1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  zatürre hastaları ne yemeli

  Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  zatürreye iyi gelen yiyecekler zatürre tedavisi


  Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu sayfamızda zatürre hastaları için alınacak önlemler ve faydalı olacak öneriler, ayrıca iyi gelen yiyecekler hakkında ki bilgilere yer veriyor ve konuya dair tüm merakları gideriyoruz arkadaşlarım.


  < Konu Resmi..>  Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir silme tatlı kaşığı kekik katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek; uyanık olunan her saat başı birer yudum içile*rek kullanılır.
  i Bir litre suyun içine bir avuç menekşe katılıp kaynatılmasının ardından günde üç öğün yarımşar çay fincanı içilir.
  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir silme çay kaşığı civanperçemi katılıp demlenmesi için kısa bir süre , beklendikten sonra süzülerek; uyanık olunan her saat başı birer
  yudum içilerek kullanılır.
  * Bir litre suyun içine birer çorba kaşığı adi pelin, ıhlamur ve papatya katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer kahve fincanı içilir.
  * Bir miktar kekik otu ince kıyılıp ağzı geniş bir şişenin bo*ğazına kadar doldurulur, üzerine ağzına kadar saf zeytinyağı ek*lenip sıkıca kapatıldıktan sonra güneş görebileceği veya sıcak bir yerde iki hafta bekletildikten sonra süzülüp, göğsün üzerine yedirilerek sürülür.
  * Bir litre suyun içine bol miktarda soğan kabuğu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer kahve fincanı içilir.
  * Bir litre suyun içine havanda dövülerek toz haline getiril*miş olan iki avuç keten tohumu katılıp su buharlaşıp kendi ken*dini çekinceye ve içindeki malzeme sulu bir lapa haline gelene kadar kaynatıldıktan sonra genişçe bir amerikan bezinin üzerine sürülerek göğsün üzerine yatırılır.
  * Bir litre suyun içine havanda dövülerek toz haline getiril*miş olan ikişer çorba kaşığı hardal tohumu ve keten tohumu ka*tılıp su buharlaşıp kendi kendini çekinceye ve içindeki malzeme sulu bir lapa haline gelene kadar kaynatıldıktan sonra genişçe bir amerikan bezinin üzerine sürülerek göğsün üzerine yatırılır. Bu işlem 45 dakikayı geçmemelidir, zira tahriş edebilir.
  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı öksürük otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklen- > dikten sonra süzülerek, sabahları aç karnına ve yatmadan önce5 birer çay fincanı içilir.
  * Bir miktar ayı sarımsağı ince kıyılıp ağzı geniş bir şişenin boğazına kadar doldurulur, üzerine ağzına kadar saf alkol eklenip sıkıca kapatıldıktan sonra güneş görebileceği veya sıcak bir yerde iki hafta bekletildikten sonra süzülerek, günde üç öğün birer kah*ve fincanı suyun içine 10-15 damla damlatılarak kullanılır.
  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşı*ğı ısırgan otu yaprakları katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
  * Bir su bardağı zeytinyağının içine bir tatlı kaşığı kâfuru katılıp iyice eridikten sonra, temiz bir kavanoza boşaltılıp, bir kahve fincanı suyun içine beş demle demletğlerek içilir.
  * Gün boyu ağız içinde çiğnenecek olan eğir kökü oldukça faydalı olacaktır.
  * Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç dar yapraklı sinir otu ve bir silme yemek kaşığı havanda dövülmüş üzerlik to*humu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek, günde üç” öğün birer çorba kaşığı içilir. *
  * Bir çay fincanı soğuk suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı oranında ebegümeci katılıp demlenmesi için on iki saat bekletildikten sonra, süzülerek ılıtılmak için içi kaynar su dolu olan bir başka kabın içine ihyana kadar bırakılıp ardından, gün*de iki kez, sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı birer-tatlı kaşığı süzme bal ilavesiyle yudumlanarak içilir.
  * Yarım litre sütün içine 250 gram ezilmiş peynir katılıp kaynatılmasının ardından elde edilen sulu lapa temiz bir ameri*kan bezinin üzerine sıcak halde yayılıp göğsün üzerine yatırılır.
  * Bir litre sirkenin içine iki adet bayır turpu minik parçalar halinde doğranıp 1-2 saat süresince bekletildikten sonra içine emici özellikli bir bez daldırılıp hastanın göğsüne yayılır. Bu iş*lem her gün yenilenerek tekrarlanır.
  * Aynı oranda (ince kıyılmış ya da havanda dövülerek ezil*miş) ebegümeci tohumu, hünnap, ısırgan otu. Öksürük otu. keten tohumu, hardal tohumu, baldırıkara vekavun çekirdeği iyice karıştırılıp harman edildikten sonra; bir çay fincanı kaynar suyun içine bitki harmanı katılıp, demlenmesi için kısa bir süre bek*lendikten sonra süzülerek, uyanık olunan her saat başı birer yu*dum içilerek kullanılır.


   
zatürre hastaları ne yemeli konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. şeker hastaları ne yemeli

  şeker hastaları ne yemeli

  şeker hastaları ne yemeli seker hastalari ne yemeli şeker hastaları yememeli hangi meyveleri hastası yememeli Sevgili melekler, Diyabet hastalığı çağımızda sıkça görülen ve tam anlamıyla tedavisi mümkün olmayan hastalıklardandır. Bu hastalık genellikle kalıtsal olarak görülür. Bu hastalıkdan korunmak için bazı püf noktalar vardır.:) 1. Beyaz ekmek ve makarna gibi rafine nişastalar...
 2. Zatürre ne yemeli

  Zatürre ne yemeli

  Zatüre olanlar ne yemeli, hangi yiyecekleri tüketmeli dir ? Teşekkür ediyorum acil olursa sevinirim kız kardeşim zaturre olmuş :S
 3. Şeker Hastaları İftarda Ne Yemeli Buyrun Bilgi Edinelim

  Şeker Hastaları İftarda Ne Yemeli Buyrun Bilgi Edinelim

  Şeker Hastaları İftarda Ne Yiyebilir Şeker Hastaları İftarda Ne Yemeli Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda dayabet hastaları için faydalı bilgiler aktarıyor ve şeker hastaları iftarda ne yiyebilir konu alıyoruz. Diyabet hastaları iftarda yediklerinizin size dokunmaması için ve hastalığınızın gidişatı için buyrun bu bilgileri dikkate alın. Şeker Hastaları doktorra danışmadan oruç...
 4. Şeker hastaları neler yemeli?

  Şeker hastaları neler yemeli?

  Tıptaki adıyla diyabet olarak bilinen şeker hastalığı, kan şekeri olarak bilinen glikozun vücutta normalden fazla salgılanması sonucu kan şekerinin yükselmesidir. Şeker hastalarında vücutta kan şekerini düzenlemek için salgılanan insülin hormonu çok az salgılanır. Bu yüzden hastalar dışarıdan hormon takviyesi ile kan şekerini dengede tutmaya çalışır. Şeker hastalığı kronik bir hastalıktır....
 5. Şeker hastaları nasıl beslenmeli ne yemeli ne yememeli

  Şeker hastaları nasıl beslenmeli ne yemeli ne yememeli

  şeker hastaları ne yemeli, şeker hastaları için beslenme, şeker hastaları nasıl beslenmeli Öncelikle şeker hastası olup olmadığınızı nasıl anlarsanız konumuza mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz. Her yaştan kişinin sağlığını olumsuz bir şekil de etkileyen diyabet hastalığı yada toplum için de bilinen şeker hastalığının da belli devreleri vardır. Önemli olan bu hastalığa yakalanan kişilerin...

Sayfayı Paylaş