Etiketler:
 1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.136
  Beğenilen Mesajlar:
  1.159
  Ödül Puanları:
  113

  Zayıflama Bisikleti İle Kilo Verme

  Konu, 'Egzersizle Zayıflama' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  bisikletle zayıflama kondisyon bisikleti ile zayıflayanlar zayıflama bisikleti, faydaları, kilo verme, bisikletle zayıflama

  Baharı da bulduk çok şükür. Bulduk derken zaten kaybetmemiştik arkadaşlarım. Şimdi bu altın çilek vs çıktı sitmizdede bununla ilgili bir ton konu varsada ben yinede hareket yapmanın gerektiğini düşünüyorum. Egzersiz bisikleti ile zayıflama olayına ne dersiniz ?
  < Konu Resmi..>

  Bisiklet sürme egzersizlerinin gerek Sağlık gerekse zayıflama amacıyla yaygın olarak yapılan kardiyo egzersizleri olduğunu daha önceki yazılarımızda dile getirmiştik. Bisiklet kullanmak gerçekten çok fazla kalori yaktıran ve harcatan ideal bir spordur.

  Bisiklerin outdoor denilen ve genelde doğa sporu biçiminde yapılan türü özellikle biz şehir ortamında yaşayanlar için pek mümkün görünmemektedir. Tabi bu durumda insanoğlu zayıflama aletleri tabir edilen ve ev ortamında zayıflama egzersizleri yapmamıza olanak tanıyan değişik zayıflama aletleri bulunmaktadır.


  Zayıflama bisikletleri de bunlardan önemli derecede kilo verdirme potansiyeli olanlardan birisi olarak göze çarpar. Bisiklet kullanmanın etkili bir zayıflama sunmasını istiyorsak özellikle şu hususlara dikkat etmemiz gerekmektedir.

  Kaliteli bir zayıflama bisikleti almalıyız. Zayıflama aletlerinin faydaları ile zararları arasındaki ince çizgide en önemli noktalardan birisi kaliteli bir zayıflama aleti kullanımıdır. DÜşük kaliteli zayıflama bisikletleri özellikle kaslara ve eklemlerde baskı oluşturacağı için yoğun kullanım durumlarında kas ve kelem ağrılarına ve hatta rahatsızlıklara sakatlanmalara sebep olabilirler. O nedenle garantili ve piyasada iyi bilinen kendisini ispat etmiş bir zayıflama bisikleti markası tercih etmekte fayda vardır.

  Zayıflama bisikleti kullanımında dikkat edilecek diğer bir nokta ise bisikleti aşırı efor sarfetmeden kullanmak olacaktır. Yüksek eforlu egzersizler neticesinde vücut aerobik solunumdan Anaerobik metabolizma ile enerji tüketimine geçer. Bu durumda kas hücreleri hızlı bir enerji tüketimi seviyesine geçtikleri için yağ yakmak yerine elindeki en hazır ve hızlı şekilde kaloriye dönüştürülebilen madde olan kas yakımına başlar.

  Bu durumda zayıflama gerçekleşir ama yağ yakmak yerine glikojen ve kas dokusu hızlı biçimde tüketilir. Bu durum ise bizlerin istemediği bir durumdur. O nedenle hızlı pedal çevirmek bisiklet zayıflama egzersizlerinde yapılmaması gereken bir eylemdir. Bunun yerine ağır ve yavaş bir tempoyla ama uzun süreye yayılan zayıflama bisikleti egzersizlerine geçmeliyiz. Zayıflama bisikletleri için söylediğimiz bu mekanizma nor mal bisiklet egzersizleri için de geçerlidir.

  Zayıflama bisikletlerinde egzersizi zorlaştıran ve kolaylaştıran bir mekanizma mevcuttur. egzersiz yapma inceliklerini tam olarak bilmeyen kişiler zayıflama bisikletinin zorluk derecesi ayarını en zora getirerek kilo vermeye çalışırlar. Bu durumda egzersiz yapmak zorlaşacağından dolayı çok hızlı bir biçimde yoruluruz.

  Yorulma ise zayıflama bisikletinde yapılamsı gereken egzersiz süresini kısaltır ve kalori harcama he define ulaşmamızı engeller. Bunun yerine zorluk düzeyini en az olmasa bile en aza yakın bir ayara getirerek bizleri zorlamadan uzun süreli egzersiz yaptıracak bir ayar seçmeliyiz. Böylece hem eklemleri zorlamamış oluruz hem de bir süre sonra zayıflama bisikleti kullanmaktan dolayı bıkkınlık gerçekleşmez.

  Hafif şiddette kullanımda zayıflama bisikleti iyi bir kardiyo egzersizi aracıdır. O nedenle haftada 3-4 kez günde 45 dakika yapılan zayıflama bisikleti egzersizi, bizlerin haftalık 2000 kalori harcamasına neden olur. Özellikle yavaş kullanımda bölgesel yağlar adını verdiğimiz kalça ve basen deki fazla kilolardan kurtulmayı başarırız. Zayıflama bisikleti aynı zamanda kondisyon bisikleti olarak bilinir.

  Dayanıklılığı artıran zayıflama bisikletinin faydaları, kilo verme işlevinin yanında kalp ve damar hastalıklarının da gelişmesini önler. Stresi azaltır bacak ve popo kasları güçlenir. sağlıklı yaşam için bizlere gerekli olan egzersiz hareketlerini yapmamıza yardımcı olur. Zayıflama bisikletlerinin fiyatları ürünün kalitesi ve markasına göre değişmektedir. Sizlere en pahalısını almayı keinlikle önermi yorum ama kesinlikle zayıflama bisikleti alırken ucuza da kaçmamalısınız.


   
Zayıflama Bisikleti İle Kilo Verme konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Radyofrekans ile zayıflayan varmı?

  Radyofrekans ile zayıflayan varmı?

  Radyofrekans teknolojisi, diyet ve egzersize drençli lokalize yağların ısı yoluyla parçalanarak lenf kanalları yoluyla vücuttan atılmasını sağlar. Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır.Burada amaç ısıtılan (tedavi edilen bölge) bölgenin ısısının 41...
 2. Diyetisyen ile kilo vermenin faydaları

  Diyetisyen ile kilo vermenin faydaları

  Fazla kilolar,kadın erkek,genç yaşlı herkesin sorunu.Fazla kilolar görünüm açısından güzel olmadığı gibi aynı zamanda sağlığı da olumsuz etkiliyor.Şimdiye kadar fazla kilolarınızdan kurtulmak için kimbilir nelere başvurdunuz ,nasıl çabaladınız.Tüm bu çabalarınıza rağmen fazla kilolarınızdan kurtulamadıysanız bir diyetisyenden destek almak şart.Kontrollü ve sağlıklı kilo vermek için diyetisyen...
 3. Limonlu su ile zayıflama

  Limonlu su ile zayıflama

  Sıcak havaların vazgeçilmez serinleten içeceğidir limonata.Serinletmesinin yanın da ayrıca zayıflatma özelliği de var .Yalnız şekersizin den .Zayıflatan limonata tarifimi vermeden önce özellikle limonun faydalarına değinmek istiyorum.Limon c vitamini özelliği ile bağışıklık sistemini kuvvetlendiren bir besindir.Kalp damar hastalıkalrı için şifa kaynağı olan limonu kabuğuyla beraber tüketmek...
 4. Su içerek zayıflamak mümkün mü ?

  Su içerek zayıflamak mümkün mü ?

  Fazla kilosundan şikayetçi olmayan varmı ? Kadın erkek,genç ,yaşlı herkesin problemidir fazla kilolar.Günümüzde fazla kilolardan kurtulmanın yolları ile ilgili sayısız diyet listeleri,beslenme programları internet ortamın da yer almaktadır.Kişiye özel denenmiş diyetler paylaşılsada bir çoğu işe yaramıyor.Biz şimdi sizlere sadece su içerek zayıflamanın yollarını anlatıcaz.Sadece su içerek...
 5. Sağlıklı nasıl kilo verilir ?

  Sağlıklı nasıl kilo verilir ?

  Bazı diyetler hiç işe yaramaz ve hiçbiri herkes için geçerli değildir . Bedenlerimiz farklı gıdalara farklı tepki verirler. Beslenme ihtiyaçlarımız farklı yaşam evreleri ile değişir. Uyum ve sağlıklı olmak için, bu değişikliklerle vücudu verilen ekstra talepleri dikkate almak önemlidir. Diyetisyenler beslenme ve beslenme bilgisi sağlar ve insanları sağlıklarını geliştirmeleri için...

Sayfayı Paylaş