Zencefil kullanımı nasıl ve faydaları nelerdir?

• Konbuyu başlatan Zencefilli
  • Başlangıç tarihi
Z

Zencefilli

Forum Okuru
Zencefil kullanımı nasıl ve faydaları nelerdir?

Zencefilin faydaları ve kullanım şekli melek kadınlar kulübü zencefilin ne gibi faydaları var forum'da.​

Arkadaşlar zencefil ile ilgili bir soru soracağım da öncelikle zencefil tozu mu yoksa taze zencefil mi daha faydalı? Zencefil faydaları ve kullanım şekli nasıl hasta olmamak için nasıl hazırlanmalı ve tüketilmeli. Bağışıklığı güçlendiren bir tarafı da var mı acaba zencefilin? Zencefil başka nerelerde kullanabilirim? Yemeklerde filan kullanan var mı zencefili? Örneğin zencefilli kek yaparken içine ekleyebilir miyim?

images (33).jpeg

Merhabalar
Zencefil hayatınızdan çıkarmamanız gereken bir besindir aslında. Zencefil toz haline getirilip de kullanılabilir ama ben daha çok tazesini taze taze tüketmek bana daha makul geliyor ama rendeleyerek kullandığınız zaman ha tozunu kullanmissiniz ha tazesini. Hatta ben İbrahim Saraçoğlundan duymuştum ki tazesini tüketmek daha doğru demişti çünkü içinde bulunan faydalı yağlar toz olanda uçmuş oluyormuş taze kullanmak daha faydalıdır demişti. Zencefil faydaları saymakla bitmez bir bitki.

Zencefil faydaları ve nasıl kullanılır?​

• Mide bulantısı için iyidir
  • Soğuk algınlığı ve grip için harika bir çözüm
  • Sindirime çok faydalı
  • Kilo vermeye yardımcı
  • Gaz birikimini önler
  • Karaciğeri korur
  • Astımı hafifletir
Zencefil nasıl hazırlanır? Zencefil ile bağışıklığınızı güçlendirebilirsiniz. Zencefili ister sütle hazırlayın ister sıcak su ile hazırlayın hatta bal ve limon da ekleyerek tam bir kış çayı elde edebilirsiniz. Gerçi bahar geldi ama ben sizinle hala hastaliktan kurtulamayanlar için "kış hastalıkları için ekinezya çayı" linkten inceleyebilirsiniz.

Geri