Yeni anneler ve bebekleri hakkında herşey...

merhabalarrr
hepinizin bebislerineee masaallahhh diyorummm ne guzel buyuyolar ya yoncax daha disiniz yokmu canim aslinda gec cikmasi daha iyiymis bizim toplam 4 taneydi 2 ust 2 alt bu hafta toplam 6 oldu:)2 daha geldi 1 alt 1 ust uclari gozukuyoo...sevinmelisin bence disi cikmadi diyee cunkuu benim oglusum heryerimi isiriyoo yaa :)bu disler yuzunden bebisim sanki zayifladi gibi geliyo bana yani gunde 5 ve bazen daha fazla kakasini yapiyo ama su gibi...bide cok hareketli yere koyuyorum aninda ya masayi ya da koltugu tutup kalkiyo.nere gidsem hizli hizli emekleyip gelio bide saklaniyoo guluyor oyun yapiyor sipaa.....opuyorumm bbebisleriniziiiii gorusmek uzere...

süper ya dişleriniz çıkmış bile.bizde 7 aylık oldu ama daha tık yok.salyası akmaya başladı ha geldi ha gelicek diye bekliyoruz.şu emekleme zamanını heyecanla bekliyorum bende.yerde yuvarlanıyor ama daha emeklemiyor.bakalım ne zaman emekler.seninki bence çok erkende yürücek.bir yerlere tutunup kalkıyor emekliyor maşallah subhanellahhh bebişineee

selam arkadaşlar bebişimin dil bağını kestirdik çok basit bir şekilde hemde.hiçbir şey olmadı bile.nasıl üstümden bir yük kalkt anlatamam.ne uyuşturdular ne kan aktı.aldı makası doktor kesti verdi kuçağıma.tırstı biraz ağladı ama.çobuk toparladık.bitti geçti işte buda çok şükür....

semracım geçmiş olsun bizimkinin 5. dişi çıktı 6. yolda kabarmış artık huzursuzluk yapmıyo dişleri yemek öğünlerimizde düzene girdi aralardada meyva yogurt meyva suyu veriyorum bizle masada oturup yemek yemek hoşona gidiyor beyefendinin ctsi drgideceğiz pipimiz geri sıyrılmadığı için intihap olmuş onu gösterecem inş sünnet demez

selam arkadaşlar bebişimin dil bağını kestirdik çok basit bir şekilde hemde.hiçbir şey olmadı bile.nasıl üstümden bir yük kalkt anlatamam.ne uyuşturdular ne kan aktı.aldı makası doktor kesti verdi kuçağıma.tırstı biraz ağladı ama.çobuk toparladık.bitti geçti işte buda çok şükür....
canım çok şükür sorunsuz atlatmışsınız sevindim böyle kolay loduğuna.

slm arkadaşlar bizde dün 2.ay karma aşımızı olduk.gündüz gayet sakindi bebeğim taki gece oluncaya kadar gece çok ağladı huzursuzdu baktım vücüdu sıcak ateşini ölçtüm 38,5 çıktı hemen üzerini çıkardım bugün oldu hala ara ara ateşimiz devam ediyor çok huysuzlaştı bebeğim huzursuz uyumuyor ve ağlıyor şaşırdım ne yapacağımı onu öyle görünce çok canım acıyor inşallah biran önce normale döner bebeğim çok zor oluyor böyle :(

selam anneler nasılsınız bakalım sızler büyüttünüz bebeklerınızı bızler büyütüyoruz sımdıde ınsallah bızlerde bebeklerımızın büyüdügünü görücez ek gıdalar verıcez hayırlısı ıle ılk zamanlar oldukça zor oluyo bebekle ama napalım alısıyoruz işte annelık herseye deger tabıkıde

semra canım çok geçmıs olsun ne güzel hiç sıkıntı olmadan atlatmısınız
niisam canım bızımde asımız bu ayın 24ünde bende korkuyorum bu asıdan açıkçası ates yapar huzursuzluk yapar dıye umarım böyle bır sıkıntı yasamam

semra canım çok geçmıs olsun ne güzel hiç sıkıntı olmadan atlatmısınız
niisam canım bızımde asımız bu ayın 24ünde bende korkuyorum bu asıdan açıkçası ates yapar huzursuzluk yapar dıye umarım böyle bır sıkıntı yasamam
canım sizin aşınız hebatit b aşısı 1.dozu zaten hastanede doğduğu gün yapıyorlar buda 2.doz 1 aylık olunca yapıyorlar hepatit b aşısının hiçbir yan etkisi yok bizimkisi 5 li karma aşısı olduğu için böyle bir durumla karşı karşıya kaldık.

Selam kızlar...

Ben de 29 Kasımda kızıma kavuştum çok şükür. Bugün kızım 10 günlük oldu bile :)
Allaha çok şükür herşey yolunda gitti. Tek sıkıntım kızım ememiyor, sütüm 4 gün sonra geldi ama ben süt olmamasına rağmen göğsü tanısın diye yine de emzirdim. O zaman çekiyordu ama aç kalmasın diye mecburen mama veriyorduk. Ben mücadeleden vazgeçmedim. Hergün emzirmeye çalışıyorum ama kesinlikle çekmiyor, çok inatçı. Bu yüzden pompa aldık ve kızım uyurken sağıp, uyandığında ona yetiştirmeye çalışıyorum.
Önceleri çok üzülüyordum ama üzülmenin süte zararı var diye düşünüp en azından sütümü biberonla alıyor diye yorumluyorum.

Artık ben de aranızdayım :) Allah evlatlarımıza sağlık versin inşallah.

Selam kızlar...

Ben de 29 Kasımda kızıma kavuştum çok şükür. Bugün kızım 10 günlük oldu bile :)
Allaha çok şükür herşey yolunda gitti. Tek sıkıntım kızım ememiyor, sütüm 4 gün sonra geldi ama ben süt olmamasına rağmen göğsü tanısın diye yine de emzirdim. O zaman çekiyordu ama aç kalmasın diye mecburen mama veriyorduk. Ben mücadeleden vazgeçmedim. Hergün emzirmeye çalışıyorum ama kesinlikle çekmiyor, çok inatçı. Bu yüzden pompa aldık ve kızım uyurken sağıp, uyandığında ona yetiştirmeye çalışıyorum.
Önceleri çok üzülüyordum ama üzülmenin süte zararı var diye düşünüp en azından sütümü biberonla alıyor diye yorumluyorum.

Artık ben de aranızdayım :) Allah evlatlarımıza sağlık versin inşallah.
canım hoşgeldi minik bebeğin sağlıklı hayırlı evlat olur inşlh.emmemesi kötü olmuş ama üzülmek yok çabalamaya devam uyurken vermeyi denesen memeni belki ozaman alır.yada biraz aç bırak belki ozaman emebilirmi acaba.üzülürsen sütün gelmez.daha çok küçük yeniden alışır belki memeye.

Geri