1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  yakışan gülümseme dizaynı

  Konu, 'Estetik-Plastik-Cerrahi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Mutluluğun en güzel ifadesi samimi bir gülüşle dışa yansır ve bulaşıcı bir dalga ile çevresine yayılır. En sert ifade dahi tatlı bir tebessüm karşısında yumuşar.

  Peki ama nedir gülüşü bu kadar tılsımlı kılan dersek;karşımıza kocaman bir yürek çıkar.

  Evet gülüşe ruhu veren dünya üzerinde gülebilen tek canlı olan insanoğlunun kalbindeki güzelliktir.

  Gülüşün mesleki kariyerde de yeri tartışılmazdır. Gülüşler sosyal gülüş, sportif ve seksüel gülüş olarak ta sınıflandırılmış olsalar da as olan içten gelen gülüştür.


  Ruhtaki güzelliğin en saf ifadesi olan gülüşün yüzdeki yansımasına bakacak olursak ;kıpır kıpır bir teni, pırıl pırıl parlayan bir çift gözü, inci gibi parlayan tertemiz dişleri, belirgin elmacık kemikleri, gamzeli yanakları, dolgun dudakları, ve gergin bir boynu görmez miyiz.
  Evet yukarıdaki bu tarif, genlerimizle bize geçen, ailemizden öğrendiğimiz mutlu insan olma sanatının çevreye yansımasıdır. Bu güzel dizayn edilmiş gülüş şekline ilk gençlik döneminde yüzümüze oturmaya başlarken, orta yaşlarda hafif deforme olabilir. İşte, ruhtaki gençliğin bedenimizdeki koruyucuları olan estetik cerrahların güzel elleri bize gülüşümüzün tazeliğini geri verebilir.

  Güzel gülebilmek, ruhtaki güzelliği dışarıya doğru yansıtabilmektir. Ancak, kişinin yüz anatomisi buna her zaman müsait değildir.

  Gülerken şu problemleri yaşıyorsanız;
  Dişlerinizi gizlemeyebilmek için rahatça gülemiyorsunuz
  Alın, göz çevresi ve dudakların yan tarafındaki çizgiler gülerken daha da artıyorsa.
  Gıdınız çok fazla belirginleşmişse.
  Gülerken çeneniz daha da mı küçülüyor ya da daha mı belirginleşiyor?
  Nazolabial oluk dediğimiz, burun-dudak arasındaki çizginiz çok mu derinleşiyor?
  Gülerken dudaklarınız çok mu inceliyor?
  Başkalarının gülüşünü mü beğeniyorsunuz?

  gülüş dizaynıBu sorularımızın cevapları evetse; siz gülüşünüzü beğenmiyor ve ne yazık ki belki de gülemiyorsunuz. Oysaki gelişen teknolojinin biz estetik cerrahlara sunduğu imkanlarla sizlere özlediğiniz gülüşü geri kazandırmak hiçte zor olmayacaktır. Estetik cerrahi, sanatın tıpla buluştuğu noktadır. Mutlu yüzü yaratmakta da gülüş dizaynı kavramı ile tanışırız.

  Neler gülüşümüzü etkiler:
  Cinsiyet
  Yaş
  Cilt kaliteniz
  Kaşlar-göz kapakları
  Burun şekli
  Elmacık kemikleri
  Dudaklar
  Dişler ve diş etleri
  Çene yapınız ve gıdınız


  Gülüş dizaynında estetik cerrahinin mutlu yüzü olarak nelerin yapılabileceğine bakacak olursak, Cinsiyet, kadın ve erkeğin gülüş tarzları farklıdır. Kadınlarda gülüş esnasında daha çok üst dudak yukarıya kalkarken dikey hatta bir açılma olur, erkekte ise gülüş yanlara doğru olup yatay planda bir gülüş meydana gelir.

  Yaşa bağlı olarak gülüşteki farklılıkların meydana gelmesinde bir çok etken rol alırken, en fazla gülüş kalitesini kişinin özgüveni etkiler. Özgüveni etkileyen etkenlerin başında, kişinin vücudu ile olan barışıklığı önemlidir. Gençlik dönemlerinde vücuda olan güven duygusu rahat gülmelerini sağlarken, ileri yaşlarda yada gençlikte rahatsız olduğunu düşündüğü bölgeleri için, yapılan tedaviler ile güzel gülüşe kavuşmaları mümkündür.

  Güzel gülüşün temelinde öncelikle ruhtaki güzellik yatar. Kişinin psikolojik halide ilk olarak vücudunda cilt sağlığını gulus dizaynetkiler. Cildimizdeki problemi sadece psikoloji ile ilgili olmayıp, yaşa,çevresel etkenlere, hormonal duruma, beslenmeye ve daha bir çok sebebe bağlıdır. Sivilceli, lekeli, tüylü ve temizliği yapılmamış bir cilt pırıl pırıl parlar mı? Cilt temizliği ve ihtiyacı olan bakımın yapılmış olması, cildin yıpranmasını durdurup, sağlık kazandırır.

  İçten gelen bir gülüşte, pırıl pırıl parlayan bir çift göz kadar; gülüşe canlılık katacak bir şey düşünülemez. Ancak, ortalama 30'lu yaşlarda oluşmaya başlayan alın, kaş arası - kaş kenarlarındaki (kaz ayakları) kırışıklıklarının botoxla tedavisi mümkündür.

  Üst göz kapağı torbaları da bazen genetik olarak, bazen de hiç bir sebep olmadan gözlerin açıklığını kapatabilmektedir. Bleforoblasti dediğimiz göz kapağındaki fazlalıkların alınması operasyonu ile gözlerdeki canlılık yeniden kazanılmış, yorgun ve mutsuz ifade silinmiş olur. Bazen kaşlarda da düşüklük olabilir.

  İdeal kaş görünümü olan; kaşın dış kısmının iç kısımdan kalkıkta olamasını,botoxla sağlayabiliyoruz. Aynı zamanda total olarak ta botox ortalama 2mm kaşı yukarı kaldırırken ihtiyacın fazla olması durumunda endoskopik olarak yapılan kaş kaldırma yöntemi ideal sonuca ulaşmamızı sağlamış olur.
  Kötü burun şekli tabi ki çirkin gülmek değildir.

  Ancak,güzel bir burun şeklinin yüze kazandırdığı güzel ve yumuşak ifade de tartışılamaz. Gülerken burun ucunun aşağıya düşmesi,yan profilden bakıldığında burundaki belirgin bir kemer gülmenin şıklığını gölgeler.Güzel bir burun da güzel gülümsemelerle anlam kazanır.

  Elmacık kemiği üstündeki yağ yastığı 35'li yaşlardan sonra erimeye başlar ve desteğini kaybeden elmacık kemikleri ve nazolabial oluk dediğimiz burundan ağız köşesine uzanan çizgide belirginleşme başlar. Bunların dolgu maddeleri ya da kendi vücut yağı ile doldurulması yüze kaybettiği hacmi kazandırırken, gülüşede güzellik verir.

  Gülüşün gerçekleştiği asıl organ ağız olduğu için, gülüşün güzelliğinde de dudakların ve dişlerin önemi de çok büyüktür. Gülerken incelen ve yok olan bir üst dudak, bir tarafa kaymış dudak şekli ya da asimetrik dudak yapısı çerçevesi bozuk güzel bir yağlı boya tabloya benzetilebilir.

  Dudaklar belli bir dolgunluk ve simetride olmalıdır ki bu tablo kusursuz gözüksün. Bizim yine bu konuda en büyük yardımcılarımız ince dudakları kalınlaştırmada; dolgu maddeleri ya da kişinin kendi yağı iken, çok fazla kalın olan dudaklarda da cerrahi işlemlerle yapılan inceltme ve simetriyi sağlamadır.

  gülüs dizaynDudakların içinden gülerken hiç gözükmeyen ya da dişleri örtecek kadar göze batacak şekilde gözüken diş etleri de gülüş estetiğinde önemlidir.

  Estetik yapısında problem olan dişetleri uygun tedavilerle onarılarak,diş etinin hafif pembe rengi ve görünümleri güzel dudak ve dişlerin tamamlayıcısı olacaktır.

  Dişlerin rengi, dizilimi ve görünümü de gülüş güzelliğinin temel taşlarındandır. Ancak, sarımtırak diş rengi ne kadar hoş gözükmüyorsa, kar beyaz renkte bir o kadar itici olacaktır. Diş temizliği ve renk açma konusunda diş hekiminizle görüşmenizde, ten renginizi ve doğal diş görünümünü lütfen göz ardı etmeyin.

  Ağız ve çene ortalama yüzün üçte birlik kısmı iken,daha büyük yada daha küçük olması yüzde asimetri sebebi olacaktır.Çeneye yapılacak dolgu,yağ enjeksiyonu ya da protez uygulamaları ile çenede büyüme sağlanırken ,gerekirse ağız içinden çalışılarak hiç iz oluşmayacak şekilde yapılan törpüleme işlemleri de çeneyi küçültebilecektir.

  Çene altından gülerken pırtlayan bir gıdı ve kırışık görünümlü bir boyunda gülüş estetiğini olumsuz etkiler.Sarkan gıdıya yapılacak liposuction,sarkık bir boyna cerrahi olarak yapılacak toparlama işlemleri de genç ve güzel bir görünüm sağlayacaktır.

  Yapılan çalışmalar çok gülümseyen kişilerde yüz çizgilerinin yere parelel olarak yatay gelişeceği,ancak somurtgan kişilerde çizgilerin dikey olacağı gösterilmiştir.

  Yüz güzelliğinin en güzel göstergesi olan gülüşlerinizi azaltmadan,hayata olabildiğince çok gülümseyerek bakmanızı ve çizgileriniz hep yatay olamasını dilerim.   
 2. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7.813
  Beğenilen Mesajlar:
  65
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL
  Cevap: yakışan gülümseme dizaynı
  emeğine sağlıkkkk
   
 3. Gülümseme

  Gülümseme Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  24 Eylül 2008
  Mesajlar:
  282
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: yakışan gülümseme dizaynı
  ellerine sağlık.teşekkürler.
   
 4. Beyazca

  Beyazca Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  12 Haziran 2008
  Mesajlar:
  612
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Ankara
  Cevap: yakışan gülümseme dizaynı

  tşkler emeğine sağlık
   
 5. *jellibon*

  *jellibon* Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  9 Kasım 2007
  Mesajlar:
  6.137
  Beğenilen Mesajlar:
  37
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  mutluluk ülkesinden
  Cevap: yakışan gülümseme dizaynı
  emeğinize ssağlık.....
   
 6. mislinay

  mislinay Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Kasım 2007
  Mesajlar:
  7.147
  Beğenilen Mesajlar:
  37
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: yakışan gülümseme dizaynı

  paylaşım için teşekkürlerrr canım emeğine sağlık
   
yakışan gülümseme dizaynı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gülümseme...

  Gülümseme...

  çok hoşuma gitti..izlemenizi tavsiye ederim:) YouTube - kısa film GÜLÜMSE / Smile
 2. bir gülümseme....

  bir gülümseme....

  gülümseme mesajları Bir gülümseme; sevginin ve insan olmanın anahtarıdır. Bir gülümseme; iç dünyamızın güzelliklerini, dışa yansıtır. Bir gülümseme; bir külfeti yoktur, fakat çok şey kazandırır. Bir gülümseme; evde saadet, iş yerinde muvaffakiyettir. Bir gülümseme; başkalarına ikramda bulunmak demektir. Bir gülümseme; vereni fakirleştirmeden, alanı zenginleştirir. Bir gülümseme; bir an...
 3. **bir gülümseme**:)**

  **bir gülümseme**:)**

  Bir gülümseme ; sevginin ve insan olmanın anahtarıdır. Bir gülümseme ; iç dünyamızın güzelliklerini , dışa yansıtır. Bir gülümseme ; bir külfeti yoktur , fakat çok şey kazandırır. Bir gülümseme ; evde saadet , iş yerinde muvaffakiyet. Bir gülümseme ; başkalarına ikramda bulunmak demektir. Bir gülümseme ; vereni fakirleştirmeden , alanı zenginleştirir. Bir gülümseme ; bir an...
 4. bir gülümseme:)...

  bir gülümseme:)...

  Bir gülümseme ; sevginin ve insan olmanın anahtarıdır. Bir gülümseme ; iç dünyamızın güzelliklerini , dışa yansıtır. Bir gülümseme ; bir külfeti yoktur , fakat çok şey kazandırır. Bir gülümseme ; evde saadet , iş yerinde muvaffakiyet. Bir gülümseme ; başkalarına ikramda bulunmak demektir. Bir gülümseme ; vereni fakirleştirmeden , alanı zenginleştirir. Bir gülümseme ; bir...
 5. Gülümseme Gerçek Mi?

  Gülümseme Gerçek Mi?

  Binlerce gülen insanın fotoğrafını inceleyen ABD'li psikolog uyarıyor: "Eğer karşınızda tebessüm edenin göz kenarları kırışmıyorsa, kesinlikle samimi değildir!". Göz kaslarına bakın ABD'deki California Üniversitesi'nden psikolog Dacher Keltner, bir insanın gülüşünün sahte mi yoksa samimi mi olduğunun anlaşılabileceğini iddia ediyor. Araştırmalarını rehber alarak konuşan Keltner,...

Sayfayı Paylaş