Yatınca başım feci şekilde dönüyor neden acaba?

• Konbuyu başlatan afyonluum
  • Başlangıç tarihi
A

afyonluum

Forum Okuru
Yatınca başım feci şekilde dönüyor neden acaba?

Sırt üstü yatınca neden baş döner melek kadınlar kulubü sırt üstü yatınca başım dönüyor forum'da.​

Merhabalar size bir sorum olacak yatınca baş dönmesi yaşıyorum ama normal bir baş dönmesi değil. Resmen yattığım yerle ben dönüyorum kalkamıyorum ayağa kesinlikle. Bir komşum da bana vertigo belirtilerine benziyor dedi doktora git dedi. Size de sormak istedim. Sizce bu kadar feci şekilde baş dönmesi vertigo mu? Sırt üstü yatınca neden baş döner size soruyorum?

Merhaba
Baş dönmeleri sadece vertigoya bağlı bir durum değildir. Baş dönmesi her zaman nöroloji ye de bağlı olmayabilir. Bu bir tansiyona bağlı olabileceği gibi bazen de iç kulakla alakalı olabilir. Yatınca baş dönmesi oluyorsa mutlaka doktora görünmenizde fayda var burada size işitme ve denge testlerinin yapılması gerekiyor. Biz kafadan size bir şey söylesek yanlış olur. Bunu en iyi doktor teşhis koyabilir. Vertigo denilen durumda da baş dönmesi aşırı olur bununla birlikte mide bulantısı kusma olabilir. Stres yorgunluk uykusuzluk gibi sorunlardan dolayı oluşabilmektedir. Son yılların çok görülen rahatsızlıklarından biridir.

Vertigo hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz aşağıda bıraktığım linkten. ''Vertigo nedir vertigonun tedavisi var mıdır'' yazımız linkte arkadaşlar.

Geri