2012 Volkswagen Beetle Resimleri ve Özellikleri

T

TİTAN

Forum Okuru
2012 Volkswagen Beetle Resimleri ve Özellikleri
wosvagen vosvogen beetle
2012 volkswagen beetle, modeli, resimleri, özellikleri, fiyatı, ile ilgili bilgiler burada melekler

vwb2-3b9.jpg

Özellikle bayanların ve gençlerin tercihi olan Volkswagen Beettle'ın yeni nesli tanıtıldı.

Önceki nesli, beklenen başarıyı yakalayamayan otomobil, yine retro öğelerle bezenen bu yeni vücuduyla daha başarılı olacak gibi görünüyor.

Tasarımıyla 2005′teki Beetle Ragster konseptine gönderme yapan otomobil, hiç olmadığı kadar kaslı ve maskülen görünüyor.

LED’li gündüz farları stop lambalarıyla yeni Volkswagen tarzını yansıtan otomobil 1808 mm genişliğe, 1486 mm yüksekliğe ve 4278 mm uzunluğa sahip. Yeni Beetle, önceki nesilden 84 mm daha geniş, 12 mm daha alçak ve 152 mm daha uzun.

Artan boyutlarla birlikte önceki nesilde 209 litre olan bagaj hacminin 310 litreye yükselmiş olması da dikkat çekici. Beetle‘ın iç mekanıysa keskin hatlarıyla dikkat çekiyor. Kokpitin ortasında üçlü gösterge paneline yer verilmiş ve retro tasarımlı direksiyon simidiyle özgünlük duygusu yükseltilmiş. Müzik sistemi Fender imzası taşıyor.

Yeni Beetle‘ı taşıyan motor gamı daha önce hiç olmadığı kadar geniş ve teknolojik. Küresel pazarda 5 farklı üniyete yer veriliyor. Otomobil, 105, 160 ve 200 beygirlik turbo-benzinliler ile 105 ve 150 beygirlik TDI turbodizel motorlarla üretilecek. Önceki nesil 102 beygirlik benzinli motor 7.5/100km tüketim değerine sahipken, BlueMotion, Start-Stop sistemli 105 beygirlik 1.2 TSI motorun 5.5/100km’lik tüketim ve 129gr/km’lik emisyon değeri sunduğu belirtiliyor.

Elektronik difransiyel kilidine sahip 160 ve 200 beygir gücündeki TSI motorlar da yüksek güce karşın düşük yakıt tüketimi dikkat çekiyor. 160 beygirlik 1.4 TSI motorun 7 ileri DSG şanzımanla birlikte 207km/s maksimum hız, 139 gr/km emisyon ve 5.9lt/100 km tüketim değerleriyle en fazla tercih edilecek benzinli seçenek olması muhtemel görünüyor.

2012 Volkswagen Beetle İlk olarak Eylül / Ekim 2011 döneminde satışa sunulacak, Türkiye’ye ne zaman gelir ya da gelir mi bunu da zaman gösterecek. Fiyat listeleri ile ilgili henüz bir bilgi verilmedi fakat 2011 model Volkswagen Beetle Avrupa satış fiyatının 26,000 dolar civarında olduğunu biliyoruz, biraz fikir sunabilir.

vwb1-2c3.jpg

Geri