gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

3. Selimin Çocuğu kaç tane bilen var mı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba aranızda tarih ile ilgili ve tarih bilgileri olan arkadaşlarım varsa o arkadaşlarıma 3. Selimin Çocuğu kaç tane diye soruyorum cevabı da merakla bekliyor ve şimdden cevap için tşk ediyorum.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

3. Selimin Kaç Çocuğu Var

Sultan 3. Selimin Çocuğu

28. Osmanlı padişahı ve 107. İslam halifesi olan 3.Selim III. Mustafa'nın saltanatı döneminde dünyaya geldi. Babası 1774 yılında öldüğünde sadece 13 yaşında olduğu için amcası I. Abdülhamit tahta çıktı. I. Abdülhamit şehzade Selim'e kendisinden önceki padişahların tersine, oldukça iyi davrandı. Kafes (oda hapsi) hayatı yaşamasına rağmen Selim'in iyi bir eğitim almasına izin verdi. Şehzade Selim müzik ve edebiyat ilgilendi. Fransa'nın Fransız Devrimi öncesindeki son kralı olan XVI. Louis'le mektuplaştı. Daha tahta çıkmadan Osmanlı Devleti'nde köklü bir yapısal değişikliğe gerek olduğu inancına vardı. I. Abdülhamit 7 Nisan 1789 yılında ölünce, III. Selim Avrupa'yı temelinden sarsacak olan Fransız Devriminin eşiğinde tahta çıktı.

III. Selim Han'ın çocuğu olmamıştır.

3. Selimin Çocuğu kaç tane bilen var mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 3. Murat Kaç Çocuğu Var

3. Murat Kaç Çocuğu Var

3. Murat Kaç Çocuğu Var arkadaşlar bana bu sorumun cevabını lütfen verin. 3. Murat Kaç Çocuğu Var bilenler sizleri bekliyorum!
  2. Ukraynanın Nüfusu Kaçtır bilen var mı

Ukraynanın Nüfusu Kaçtır bilen var mı

Merhaba arkadaşlar acaba aranızda Ukraynanın Nüfusu Kaçtır bilen var mı merak ettim ve bunu arkadaşımla birlikte acilen öğrenmemiz lazım:)
  3. Ceyhun Fersoy Boyu Kaç bilen var mı

Ceyhun Fersoy Boyu Kaç bilen var mı

Kızlar Ceyhun Fersoyu sever misiniz bilmem ama ben çok tatlı ve sıradışı geliyor seviyorum yani:) Ve ayrıca sizlerin arasında Ceyhun Fersoy Boyu Kaç bieln varsa bana yazmasını rica ediyorum.
  4. İngilizlerin Posta Kodu kaç bilen var mı

İngilizlerin Posta Kodu kaç bilen var mı

arkadaşlar İngilizlerin Posta Kodu kaç bunu bilen varsa lütfen biraz acele tarafından bu sayfada İngilizlerin Posta Kodu kaç bana yazsın.
  5. buckingham sarayı kaç odalı bilen var mı?

buckingham sarayı kaç odalı bilen var mı?

Kimbilir belki bilen vardır. Galiba dünyanın en büyük sarayı. Öyle mi acaba ? Kaç odası vardır ? Çok merak ettim :D

Sayfayı Paylaş