Etiketler:
 1. FiRaRi_MeLeK

  FiRaRi_MeLeK Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  8 Eylül 2009
  Mesajlar:
  1.458
  Beğenilen Mesajlar:
  198
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  insanların CENNET benim CEHENNEM dediğim yerde...

  Yanlış beslenme

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında FiRaRi_MeLeK tarafından paylaşıldı.

  sağlık, soğuk hava, bağışıklık sistemi, yanlış beslenme, soğuk havaya adapte olmaya çalışan vücudumuzun en önemli koruyucusu olan bağışıklık sistemi; beslenme ve yaşam koşullarındaki dengesizliklerden olumsuz etkileniyor.Bu yüzden basit enfeksiyonlar bile, vücudunuzda ciddi hastalıkların tetikleyicisi oluyor. Detaylar ve daha fazla bilgi konumuzda.
  Diyet
  Özellikle mevsim geçişlerinin ardından, düzenli beslenme sağlığın altın kuralıdır. Böyle dönemlerde sağlıksız diyetlerle vücudun inşa etmeye çalıştığı direnci etkilemek, yanlış uygulanan yöntemlerin başında gelir.
  Kilo koruması
  Kilonun korunması amacıyla alınan beslenme tedbirlerinde beta-glukan gibi doğal besin takviyelerinin yer alması gerektiğini belirten uzmanlar, kişinin günlük beslenme programını önemsemesi gerektiğini ekliyorlar.
  Hava şartları
  Güneşli yaz günlerinden kapalı ve soğuk kış ayarlına geçişin metabolizmanın üzerinde yaratacağı olumsuz etkilerden korunmada bazı doğal maddelerin kullanımı önem taşır. Uzmanlar ısı değişikliklerine maruz kalan metabolizmanın değişen hava şartlarına uyum sağlamasının önemini vurguluyor.
  Hormonlar
  Mevsim geçişlerinde hormonlarda bazı değişiklikler olur. Böbrek üstü hormonlarının seviyesi azalır ve bununla birlikte vücudun savunma sistemi zayıflar ve çöker. Aynı zamanda kişiler nasıl giyineceklerini ve beslenme programlarındaki önemli etkenleri değiştirmeyi bilmezler ve hastalıklara kolay yakalanırlar.
  Hastalıklar
  Zayıflayan bağışıklık sistemi nedeniyle enfeksiyon, alerji ve üst solunum yolları hastalıkları artar. Çoğu bulaşıcı olan bu hastalıklar hızla yayılarak geniş kitlelerin günlük yaşamını etkiler. Ancak önceden korunma sağlayan kişilerin bağışıklık sistemi bu etkenlere karşı direnç gösterir.  [​IMG]  Egzersiz
  Yoğun ancak fiziksel hareketin yer edinmediği bir yaşam, bağışıklığınızın zayıflamasında diğer bir etkeni oluşturuyor. Sağlıklı bir yaşam için günlük yaşamınıza en az 30 dakikalık bir egzersiz programı koyun.


  Uyku düzeni
  Yoğun ve stresli yaşam koşulları dolayısıyla metabolizmanın temel ihtiyacı olan uyku ilk gözden çıkarılan etkeni oluşturuyor. Oysa vücudun dinlenme saatlerini oluşturan bu dilimde bağışıklık sistemimiz daha etkin çalışıyor.


  Sağlıklı bir insanın bağışıklık sistemi gün içinde her türlü dış etkene karşı alarma geçecek bir kalkan oluşturur. Hastalıklara karşı korunma dışında tüm vücudun sistematik hareketine katkıda bulunma işlevine sahiptir.


   
Yanlış beslenme konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. beslenmede doğru bilinen yanlışlar

  beslenmede doğru bilinen yanlışlar

  Beslenmede doğru bilinen yanlışlar! Her gün çeşitli yayın organlarında beslenme konusunda birtakım haberlerle karşılaşmaktayız. Bunların bir kısmı tamamen bilimsel olmasına rağmen, bazıları ise doğruluktan tamamen uzaktır. Ancak maalesef asılsız haberlerin daha çok prim yapması doğru bilinen birtakım yanlışların ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktadır. Halbuki bilim doğruların artmasından...
 2. Beslenmeyle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

  Beslenmeyle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

  dengeli beslenmeyle ilgili hikaye sağlıklı beslenme ile ilgili hikaye dengeli beslenme ile hikayeler öğün ve öykü Her gün çeşitli yayın organlarında beslenme konusunda birtakım haberlerle karşılaşmaktayız. Bunların bir kısmı tamamen bilimsel olmasına rağmen, bazıları ise doğruluktan tamamen uzaktır. Ancak maalesef asılsız haberlerin daha çok prim yapması doğru bilinen birtakım yanlışların...
 3. Diyette yapılan yanlışlar

  Diyette yapılan yanlışlar

  Meleklerim aşşağıdaki sayılanları bende doğru biliyordum meğerse hepsi yanlışmış..Diyete başlamadan mutlaka okumalısınız.. Diyette doğru bilinen yanlışlar: Ana öğünlerden birini atlarsam kolay kilo veririm Lightlarn kalorisi yok, istenildiği kadar tüketilebilir Sabah aç karnına limon veya greyfurt suyu içersem yağ yakarım Medyada yer alan beslenme bilgilerinin son derece güvenli...
 4. Yanlış Beslenme Hastalık Genini Aktifleştiriyor

  Yanlış Beslenme Hastalık Genini Aktifleştiriyor

  yanlış beslenme, beslenme hataları yanlış beslenme ve hastalıklar, beslenmedeki hatalarımız, nasıl beslenmeliyiz, beslenme rehberi Beslenme insan hayatında çok önemli rol oynar.. İnsan genetik haritası çözüldü! Yanlış beslenme hastalık genini aktif hale getiriyor! 21. Yüzyılın kurtarıcı anahtarı nutrigenetik tıp Daha kaliteli bir yaşam için nutrigenomik Yediğiniz besinlerin, geleceğinizi...
 5. Diyette Yapılan Yanlışlar

  Diyette Yapılan Yanlışlar

  Diyette Yapılan Yanlışlar neler? Kızlar bir türlü zayıflamayamıyorum ayol ölcem bu hırstan. Acaba yanlış mı yapıyorum ki ben :S Bu yüzden sizden Diyette Yapılan Yanlışlar hakkında bilgiler rica ediyorum.

Sayfayı Paylaş