yatak odanızı güzelleştirin meleklerr....

DarkAngeL

*MaWinin kankası
Üye
yatak odanızı güzelleştirin meleklerr....
odanızı güzelleştirin


Mükemmel yatak odası; sunacağı konfor kadar iyi bir depolama çözümüne de sahip olmalıdır. Yumuşak bir yer döşemesi, loş bir ışık ve odak noktası yaratacak şık bir yatak ideal odada bulunması gerekenlerdir.

Günümüzde yatak odalarının işlevi sadece yatılan alan olmaktan çıktı. Yatak odaları artık aynı zamanda bir dinlenme, okuma veya çalışma odası olarak da kullanılıyor.

Yatak odanızda elbette ki en önemli unsur yatak! Yatağınızın nasıl bir özelliğe sahip olduğu çok önem taşıyor. Odanız küçükse alanı doldurmamak için mümkün olan en küçük yatağı kullanmanız uygun olacaktır. Ayrıca mobilyanızın yatak ucunun yüksek olması da eğer uzun boyluysanız sorun yaratabilir

Bu durumda yatak ucu alçak hatta hiç olmayan yatakları tercih edebilirsiniz. Odanızda en önemli noktalardan biri de depolama. Gardırobun yanı sıra çekmece ve raflar da alanı iyi kullanmak açısından size yardımcı olacaktır.Modüler sistemler sahip olduğunuz alanı en faydalı şekilde kullanmak açısından pratik bir çözüm olabilir. İyi bir aydınlatmanın insan ruhu üzerinde olumlu etkisi olduğundan yatak başı lambası kullanmayı da ihmal etmeyin. Ayrıca tuvalet masanız, aynanız ve gardırop içlerinde de aydınlatma kullanmanız mekanınıza ferahlık katacaktır.

Kullanışlı modüler sistemler
Hiç kuşkusuz modüler sistemler sahip olunan alanları değerlendirebilmek için oldukça kullanışlı olacaktır. Modüler kavramını giysi dolabınız da dahil olmak üzere odanızdaki bütün mobilyalara uygulayabilirsiniz. Emin olun herşey elinizin altında olunca sizde rahat edeceksiniz.Yatakta stilinizi seçin
Alçak, geniş, minimalist, metal ve ahşap yataklar son birkaç yıldır stil sayfalarını süslüyor. Fakat son zamanlarda geleneksel yataklara geri dönüş yaşanıyor. Ahşap yatak başları ve onu tamamlayan klasik mobilyalar çok popüler. Yatak odanızın modasının hiçbir zaman geçmesini istemiyorsanız kiraz ağacı gibi sıcak malzemeleri tercih edebilirsiniz.

Odanızı çift işlevli kullanın
Küçük bir kanepe ve sandalye ekleyerek yatak odanızın işlevini artırabilirsiniz. Böylelikle bir okuma köşesi de oluşturabilirsiniz. Eğer alanınız darsa pencerenin altına minik bir dolap koyarak ek depolama alanı kazanabilirsiniz. Yatak odasında oluşturulan çalışma alanları mükemmel bir biçimde organize edilmelidir.

Bu yüzden çalışma alanlarında modüler sistemleri tercih etmeniz gerekebilir. Aynı zamanda konuklarınız için kullandığınız yatak odalarında yatak olan kanepeleri seçerseniz misafiriniz olmadığı zamanlarda burayı da çalışma odası olarak kullanabilirsiniz.En etkin depolama
Yatak odanızda depolama konusunda yaşanan problemleri çözmek için gardırop, şifoniyer ve komodinlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca raf sistemleri, sandıklar, çeşitli boylarda kutular da kıyafet ve tekstil ürünlerini saklamanızda size yardımcı olacaktır.

Döşeme seçerken
Taş seramik gibi yer döşemelerini çok seviyor olsanız da yatak odaları rahatlamak ve dinlenmek istediğimiz alanlar olduğundan bu mekanda halı kullanmayı tercih edin.

Lüks bir görünüm elde etmek istiyorsanız saf yün halıları ya da yeri vurgulamak istiyorsanız açık renkleri seçebilirsiniz. Lamine ya da ahşap parkeler odanın atmosferini yumuşatır. Ayrıca halılarla iyi bir kombinasyon oluşturur.
 
Geri
Üst