vucut bakımı!

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
vucut bakımı!


Banyo veya duştan çıktıktan sonra vücudunuzun da nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Kış boyunca giysiler altında kalan tenimiz yaza kadar vücut kozmetikleriyle bahar tazeliğini yaşayabilirler. Ayrıca kullandığınız parfümün notalarını tepeden tırnağa teninize sindirerek bütün vücudunuzda yaşatan vücut ürünleri; sabunlardan deodoranlara, vücut sütlerinden pudralara kadar uzanan geniş bir yelpazede günlük yaşamınıza eşlik ediyor.

Basit bir duş almaktan enstitülerdeki profesyonel bakımlara, temizlik ya da tedavi amaçlı uygulamalardan sakinleştirici, inceltici ya da iyileştirici masajlara, vücut bakımı için geliştirilmiş bakım ürünlerinden yosunlu, aromatik yağlı uygulamalara ve parfümlerin notalarını tene sindiren kozmetiklere kadar kısaca bedenimize sağlık, güzellik ve gençlik veren her şey…

Evde vücut bakımı

Banyoda bakım: Çok basit bir deyimle, yıkanmak, duş ya da banyo almak beden sağlığı için temel bakımı oluşturuyor. Banyo kozmetikleri ile artık sadece temizlenmek amacıyla banyoya girilmiyor.. Banyo köpükleri, duş jelleri, banyo suyuna katılan aromatik yağlar, yine banyo suyuna atılan mineral tuzlar, efervesan (suda eriyen) tabletler ve peeling ürünleriyle banyo; temizlenmenin de ötesinde insanın kendisiyle başbaşa kalarak sağlığı ve güzelliği ile ilgilendiği bir keyif mekanına dönüşüyor.

Arındırma, (exfoliation ya da peeling) temizlenmenin en önemli bölümü. Geleneklerimizdeki kesenin yerini alan arındırma ürünleri; cildin yüzeyinde birikerek yer yer kalınlaşmalara (dizler ve dirsekler), yer yer lekelenmelere yol açabilen ölü hücreleri döküyor, böylece cilt pürüzsüzleşerek kadifemsi bir yumuşaklığa ulaşıyor. Yaz aylarında kusursuz bir bronzluk için cildin arındırılması çok önemlidir.

Banyo kozmetikleri, sudan çıktıktan sonrası cilt bakımına yönelik ürünleri içeriyor. Bunlar; süt veya krem formülünde nemlendiriciler, sıkıştırıcılar ve selülit kremleri, aromatik yağlar, parfümlü nemlendiriciler gibi..
signature.gif

 
*jellibon*

*jellibon*

Daimi Üye
Üye
Cevap: vucut bakımı!

faydalı bilgiler için teşekkürler
 

Benzer İçerikler

Üst