Yetişkinlerde Göz Kayması Nedenleri

Uzman SühaN

Administrator
Yetişkinlerde Göz Kayması Nedenleri
yetişkinlerde göz kayması neden olur,yetişkinlerde göz kayması sebepleri,yetişkinlerde göz kayması tedavisi,yetişkinlerde göz hastalıkları hakkında bilgiler

Çocuklukta tedavi edilmeyen göz kaymaları yetişkinlikte de devam eder. Ancak bazı durumlar göz kayması şikayeti olmayan yetişkinlerde sonradan göz kaymasının oluşmasına neden olabilir. Yetişkinlerde sonradan gelişen şaşılık genellikle çift görme şikayetine yol açar. Erişkin dönemde görülen göz kaymalarının bazı nedenleri şu şekilde sıralanabilir:
y.jpgÇeşitli enfeksiyonlar
Çocukluktaki göz kayması tedavisinin yetersiz olması
Diyabet
Felç
Gıda zehirlenmesi
Göz ve kas hastalıkları
Göz yaralanmaları
Görme kaybı
Gözlük takılması gerektiği halde gözlük kullanmamak
Guillain-Barré sendromu
Kalp-damar hastalıkları
Herhangi bir göz hastalığı ya da yaralanma nedeniyle görme kaybı
Hipertansiyon
Kabuklu deniz hayvanı zehirlenmesi
Sinir felçleri
Tiroid hastalıkları
Travmatik beyin yaralanması
Tümörler
Göz Kaymasının Tedavisi
Bebeklerde ve küçük çocuklarda göz kaymasının erkenden fark edilmesi önemlidir. İleride oluşabilecek hem estetik hem de kusurlu görmeden kaynaklanacak sorunların önüne en iyi bu şekilde geçilebilir. İşte bu nedenle çocuğun gözü ile ilgili belirgin bir sorun olmasa bile hem doğumdan hemen sonraki hem de bebeklik dönemindeki göz kontrolleri aksatılmamalıdır.
Çocuklarda göz kayması tedavisi, gözün kayma nedenine göre, görme bozuklukları için gözlük, göz tembelliği varsa sorunsuz gözün kapama bandı ile kapatılması veya ameliyat yöntemleri ile yapılabilir. Ameliyat, en çok başvurulan göz kayması tedavilerinin başında gelir.
Yetişkinlerde ameliyatın yanı sıra gözlük, enjeksiyon ve göz egzersizleri de tedavi seçenekleri arasındadır
 
Geri
Üst