapılmaktadır.
Her koltukta 8 kanallı müzik yayın sistemi bulunmakta, konuklar istediği kanalı seçip, özel kulaklıkları ile New Age’den Türk Sanat Müziği’ne kadar uzanan yelpazedeki müzik yayınından yararlanabilmektedir.
Her otobüste farklı dizilişte bulunan TV ekranları ile video filmler her açıdan en rahat izlenebilmektedir.
Bütün otobüslerimizde WC hizmeti sunulmaktadır.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Bilge Gökçen

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Setra Comfort ve Deluxe

SETRA COMFORT CLASS RAHATLIĞI2008 model otobüslerde, yolcu rahatlığını en üst düzeye çıkaran koltuk dizayının yanı sıra güçlendirilmiş tropik klima, çok kanallı müzik sistemi ve üç adet 19 inç TV ekranı mevcuttur.GÖKYÜZÜ MANZARALI TOP SKY
417 HDH top sky modelinde tavanın cam olması sebebi ile seyahat esnasında gökyüzünü görebilmek mümkündür. Kabin içinde her dört sırada bir bulunan toplam 8 adet TV ekranından uydu anteni sayesinde TV yayınlarını izleme olanağı ve kablosuz internet erişimi sağlanmaktadır.


DELUXE KONFORU30 milyon EURO yatırımla filomuza dahil olan S 417 HDH DELUXE model otobüslerimizde sol tarafta tek, sağ tarafta ise çift koltuk bulunmaktadır.
Koltuklar deri kaplıdır. Koltuk kapasitesi azaltılarak 36’ya indirilmiş, koltuk aralıkları genişletilmiştir.


Koltuk kapasitesi 38 olup, sol tarafta tek, sağ tarafta ise çift koltuk bulunmaktadır. Ön ve orta bölümünde iki adet televizyon ekranı bulunuyor. Koltuklar deri kaplıdır. Geniş, ergonomik ve rahat koltuklarla keyifli bir seyahat imkanı sağlamaktadır.​
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Bilge Gökçen

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Varan Bistro ve Multimedia Ayrıcalığı

MULTIMEDIA AYRICALIĞI
Otobüsün ön ve orta bölümünde iki adet televizyon ekranı bulunmaktadır. Ayrıca her koltuğun önünde LCD ekran ve kulaklıklı çok kanallı TV ve video yayını yapılabiliyor. Her yolcu istediği kanalı seçip TV ve müzik yayınından tercihi doğrultusunda yararlanabilmektedir.ÇİFT KATLI - BİSTRO KEYFİ


Otomatik vites sisteminin de bulunduğu bu çift katlı otobüs 56 yolcu kapasitelidir. Aynı anda tüm konuklarımıza yemek verebilecek kapasiteli 2 adet fırın, 4 adet buzdolabı bulunmaktadır. Önde ve orta kapıda 2 merdivenin olması üst kata çıkış ve inişi kolaylaştırmaktadır. Otobüsümüzün alt katında 20 kişilik lüks kafe/bar hizmetinin bulunduğu "BISTRO" konseptinde sıcak/soğuk içecekler, çerez / cips /peynir tabağı gibi seçeneklerle farklı bir hizmet sunulmaktadır.
İstanbul-Ankara arasında servise sunulan çift katlı BISTRO otobüsleri teknolojinin ulaştığı en ileri düzeydeki yol güvenliğinin yanı sıra 16 kişilik (4x4) lüks kafe/bar şeklinde dekore edilmiş olan alt "BISTRO" katında konuklarına bambaşka bir ortam sunmaktadır.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Bilge Gökçen

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Setra Topclass 400

SETRA TOPCLASS 400 ESTETİĞİ


S 417 HDH


SETRA TopClass 400 otobüsüne, 14 Avrupa ülkesinin temsilcisinden oluşan Enternasyonal Hakem Kurulu tarafından " 2002 yıllın en iyi otobüsü " ödülü verilmiştir. SETRA TopClass 400' e ödülü getiren değerler, tartışılmaz teknik özellikleri, atak bir görüntü veren dizaynı ve fonksiyonları oldu.

Şoföre yönlendirilmiş kumanda panosu...

Özenle yapılmış joystick-vitesi, litronic-farlar ve kusursuzlaştırılmış Setra ayna sistemi, bagaj ve giriş basamak ışıklandırılması ve örneksel kumanda pano ergonomisi ile bilgi akış şekli kaptana yardımcı olmaktadır.

Konforlu ve keyifli yolculuk ayrıcalığı...

2.10 metre iç tavan yüksekliği ve 90 mm genişletilmiş iç mekanı ile sizi erişilmemiş bir genişlik hissi sunmaktadır. Burada yolcular şımartılacaktır: Derinleştirilmiş ön cam, panoramik- bakış açısı, exlusive Setra koltukları ve tavan setinin (servis setinin) özel aydınlatması, ergonomik ayarlı ayaklıklar.

Dizayn...
La Linea şekil, malzemeler ve renklerle otobüse akıllarda kalacak bir dizayn ayrıcalığı veriyor.

Garanti...
Taşıyıcı parçalarının ve ana kasaya verilen paslanmama garantisi toplam 10 yıldır.

Topair...
Topair’in kliması diğer konvansiyonel sistemlere göre daha hızlı çalışmaktadır. Ayrıca, sessiz ve esintisizdir. Akıllı elektronik destek ile derece hassasiyeti ayarlanabilir ve acil ısıtma olanağı vardır.

Daha fazla güvenlik...
Aktif ve pasif güvenlik sistemleriyle şoförü destekliyor ve yolculara güvenlik sağlıyor. ABS, ASR, EBS, disk frenleR ve servo desteği ile çok hafif vites sistemi ve çok daha fazla güvenlik ayrıcalığı yaşatmaktadır.

Yeni motor jenerasyonu...
Güçlü Euro 3 motorları çevre dostudur.

Yardımcı teknoloji...
Entegre edilen can-bus sistemi, araç sistem diagnozunu kolaylaştırmaktadır.​
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Bilge Gökçen

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Varan Turizm Tarihçesi

1946 yılından beri Varan...

[SIZE=+2] 1946 2007[/SIZE]

1946 yılında Kadıköy - Pendik ve kısa süre sonra İstanbul - İzmit arasında yolcu taşımacılığına başlayan VARAN, bugün ulaştığı hizmet düzeyi ve kullandığı teknoloji ile yurtiçi ve uluslararası düzeyde erişilmesi zor kalite düzeyini başarmanın mutluluğunu Türk Turizmine armağan etti. Bugün 2000’in üzerinde VARAN çalışanı ile hizmet kalitesinde sınır tanınmamaktadır.

TAŞIMACILIK SEKTÖRÜNDE VARAN’ IN İLKLERİ

Halen İstanbul, Ankara, İzmir, Kuşadası, Çeşme, Bodrum, Marmaris, Fethiye, Antalya, Alanya, Mersin, Adana, Gaziantep, Denizli ve Ayvalık bölgelerinde güven ve konforu en üst düzeyde sağlayarak hizmet sunmakta olan VARAN, yurtiçi ve yurtdışı yolcu taşımacılığında tümü kendisine ait SETRA otobüsleri ve konaklama tesisleri (Boludağı, MustafaKemalpaşa, Afyon, Pamukova ve Söğütözü ) ile hizmet veren tek firmadır.
Karayolu taşımacılığında her zaman öncü firma olma özelliğini koruyan VARAN, 1960 yılında yolcuları evden alarak ilk kez şehir içi servis hizmeti vermeyi başlattı. İlk Avrupa karoseri yatar koltuklu panoramik otobüsleri Türkiye’ ye getiren VARAN, ilk bağımsız otobüs terminali (Söğütözü / Ankara) ve bağımsız konaklama tesisini (Bolu Dağı) de açan seyahat şirketi oldu.

2002 yılında Avrupa’ da yılın otobüsü seçilen ünlü SETRA otobüslerini 1984 yılında ilk kez Türkiye’ ye getiren VARAN’ ın bugün 300’ ün üzerinde otobüsü bulunmaktadır. Tüm filosu VARAN’ ın öz malı olup, filo yaşı 3'tür. Bu sektörde yabancı dil bilen hosteslerin istihdam edilmesi ve karayolu seyahatinde ilk kez çift katlı otobüs servisi de yine VARAN tarafından gerçekleştirilmiştir.

Ayrıca;
1994 yılında ilk kez Avrupa ve Türkiye’ de real time on-line otomasyon sistemi,
1995 yılında ilk kez ofise gelmeden TELEFON ile bilet satış imkanı,
1998 yılında dünyada ilk kez INTERNET’ ten bilet satış imkanı,
1998 yılında yine dünyada ilk kez ISO 9001 Kalite Güvence Sistem Belgesi ile kalite standardı,
1999 yılında Turizm’ de Kalite “SKALİTE” ödülü,
2000 yılında Multimedia otobüslerle her koltuğun önünde video ve TV monitörleri ile çok kanallı stereo müzik tesisatıyla donatılmış farklı bir seyahat ayrıcalığı,
2000 yılında Deluxe otobüslerle tek koltuk rahatlığı,
2000 yılında otobüslerde M.A.S. ( çok kanallı müzik ) yayın sistemi,
2001 yılında otobüslerdeki TV yayınında, sinema filmleri, belgeseller, müzik klipleri, sanat, magazin, eğlence ve sohbet programlarından oluşan ve VARAN' a özel hazırlanan yayın kuşağı,
2003 yılında EN ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistem Sertifikası,
2004 yılında Kablosuz İnternet Erişimi (Istanbul / Ataşehir Terminali; Ankara / Söğütözü Terminali; İzmir /Bornova Terminali ve Afyon Konaklama Tesisi ve Tüm S 417 HDH DELUXE & S417 HDH TOP SKY otobuslerimizin tamamında ),
2004 yılında filodaki tüm otobüslerde emniyet kemeri donanımının tamamlanması,
2006 yılında filomuzdaki tum S 417 HDH model otobüslere takılan uydu anteni sayesinde yol boyunca TV kanallarını seyretme imkanı.

VARAN’ ın "İLK" lerinden bir kaçıdır.

[SIZE=+1]"İLK" LERDEN BAZI DETAYLAR...[/SIZE]

VARAN’ IN YURTDIŞI SEFERLERİ
Yurtiçi yolcu taşımacılığının yanı sıra, yurtdışında da farklı bir yere sahip olan VARAN, Avusturya (Viyana, Salzburg, Bregenz, Innsbruck, Dornbirn), Yunanistan (Atina) hatlarındaki tarifeli seferleri ve yurtdışı rezervasyon ofisleri ile en iyi hizmeti sunarken, AB ülkelerinde tanınmış bir otobüs şirketi olmanın gururunu yaşamaktadır.

VARAN’ IN “NON-STOP” SEFERLERİ
2000’li yıllara dönük projelerinde her zaman en iyiyi başarmak ilkesi ile VARAN 1993 yılında başlattığı NON-STOP “BUSINESS LINE” servislerini giderek genişletiyor. Önce sabah gün ağarırken Ankara-İstanbul arasında karşılıklı başlatılmış olan bu servisler, bugün yaygınlaştırılarak zamanının değerini bilen iş insanları için büyük avantaj sağlamaya devam ediyor.

VARAN İLE OTOMASYON ÇAĞI
Varan’ ın 1994’ de İstanbul-Ankara arasında real time on-line bilgisayar sistemi projesini hayata geçirerek kullandığı network teknolojisi ile sektöründe dünyada İLK olmanın gururunu bir kez daha yaşadı. Artık tüm Varan terminallerinden Varan’ın gittiği tüm noktalara bilet satış ve rezervasyon işlemleri büyük bir hız ve kolaylık ile bir iki dakika içinde yapılabiliyor.

TELEFONLA BİLET SATIŞI İŞLEMİ...
Zamanın değerini bilen yolculara sunulan benzersiz kolaylıklar:
- Türkiye’nin her yerinden sabit ya da Turkcell veya Telsim hatlı cep telefonundan
444 8 999 numaralı Çağrı Merkezini ya da Varan bilet satış ofislerini telefon ile arayan Visa Eurocard / Mastercard kredi kartı sahibi herkes bilet satın alabiliyor.

VARAN BİLETLERİ İNTERNETTE...
Şirketler grubu olarak Varan Turizm web sayfası ile 1997 yılında İnternet üzerinde yerimizi aldık. Bununla yetinmeyerek 1998 yılında sanal alanda da bir ilki gerçekleştirdik, aynı web sayfası üzerinden başlattığı “Elektronik ortamda bilet satışı” uygulamasında 6 yılı tamamladık.

Karayolu taşımacılığında ilk olan bu tarihi proje sayesinde yolcularımız, Türkçe ve İngilizce olarak bu web sayfası aracılığıyla Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden güzergah ve tarih bilgilerini girip istedikleri saatteki seferde oturacakları koltuğu seçerek rezervasyon ve kredi kartıyla bilet satın alma imkanına sahipler.

VARAN’ DA BİSTRO KEYFİ...
Dünyada ilk kez İstanbul-Ankara arasında servise sunulan 51 yolcu kapasiteli çift katlı VARAN BİSTRO otobüsleri ileri düzeydeki yol güvenliğinin yanı sıra 16 kişilik (4 x 4) lüks bir Fransız restoranı şeklinde dekore edilmiş olan alt “BİSTRO” katında konuklarına alakart mönüler ile bambaşka bir ambians sunuyor.

BİSTRO bölümündeki mikrodalga fırın, buzdolapları, pişirme ve kızartma bölümleri, kahve makineleri ile özel servis personeli bu ambiansı hazırlayan diğer unsurlar. Müzik tesisatı, video ve TV setleri ile donatılan VARAN BİSTRO otobüslerinde konuklar üst katta da kulaklıklar yardımıyla bu yayınlardan yararlanıyorlar.​
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Bilge Gökçen

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Varan Güvenliği

TÜRKİYE VE DÜNYA’DA İLK KEZ KARAYOLU YOLCU
TAŞIMACILIĞINDA ISO 9001 KALİTE GÜVENCE SİSTEM BELGESİ VARAN’A VERİLDİ.


Toplam Kalite Yönetimi konusunda sektörde öncü kuruluş olan Varan, Türkiye’de ve dünyada Yolcu Taşımacılığı’nda bir ilke daha imza atarak 15 Mayıs 1998 tarihinde ISO 9001 Kalite Sistem Belgesini aldı.


1946 yılından beri tarihinde ilkelerini yalnızca yolcularının güven, huzur ve mutluluğu üzerine kuran Varan, tüm fonksiyonlarıyla kurumsallaşmasını tamamladı ve bunu ISO 9001 Kalite Belgesi ile sektörün de kalite standardı haline getirdi.


İşte Varan'ın kalite politikası : “Varan Turizm Seyahat A.Ş. çalışanları olarak temel politikamız ilişki içinde olduğumuz kişi, kuruluş ve kurumlara beklentileri doğrultusunda en mükemmel hizmeti sunmak, kendimizi sürekli geliştirmek ve yenilemektir”.Otobüs bilgileri, tarihçe, güvenlik konuları Varan resmi sitesinden alınmıştır.
varan.com.tr
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
I

ismail.taspinar

Forum Okuru
şofor

uzun yol otobüs şoförlüğü tecrubesine sahibim.Varan firmasına calışmak hayalimdir inşallah nasip olur. İSMAİL TAŞPINAR
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Varan Turizm, 1946 yılında Kadıköy-Pendik arasında faaliyete başlayan İstanbul kökenli karayolu yolcu taşımacılığı firmasıdır.

Sevgili takipçilerimiz diğer otobüs fimaları için linki ziyaret ediniz.

otobüs firmalarıvaran turizm.jpg
 
Üst