Yumurtlamadan (Ovülasyondan ) önce hamile kalınır mı ?

merhaba 7 aylık evliyim bebek istiyoruz yumurtlama gününden 2 gün önce yumurtlama gününde ilşkiye girdim adetime 9 gün var hamile olup olmadığımı merak ediyorum bugün test yapsam sonuç alırmıyım? teşekkürler

Merhaba, yumurtlama dönemine bir kaç gün kala ve yumurtlama gününde sağlanan ilişki gebe kalma şansınızı artırır. Gebelik testi yapmak için henüz erken, uzmanlar adete 1-2 gün kala yada adet gecikmesinde gebelik testi yapılmasını uygun görüyor. Adet döneminizde gecikme olursa gebelik testi yapabilirsiniz.

merhaba 2 aylık evliyim 28 yaşındayım hamile kalmak istiyorum hangi günler ilişkiye girmeliyim

Merhaba, yumurtlamadan bir kaç gün önce ve yumurtlama gününde ilişkide bulunmanız hamile kalma şansınızı artırır. Yumurtlama ile ilgili detaylı bilgiler konu içinde yer almakta konuyu dikkatlice incelemenizi öneriyoruz. Ayrıca yumurtlama günlerinizi belirlemek için vücut değişikliklerini izlemek dışında ovülasyon kitleride kullanabilirsiniz.

yumurtlama gününde ilişkiye girdim sonrasıda ilişki oldu adetim gecikti evde test yaptım pozitif çıktı kan test yaptım oda negatif çıktı 2 sonrada adet oldum adetim 8 gün sürüyor 5 gün sürdü acaba hamilelik olabilirmi

İdrardan yapılan gebelik testleri bazı koşullardan dolayı hatalı sonuç verebiliyor , hcg testinin ise yanılma payı yok . Adetinizin gerçekleşmesi, hcg testinin negatif olması gebe olmadığınızı belgeliyor. Kuşkunuzu gidermek adına tekrar test yapabilirsiniz.

bu ay yumurtlama döneminde ve bir gün arayla ilşkiye girdim hamile kalmak istiyorum adetime 9 gün var ama gebelik belirtileri yaşıyorum ne zaman test yapayım bugün test yapabilirmiyim

Adet döneminizde gecikme olursa en az 3 günlük gebelik testi yapabilirsiniz. Erken yapılan test sonuçları yanıltabilir , bu nedenle bugün test yapmayın.

yumurtlama dönemini takvim uygulamasıyla takip ediyorum yumurtlamadan 3 gün önce ve yumurtlama gününde ilişkiye girdim hamile kalırmıyım birde ne zaman gebelik testi yapmalıyım?

Yumurtlama dönemi farklı yöntemlerle izlenebilir ancak yumurtlamayı kesin olarak belirlemenin tek yolu usg muayenesi ile yumurta takibi yaptırmaktır. Yumurtlamadan bir kaç gün önce ve yumurtlama gününde ilişkiye girmek gebe kalma şansınızı artırır. Bunun nedeni spermin bir kaç gün rahimde yaşamasıdır. Adet döneminizde gecikme yaşarsanız gebelik testi yaparak hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Geri