Yeni anneler ve bebekleri hakkında herşey...

canım benim Allah bağışlasın yavrunu,dişleri maşallah erken çıkmış.neler yediriyorsun bakalım?

saol canim seninkinide Allah bagislasin..evet disler 4 ayllikken cikti ve simdi sanirim devami geliyor cok huysuz yatmiyor ve ateslii kuzumm:(ve maaleseff istahsizz normalde ben ne yesem ister ama 2 gundur yapmiyor..meyve ve sebzede yemiyor tek yogurdunu yiyor bi ciksada kurtulsakk..sen neler yediriyorsun sizde dis yokmu?

kızlar benim bebiş son bir kaç gündür yüz üstü yatmak istiyor ama daha dönmeyi yeni öğrendi.hatta ellerini dönünce gövdesinin altından çekemiyordu.şimdi yeni yeni çekiyor.ama ben başını tam kaldıramazda nefes alamaz diye korkup öyle uyumasna müsade etmiyorum.amao çok ısrarcı.ne yapsam acaba?birde biz emzik hiç alıştırmadık bu zamana kadar ama son yine 1 haftadır parmak emmeye başladı.ben çekiyorum yapma diyorum ama tabi doğal olarak anlamıyor saniyesinde tekrar ağızda.doktora sorduk.geçici bir durum dedi ama ben,yinede istemiyorum napsam acaba?LÜTFEN CEVAP!!!

canim benimki biraydir oyle yatiyoo ilk gordugumde sabah bi kalktim oyle yatiyordu coooook korkmustumm...artik hep oyle yatiyoo dondursem hemen geri donüyor oyle daha rahat demekki.

benim oglusum emzigi dogdugunda iyi tutmustu ama yaklasik 1 aydir onuda birakti agzina verdigimde midesi bulaniyo gibi yapiyoo..bu bebisler hep aynii yaa benimki karnimdada el emiyodu dogdundan beride emiyoo maalesef ben cekiyorum o geri emiyor..napalimmm seviyolarr..

ben biraz erken basladim 3,5aylikken ilk havus puresini denedim sevmedi 1 hafta daha bekledim sonra hepsine basladim..meyve pureleri veriyorum elma muz karisik meyveler..havuc,fasulye,karnibahar,patates ve havuc barbunya pureleri cok seviyoo..bebek yogurtlarindan yediriyorum 4 ayllikken baslanan bebek biskuvisinden veriyorum...ben ne yersem agliyorr:)tattiriyorum...bu aralar cookk huysuzz gece yatmiyoruzz galiba diger disleride geliyooo...

seninnki kac aylik canim?
OOO NE GÜZEL YA senin bebiş her şeyden yer olmuş.ya bende 2 hafta oldu başlayalı meyve sularına yoğurtlara felan.ama benim bebişim çok sevmiyor 3-4 kaşık sonra kilitliyor sanki ağzını.istemiyor.seninkide öylemiydi.geçermi yani ne zaman alışır bunlara

Son düzenleme:
OOO NE GÜZEL YA senin bebiş her şeyden yer olmuş.ya bende 2 hafta oldu başlayalı meyve sularına yoğurtlara felan.ama benim bebişim çok sevmiyor 3-4 kaşık sonra kilitliyor sanki ağzını.istemiyor.seninkide öylemiydi.geçermi yani ne zaman alışır bunlara

canim benimki en basta yapmisti bende bir hafta ara vermistim sonra yine yapti hergun yeni bi tat verince 1hafta sonra falan hepsini yemeye basladi simdi problem yok yani masallahh kuzum seviyo herseyi..mecbur alismak zorundalar kati yiyecekleree nereye kadar sut icebilirlerr

canim benimki en basta yapmisti bende bir hafta ara vermistim sonra yine yapti hergun yeni bi tat verince 1hafta sonra falan hepsini yemeye basladi simdi problem yok yani masallahh kuzum seviyo herseyi..mecbur alismak zorundalar kati yiyecekleree nereye kadar sut icebilirlerr
EVET ccanımcım sanırım sabırla beklicez.herşeyi sıfırdan başlıyoruz ne de olmasa.

merhaba sevgili anneler...

sizinle öğrendiğim bir bilgiyi paylaşmak istedim. kızım için alışveriş yaparken 6 aylık bebeği olan bir bayan kesinlikle oyun halısı almamızı önerdi. onun dr u ilk olarak oyun halısı alın demiş. önce bize mantıksız gelmişti ama onun sayesinde bebeğimiz çok hareketlendi ve 5 aylıkken emeklemeye başladı dedi. bebişlerin fiziksel gelişimlerine çok katkıda bulunuyormuş.

öptüm sizi görüşürüz

saol canim seninkinide Allah bagislasin..evet disler 4 ayllikken cikti ve simdi sanirim devami geliyor cok huysuz yatmiyor ve ateslii kuzumm:(ve maaleseff istahsizz normalde ben ne yesem ister ama 2 gundur yapmiyor..meyve ve sebzede yemiyor tek yogurdunu yiyor bi ciksada kurtulsakk..sen neler yediriyorsun sizde dis yokmu?
Ben 6 ay dolana kadar hiç bişey yedirmek istemiyorum sadece anne sütü alsın istiyorum.ama şimdiden fikir ediniyorum tabii:)sen baya bi alıştırmışsın maşallah.benimkinin dişleri yok ama,dün tesadüfen azı dişlerinin olduğu yerde minicik nokta gibi beyazlık gördüm.normalde önce alt orta dişler çıkıyor ama alt azı dişleri çıkan bir bebek daha önce hiç görmedim ve duymadım.her iki yan taraftada olması ilginç geldi bana,bilemiyorum acaba onlar diş mi?alt ortalarda bişey yok daha:)

sizinle öğrendiğim bir bilgiyi paylaşmak istedim. kızım için alışveriş yaparken 6 aylık bebeği olan bir bayan kesinlikle oyun halısı almamızı önerdi. onun dr u ilk olarak oyun halısı alın demiş. önce bize mantıksız gelmişti ama onun sayesinde bebeğimiz çok hareketlendi ve 5 aylıkken emeklemeye başladı dedi. bebişlerin fiziksel gelişimlerine çok katkıda bulunuyormuş.

öptüm sizi görüşürüz
Canım paylaşımın için teşekkürler,aynen bende katılıyorum,bizde bir oyun halısı edindik,bende bebişin fiziksel gelişimine katkıda bulunacağını düşünüyorum.

Ben 6 ay dolana kadar hiç bişey yedirmek istemiyorum sadece anne sütü alsın istiyorum.ama şimdiden fikir ediniyorum tabii:)sen baya bi alıştırmışsın maşallah.benimkinin dişleri yok ama,dün tesadüfen azı dişlerinin olduğu yerde minicik nokta gibi beyazlık gördüm.normalde önce alt orta dişler çıkıyor ama alt azı dişleri çıkan bir bebek daha önce hiç görmedim ve duymadım.her iki yan taraftada olması ilginç geldi bana,bilemiyorum acaba onlar diş mi?alt ortalarda bişey yok daha:)

bende 6ay anne sutu vermek istemistim ama maalesefff sutum sadece3 ay geldi:cry:sutum cok fazlaydii yarimm saate bluz degistiriyordum ama maaleseff gitti cokk uzuldum ama napaim mama veriyorum ve sebze meyve onlarida seviyor

gercekten cok ilginc yA walla bende gormedimm azi disi cikaniii..hayirlisi....once benimkininde beyaz gibi oldu sonra bi sabah baktim delik gibi olmus bu neyki falan anlamadim kaynanama gosterdimm dis dedi sasirdik cunku yeni 4 aylik olmustu...

öptüm sizi görüşürüz

evet oyun halisi cok iyi oluyo bende aldim 2 tane..ama benimkinin yere koyunca 1 dak sonra ayni yerde olmuyooo :)

Geri