1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.292
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113

  Yumurtlamayı sağlayan şifalı bitkiler

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Hamileliğin oluşmasını sağlayan serbestleştiri hormonların görevi hipofiz bezinden salgılanan FSH ve LH hormonların etkisiyle yumurtalıklarda olgunlaşmakta olan yumurtalar ostrojen salgılar. Bu hormonlar sayesinde rahim ve öteki üreme organlarını etkileyerek üremeyi düzenler. Dolayısıyla peryodik dönemler durumunda bir uyum içinde bulunmaları gerekmektedir. Bu da adet görme, yumurtlama ve hamile kalma gibi yaşamın sürekliliğini sağlayan üreme olaylarını yönetirler. Yumurtlama sayısı istenilen miktarda olamadığı zaman hamilelik olayı gerçekleşemez. Vücutta uygun bir osrojen dengesinin sağlanması ve hormonlar arası bir denge kurulması için bitkisel anlamda tedavisi mümkün olan bir durumdur  < Konu Resmi..>  Deve dikeni tohumu, güçlü ostrojen içerdiğinden dolayı bayanlarda ağrılı aybaşları ve bundan dolayı oluşan ağrı ve sızıların tedavisinde kullanılır. Ayrıca hormon düzenleyicisidir. Sindirime ve kan dolaşımına yardım eder.

  Su teresi tohumu; içeriğindeki folik asit, Vitamin E, ve lucien ihtiva eder.Bundan dolayı fiziksel dayanıklılığı arttırarak ve kalbin tepkisini geliştirmek için vücudun oksijen kullanmasına ve doğurganlığın artmasına yardımcı olur.

  Kurt üzümü; içeriğinde Methionine, Leucine, Isoleucine, Lysine, Phenylalanine, Threonine , Tryptophan, Valine ve Beta Sitosterol'a içerir, anti-alevlendirici bir ajandır. Kolesterolü düşürür. Cinsel iktidarsızlık ve büyüme hormonlarına iyi gelir. Hormonların ve beyin ve sinir sisteminin düzgün iş görmesi için vücudun üretimi için gerektirilen gerekli yağlı asitleri içerir.

  Keten Tohumu; içeriğinde sabit yağ, müsilaj, protein, siyanogenetik bir glikozit olan linamarin vardır. Temel yag asitlerinden olan gama-linoleik asit içerdiğinden dolayı ostrojenin etkinliğini arttırır.

  Çörek otu; Acı maddesi ile iştah açar, uyarıcı, süt ve idrar arttırıcı, rahim kaslarını kasarak adet kanamasını kolaylaştırır. Adet sancılarını keser. Virüs ve mantarlara karşı öldürücü etkiye sahiptir.

  Maydanoz tohumu; içeriğinde Beta Karoten, C vitamini ve zengin mineraller sayesinde Adrenal hormonların üretimini destekler ve Adet ağrılarını hafifleterek adet dönemini düzene sokar.

  Boy tohumu; içeriğinde fosforlu organik bileşikler futin, hidroliz sonucu diosgenin veren bir saponin, bulunur. İştah açar, kuvvet verici ve hormon salgısını arttırıcı özelliği bulunur.

  Bu bitkilerin karışımları Harnup Pekmezi ve Bal ile yapılacak macundan 1 tatlı kaşığı günde 3 sefer aç karnına yenmelidir. Bu macun yumurtalıkların olgunlaşmasına ve doğurganlığın artmasına, bağışıklık sisteminin kuvvetlendirilmesine ve üreme hormonlarının dengelenmesine yardımcı olur.


  Öncelikle vitamin ve mineral takviyeleri alarak ve bunu düzenli bir şekilde gerçekleştirerek hamile kalma olasılığınızı %80-90’lara çıkarabilmeniz mümkündür. Tahlillerinizi yaptırıp bir beslenme hekimine gözükmeniz sizi almanız gereken takviyeler konusunda bilinçli olmanızı sağlayacaktır.

  Yumurtlamayı sağlayıcı özelliklere sahip multivitamin takviyeleri ile kısa sürede bunu sağlamanız mümkündür. Ayrıca bu dönemde vücut yağa da ihtiyaç duyacaktır.
  Ancak ne tür yağlar almanız gerektiğini bilmelisiniz. Bu yüzden size önerimiz sardalya uskumru somon gibi yağlı balıklarda bünyesinde bulundurdukları omega 3 ve omega 6’nın son derece etkili bir şekilde faydasını göreceksiniz. Marketlerde size olumsuz etkisi olacak et ve süt ürünlerini bu dönemde almaktan uzak durun. Vücut endeksinizi olması gereken 2-25 seviyelerinde tutun. Bu da çok önemli bir faktördür.
   
Yumurtlamayı sağlayan şifalı bitkiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. şifalı bitkilerimizden

  şifalı bitkilerimizden

  acı elma yağı Salvia Triloba Gaz söktürücü, midevi, ter kesici, idrar artırıcıdır. Haricen yara iyi edici ve antiseptik olarak kullanılır. acı yonga Lignum Quassiae İştah açıcı, kuvvet verici, kurt ve ateş düşürücü altınotu Herba Ceterachi İdrar söktürücü ve kabız etkileri vardır. Basura karşı, haricen kullanılır. amber Ambra Grisea Kaşalot balığından elde edilir. Kalbi...
 2. Hamile Kalmayı Sağlayan Bazı Bitkiler

  Hamile Kalmayı Sağlayan Bazı Bitkiler

  yumurtalıkları ne çalıştırır yumurtalıkları çalıştıran bitkiler çalıştıran besinler yiyecekler kadın yumurtalıklarını bitkiler KARANFİL: Hamile kalmayı kolaylaştırır. Her gün yemeklerden sonra alınan bir karanfil hem ağzınızın hoş kokmasına hem de hormonlarınızın çalışmasına yarar. hamilelikte rahimi kuvvetlendirir. Normal doğum yapacak olanlar, doğuma bir ay kala her gün bir çay bardağı sıcak...
 3. Şifalı Bitkiler Nasıl Kullanılır?

  Şifalı Bitkiler Nasıl Kullanılır?

  Şifalı Bitkilerin Toplanması şifalı bitkiler nasıl kullanılır Şifalı Bitkilerin Kullanımı Aşağıda ki makalede , şifalı bitkilerin nasıl toplandıkları ve nasıl kullanıldıkları hakkında bilgiler bulacaksınız melekler :) Bitkilerin Toplama Kuralları Şifalı bitkileri doğadan kendisi toplamak isteyen kişinin en azından, temel botanik bilgilerine sahip olması gerekir. Bu bilgilere sahip olup...
 4. Yumurtlamayı sağlayan ilaçlar

  Yumurtlamayı sağlayan ilaçlar

  yumurtlama tedavisi nedir,yumurtlama tedavisi kimlere uygulanır,yumurtlama tedavisinde hangi ilaçlar kullanılır,yumurtlama tedavisi hakkında bilgiler Yumurtlama ilaçları ile kadınların yaklaşık % 80'ninde yumurtlama sağlanabilir. Bunların da yaklaşık yarısı doğuma kadar ulaşabilir. Normalde bir kadında her adet döneminde (yani her siklusta) temel olarak hormonların yönettiği karmaşık bir...
 5. Zona İçin Şifalı Bitkiler

  Zona İçin Şifalı Bitkiler

  zona hastalığı,zona neden olur, zona kimlerde olur, zona hastalığı belirtileri,zona tedavisi,zona için şifalı bitkiler,zonayı ne ile geçiririm,zona hastalığına iyi gelen bitkiler,zona hastalığı için bitkisel tedavi, Zona, bir sinir ucu iltihabıdır. Suçiçeği virüsü veya Herpes zoster virüsü dediğimiz bir virüs tarafından oluşturulan bir deri hastalığıdır. Halk arasında gece yanığı olarak da...

Sayfayı Paylaş