Yeni anneler ve bebekleri hakkında herşey...

bende 6ay anne sutu vermek istemistim ama maalesefff sutum sadece3 ay geldi:cry:sutum cok fazlaydii yarimm saate bluz degistiriyordum ama maaleseff gitti cokk uzuldum ama napaim mama veriyorum ve sebze meyve onlarida seviyor

gercekten cok ilginc yA walla bende gormedimm azi disi cikaniii..hayirlisi....once benimkininde beyaz gibi oldu sonra bi sabah baktim delik gibi olmus bu neyki falan anlamadim kaynanama gosterdimm dis dedi sasirdik cunku yeni 4 aylik olmustu...
canım sütünün gitmesi kötü olmuş,neden gitti acaba,bişeyemi üzüldün ki.neyse ki ek gıdalara iyi alışmış.evet diş konusu biraz tuhaf anlamadım bende yalnız hergün bakıyorum bi gelişme yok.öylece duruyor.birde dişle ilgili bi sıkıntısı da yok. acaba neyki onlar:)

YAZGÜNEŞİ yoğurdu denedim canım,kavanozda ama çok akışkan oldu yani su gibinin biraz koyusu.ama tadı güzel oldu.acaba oldumu ki,anlamadım tam.yani bizim dışardan aldığımız yoğurtları kaşıkla almaya çalıştığımız zaman kalıp halinde kaşığa geliyor bu öyle olmadı sütlaç gibi oldu.şimdi hani 1 yaşına kadar bebişlere inek sütü verilmiyorya,sanki süte bir kaşık yoğut koyunca yoğutlu inek sütü gibi bişey oldu,şimdi aklıma takıldı acaba bu tam yoğurt olmuyorda çocuğa yoğurtlu inek sütü mü vermiş olucam.yaa karar veremedim,seninde mi böyle oluyor.

Kızlar benim bebiş 4,5 aylık ama biz hala oturtmuyoruz.acaba ne zaman oturtmaya başlasak,sizler ne zaman oturtmaya başladınız?

YAZGÜNEŞİ yoğurdu denedim canım,kavanozda ama çok akışkan oldu yani su gibinin biraz koyusu.ama tadı güzel oldu.acaba oldumu ki,anlamadım tam.yani bizim dışardan aldığımız yoğurtları kaşıkla almaya çalıştığımız zaman kalıp halinde kaşığa geliyor bu öyle olmadı sütlaç gibi oldu.şimdi hani 1 yaşına kadar bebişlere inek sütü verilmiyorya,sanki süte bir kaşık yoğut koyunca yoğutlu inek sütü gibi bişey oldu,şimdi aklıma takıldı acaba bu tam yoğurt olmuyorda çocuğa yoğurtlu inek sütü mü vermiş olucam.yaa karar veremedim,seninde mi böyle oluyor.
tabıkı canım hazır yogurt gıbı olmuyor ama o kadarda sulu olmuyor eger yerınden kaldırırken salladıysan yada hemen yogurttan aldıysan ooyle olmusstur yada sıcak mayalamıssındır

Kızlar benim bebiş 4,5 aylık ama biz hala oturtmuyoruz.acaba ne zaman oturtmaya başlasak,sizler ne zaman oturtmaya başladınız?
canım bebekten bebege degısıyo eger yattıgı yerden kafasını kaldırıp dogruluyosa oturacak demektır tabık kendı basına degıl ben hala koltuga oturrturmuyorum kucakta yada salıncagında oturuyor

slm kızlar 3 gundur kafayı yıyecem hersey duzeldı dedık ama olmadı oglusum gece uyumuyor karnı dogmuyor galıba yavastan benıde emmemeye basladı uyku arasında verırsem emıyor yoksa azcık emıp bırakıyor ne yapacam bılmıyorum abısıde 8 aylıkken kesıldı budamı oyle olacak

tabıkı canım hazır yogurt gıbı olmuyor ama o kadarda sulu olmuyor eger yerınden kaldırırken salladıysan yada hemen yogurttan aldıysan ooyle olmusstur yada sıcak mayalamıssındır
İnat ettim az önce yine mayaladım dün 5 saat tutmuştum,bugün 4 saat tutucam bakalım.buzdolabındad da 4 saat tutmuştum bugün bütün bir gece tutucam.yerinden kaldırırken muhakkak sallamışımdır,dolaba koyarken yani.ama kıpırdatmadan nasıl koyabilirim ki?yada dediğin gibi hafif sıcak mayalamış olabilirim ama bugün sıcak degildi ,çok merak ediyorum,bakalım nasıl olacak:)

canım bebekten bebege degısıyo eger yattıgı yerden kafasını kaldırıp dogruluyosa oturacak demektır tabık kendı basına degıl ben hala koltuga oturrturmuyorum kucakta yada salıncagında oturuyor
Kucagımda emzirirken başını kaldırıyor oturacakmış gibi ama her zaman degil.bizde kucaktayken pek oturur pozisyonda tutmak istemiyoruz ama ister istemez o pozisyonda duruyor kucakta umarım bişey olmaz.seninki bile hala oturmuyorsa daha çok var bize demek.

slm kızlar 3 gundur kafayı yıyecem hersey duzeldı dedık ama olmadı oglusum gece uyumuyor karnı dogmuyor galıba yavastan benıde emmemeye basladı uyku arasında verırsem emıyor yoksa azcık emıp bırakıyor ne yapacam bılmıyorum abısıde 8 aylıkken kesıldı budamı oyle olacak
Acaba tüm gün boyunca verdiklerinde mi yetmiyor,çorbalara kahvaltılara geçtin mi?yada dişi çıkıyorda ondan mı huzursuz?umarım emmeyi bırakmaz o kötü olur.yada acaba gün içinde ek gıdaları fazla veriyor olabilirmisin,fazla doyuyorda sütümü istemiyor acaba?gün içinde yeme planı nasıl şimdi,ara ve ana öğünlerde neler vermeye başladın.birde seninkinin doğum tarihi ne zamandı ay olarak söylenince çabuk unutuyorum.

Geri