1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  Yumurtlamış Muhabbet Kuşuna Bakım Nasıl Yapılmalı ?

  Konu, 'Kuş Bakımı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Bu konu;yumurtlamış muhabbet kuşuna bakım nasıl yapılır hakkında bilgiler vermektedir.  Sevgili melekler, siz de bir kuşseverseniz ve evinizde muhabbet kuşu besliyorsanız bu sayfamızda ki konumuz sizi ilgilendiriyor demektir. Aldığınız muhabbet kuşu dişiyse ya da erkek muhabbet kuşunuza bir dişi almayı düşünüyorsanız, ilerde yumurtlayacak olan dişli muhabbet kuşunun bakımının nasıl olması gerektiği ile ilgili bilgileri bu sayfamızdan sizlerle paylaşıyoruz...  [​IMG]

  Muhabbet kuşları 12 aylıkken en iyi yaşlarındadırlar ( erişkin ). Dişiler 4 yaşından sonra, erkekler 6 yaşından sonra yaşlanmaya başlar.

  Cinsiyet ayrımında ; gaga üzerindeki burun bölgesinde bulunan etli dokunun rengine bakılır. Bu bölge mavi olanlar erkek, soluk veya et renginde olanlar dişidir.

  Muhabbet kuşları eş kabullenmede oldukça seçicidir. Çiftler birbirlerini benimsediklerinde çiftleşmek için uygun zamanı beklerler. Kuşlarda seksüel istek güneş ışığıyla uyarıldığından doğru zaman baharın gelmesiyle başlar. Yuva kurma hazırlıklarına başlayan çiftler için gerekli malzemeleri kafes içine yerleştirmelisiniz.

  Dişi birer ve ikişer gün arayla 3 ile 10 yumurta arası yumurtlar. ( ortalama 6 )
  18. gününde yavrular yumurtadan çıkar. Yumurtadan çıkan yavrular tüysüz, çıplak ve kördür. Gözler 6. gün açılır.

  İnanılmaz bir hızda büyüyen yavrular 28. günlerinde yuvayı terkedecek duruma gelirler. 5-6 haftalıkken kanat ve kuyruk tüyleri gelişimlerini tamamlar, uçmaya ve kendi başlarına beslenmeye başlarlar. Bu dönemde yavru yemi kullanmanızda fayda vardır.

  Yumurtlama dönemindeki ve yavru besleme dönemindeki anneler için katı yumurtayla hazırlanan mama iyi bir protein kaynağıdır. İçine ufalanmış yumurta kabuğu konarak ihtiyacı olan Ca ( Kalsiyum ) takviyesi yapılır.
   
 2. erhan tanas

  erhan tanas Forum Okuru

  bilgileriniz için çok teşekkür ederim kuşum dün yumurtladı bi sorun var kafesin içini nasıl temizleyebilirim
   
Yumurtlamış Muhabbet Kuşuna Bakım Nasıl Yapılmalı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Muhabbet kuşunun bakımı nasıl yapılır?

  Muhabbet kuşunun bakımı nasıl yapılır?

  Merhaba yeni bir muhabbet kuşu aldım. Acaba Muhabbet kuşunun bakımı nasıl yapılır? bilgi bekliyorum.
 2. Muhabbet Kuşu Yumurtası Bakımı

  Muhabbet Kuşu Yumurtası Bakımı

  muhabbet kuşlarının yumurtası muhabbet kuşu yumurtası muhabbet kuşu yumurtası bakımı Evlerimizde beslediğimiz evcil hayvanlardan muhabbet kuşları hakkında çeşitli bilgiler vermeye devam ediyoruz sizlere melekler :) Bu makalemizde de yumurtlayan muhabbet kuşlarının yumurtaları ve bakımı hakkında bazı bilgiler sunacağız sizlere.. :) Muhabbet kuşları, bir sene içerisinde birkaç defa...
 3. Muhabbet Kuşlarının İshali Nasıl Geçer

  Muhabbet Kuşlarının İshali Nasıl Geçer

  Muhabbet Kuşlarının İshali Nasıl Geçer kızlar mavişim ishal oldu nasıl geçirecem bu ishali bilmiyorum lütfen bir yardım edin!
 4. muhabbet kuşu nasıl yıkanır?

  muhabbet kuşu nasıl yıkanır?

  muhabbet kuşum suyu sevmiyor nasıl yıkayabilirim??
 5. muhabbet kuşumu nasıl konuşturabilirim

  muhabbet kuşumu nasıl konuşturabilirim

  muhabbet kuşum 5 aydır bende ama daha hiç kelime söyleyemiyor konuşturmak için neler yapılabilir neler yaptınız lütfen bana anlatır mısınız. tşk.

Sayfayı Paylaş