Yeni anneler ve bebekleri hakkında herşey...

Selam kızlar...

30. haftaya geldik çok şükür, artık 7,5 aylık olduk. yakında tamamen aranıza katılacağım inşallahhhhhhhh.

yoncax çanta için yazdıkların için teşekkürler, ben de bu ay sonunda hazırlamaya başlarım artık.
Evet canım aman ha muhakkak erken hazırla koy kenara biliyorsun benim kız aniden 3 hafta önce gelince ben doğuma giderken alelacele attıra attıra hazırlamıştım bavulu:)

Canım hayırlısı ile sende inşallah saglıkla sıhhatle bebişini kucagına alırsın...
sağol cnm yaaa korkuyorum doğumdan ama yavrumu kucağıma alacağım içinde bir okadar çebuk geçmesini istiyorum zamanın.Allah herkese nasip etsin.doğum çantamı hazırladım nolur neolmaz diye ayrıca senin yazdıklarında iyi oldu bikaç aksiğim varmış onlarıda koydum.

Canım benim biran evvel iyi olur inşalah,merak etme sen.şu yoğurt işini ben nihayet hallettim.şimdi ben daha önce uht sütü sadece ılıtarak mayalanma sıcaklığına gelmesini bekliyordum muhallebi kıvamında oluyordu.inat ettim oldu:)püf noktası sütü kaynatmakmış.amaç sütteki buharlaşma olayıymış.1 taşım kaynaması yeterli.sonra uygun sıcaklığa gelmesi için bekledim mayaladım.5 saat cam önünde güneşte beklettim bir okadarda buzdolabında.sonuç;kaşığa kalıp şeklinde geldi(ama tabi hazır yoğurtlar gibi tam sert degil)tadı şeker gibi çok güzel olmuşşşşş:)çok mutlu oldum:)bir kaç daha deneme yaptım yine oldu.bu kaynatma noktası püf noktasıymış.bebişime gönül rahatlığı ile yedirebilirim artık.gerçi bide bazıları yoğurdu mamadan,keçi sütünden filan yapıyormuş,inek sütünden yapmamak için.o nasıl olur bilmem.ama hiç bir şekilde mama filan kullanmıcam ben.
bende öle yapıyorum ama sıcaklığı iyi ayarlayamadım herhalde.bende denemeye devam edicem;(meyve elma denedim iyice rendede püre gibi olmuyo suyunu çıkarıyorumda.nasıl olcak yaa:(

berranur;[SIZE=2' Alıntı:
585852][/SIZE]nisammm ve reyhannn kızlar tebrik ederim darısı bizim başımıza inş
şimdi sırada selzehim var allahım onada kolay ve sağlıklı doğum versin
hepinizi ve meleklerinizi öpüyorum bizede dua edin canlarım
sağol canım tşkr.inşl.sende bebeğini zamanı geldiğinde sağlıcakla kucağına alırsın

sagol canım benım....hanı bol mıktarda ped yazmıssın ya bu pedler normal kadın pedı mı?yoksa su hasta bezı gıbı olan pedler mı?evet haklısın kıs olacagı ıcın kalın seylerde almak gerek....yardımın ıcın sagol canım daha soracak okadar cok seyın var kııııı:hey:
sıkmam umarım sızlerı.....
ben bişey eklemek istiyorum ben ped olarak gece olanından götürdüm yanımda ama normal doğumda kanama çok fazla olduğu için 5 dk kada bi pedi değiştirmek zorunda kaldım baktım olmuyor bebeğimin bezlerini kullanmaya başladım çünkü hasta bezinide denedim ama o çok büyük olduğu için biraz rahatsız ediciydi.kızımla bezi ortak kullandık :)

Canım hayırlı olsun Allahım anali babali büyütsün aramızda iki gün varmış :) doğumun nasıl gecti canım dikişin var mı?
canım benim seninde bebişin hayırlı olsun.benim aslında 14 ekimdi beklenen tarih ama cumartesi gece mide ağrısı ve kusma vardı çok kötü ben üşüttüğümü düşünüyordum sabah hala devam ediyordu kusma eşim acile gidelim serum taksınlar dedi dr.gittik o da kadın doğum dr git ilk önce nst çektir dedi nst çektirdim sancı 100 lerdeydi sonra alttan muayne etcez dedi ve muayene sonucu 5 cm açıklık var dedi doğum başlamış dedi yatış yaptı ben hala ya benim sancım yok bu nasıl olur dedim dr da şaşırdı bukadar açıklığa sende sancı olmaması şaşırtıcı çok şanslısın dedi serum taktı lavma falan yaptılar ve sancılarım başladı 2 saat sancı sonrası meleğimi normal doğumla kucağıma aldım çok şükür allahıma.sonuç çok zor bir doğum olmadı dışarıdan dikişim yok ama bebeğim eli kafasıyla bereber geldiği için içeride dikişim var sadece.senin nasıl oldudu doğumun canım zormuydu.

Kızlar nihayet 6 aylık olduk ve doktorumuza gittik.Yavru kuşum 8200 kg olmuş çok iyi dedi doktorumuz ve artık ek gıdalara geçtik.doktor hemen püreyle başlamamızı söyledi.ben önce meyva suyu ile başlarım diye düşünüyordum hep.3-4 gün elma ,şeftali,armut püresi sonra yoğurta geç sonrada her ikisini birden ver sonrada kabak ,patates ve havuçtan oluşan çorbaya geçersin dedi.içine yine aralıklarla pirinç,irmik,mercimek.nohut ekle dedi.muhallebiye 2 ay daha başlama dedi.kahvaltı olarakda yumurta sarısı,peynir ,yağ,bisküvi yada ekmekten oluşan bulamaç yap dedi.Eveeeeeet gelelim günlerdir heyecanla beklediğim ilk püreyi verme anına.Malesef hiçte hayal ettiğim gibi olmadı.ilk elma püresiyle başladım 3 günde sabah ,ögleden sonra olmak üzere iki defa ,toplamda 6 defa verdim sonuç;yüzünü sanki çok iğrenç birşey yiyomuş gibi buruşturarak ilk gün biraz yedi birazda öğğğ yaptı sanki bogazına kaçmış gibi sonrakinde biraz daha az yedi sonrakilerde ise ağzını bir kilitledi,elimi itti aglamaya başladı bende aglarken biraz agzına koydum ama az daha boğazına kaçıyordu kuşumun.kısacası elmayı hiç sevmedi ve yemedi.bebege sevmediyse ısrar etmeyin diyorlar ama yemiyor işte ne yapcaz.?sonra emzirmek istediğimde sanki memeyi ilk defa görüyormuş gibi bir yumuldu öyle sevindiki hiç bırakmıcakmış gibi kana kana içti. eyvah dedim bu alışmıcak heralde.yarın erik denicem bakalım.ama çok üzgünüm ya alışmazsa.Sizden böyle sorunlar yaşayanınız oldu mu?neler yapınız?

Kızlar nihayet 6 aylık olduk ve doktorumuza gittik.Yavru kuşum 8200 kg olmuş çok iyi dedi doktorumuz ve artık ek gıdalara geçtik.doktor hemen püreyle başlamamızı söyledi.ben önce meyva suyu ile başlarım diye düşünüyordum hep.3-4 gün elma ,şeftali,armut püresi sonra yoğurta geç sonrada her ikisini birden ver sonrada kabak ,patates ve havuçtan oluşan çorbaya geçersin dedi.içine yine aralıklarla pirinç,irmik,mercimek.nohut ekle dedi.muhallebiye 2 ay daha başlama dedi.kahvaltı olarakda yumurta sarısı,peynir ,yağ,bisküvi yada ekmekten oluşan bulamaç yap dedi.Eveeeeeet gelelim günlerdir heyecanla beklediğim ilk püreyi verme anına.Malesef hiçte hayal ettiğim gibi olmadı.ilk elma püresiyle başladım 3 günde sabah ,ögleden sonra olmak üzere iki defa ,toplamda 6 defa verdim sonuç;yüzünü sanki çok iğrenç birşey yiyomuş gibi buruşturarak ilk gün biraz yedi birazda öğğğ yaptı sanki bogazına kaçmış gibi sonrakinde biraz daha az yedi sonrakilerde ise ağzını bir kilitledi,elimi itti aglamaya başladı bende aglarken biraz agzına koydum ama az daha boğazına kaçıyordu kuşumun.kısacası elmayı hiç sevmedi ve yemedi.bebege sevmediyse ısrar etmeyin diyorlar ama yemiyor işte ne yapcaz.?sonra emzirmek istediğimde sanki memeyi ilk defa görüyormuş gibi bir yumuldu öyle sevindiki hiç bırakmıcakmış gibi kana kana içti. eyvah dedim bu alışmıcak heralde.yarın erik denicem bakalım.ama çok üzgünüm ya alışmazsa.Sizden böyle sorunlar yaşayanınız oldu mu?neler yapınız?
benimkide elmayı sevmemişti:)bebişine biraz hak vermeslisin.hayatında ilk defa tadıyor.birkaç gün sonra alışır inş.önceki ay başaldığımda benimkide öle yapmıştı.sonra sonra yemişti.şimdi yeniden başlıcaz ama uyku düzenleri uçtu deli olucam gece uyumuyor gündüzde 1 e kadar uyuyor.bende keyifli olduğu zamanlar bir iki bir şey veriyorum.çorba yaptım patates havuç ve pirinçten onu çok sevdi.şu yoğurt işini tutturamadığım için başlamadım daha:( banada hastaneden bir broşür vermişlerdi.sabah meyve püresi öğlende çorba ikindin yoğurt akşamda muhallebi.hangisine denk gelirsem azar azar tattıyorum.bakalım ne zaman alışırız.bebişinin kilosu çok iyimiş bu arada benimki daha 7 kilo.diş sıkıntısı gelirde iyice zayıfa düşer diye korkuyorum.bir şeyler yemeye başlasaydı.birini yemezse öbürünü verirdim.ALLAH korusun yavrucuklarımızı elimziden geleni yapıyoruz artık ne yapalım

Geri