gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

40 yaşındayım tüp bebek için geçmi kaldım?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba.Geç evlendim ve çocuk sahibi olma yaşım da uzadı. Bebeğim olmadı.Şimdi tüp bebek istiyoruz ama geç mi kaldım?Kaç yaşa kadar tüp bebek yapılır?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Adetin 3. gününde yapılan hormon testleri ve ultrasonografide görülen yumurtalık kapasitesi yumurtalık fonksiyonlarınızın uygun olduğunu gösterir ise 45 yaşına kadar tüp bebek işlemi uygulanabilmektedir. Ancak 38 yaş ve üstü kadınlarda uygulama yapılırken preimplantasyon genetik tanı yöntemi ile embriyolarınızın kromozomlar yönünden normal olup olmadığının araştırılması önerilmektedir.

40 yaşındayım tüp bebek için geçmi kaldım? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tüp bebekte başarı oranı %40

Tüp bebekte başarı oranı %40

Yeni ilaç tedavileri ve geliştirilen modern tekniklerle birlikte, kısır çiftlerin umudu olan tüp bebekte başarılı sonuçlar alınıyor. Uzmanlar, üç kez yumurtlama uyarısı ve aşılama tedavisi ile gebelik elde edememiş çiftlere, tüp bebek tedavisini öneriyor Tüp bebek tedavisine ne zaman geçilmeli? Kısırlık nedeni izah edilememiş çiftler, ortalama üç kez yumurtlama uyarılması ve aşılama...
  2. 40 Yaşındasın...

40 Yaşındasın...

40 Yaşındasın... Rahmetini umarak Günahkar bir dille; Allah Azze ve Celle Ya Rasulallah, Âlemlere rahmet hayatın geçiyor kalbimizden, Kalbimizden seyrediyoruz seni. İşte Bir yaşındasın, Beni Sa'd yurdundasın Sana süt anne olmadı kadınlar Bu yüzden dargın bulutlar Bir damla yağmur indirmiyor Kıtlık hüküm sürüyor Beni Sa'd yurdunda Minicik bir bulut var gökyüzünde Sana aşık... Ayrılmıyor...
  3. 40 yaşında olup tüp bebek yaptıran varmı?

40 yaşında olup tüp bebek yaptıran varmı?

ileri yaşta tüp bebek tedavisi,ileri yaşta tüp bebek yöntemiyle anne olanlar,tüp bebek tedavisine ne kadar ara verilmeli,tüp bebek tedavisinde kaç ay ara verilmeli,ileri yaş ve tüp bebek tedavisi hakkında bilgiler Bir tüp bebek uygulamasından sonra gebelik elde edilememişse ortalama 2-3 ay ara verilerek tekrar yeni bir tüp bebek yapılabilir. Bu arada kadının bir iki kere adet görmesi...
  4. Hamile kalmak için geçmi kaldım?

Hamile kalmak için geçmi kaldım?

Günümüzde kadınların en sık sorduğu sorular şöyle: Bebek yapmak için ne kadar vaktim kaldı?, Yumurtalık rezervimi bilebilir miyim?, Yumurtalık yaşlanmasını yavaşlatabilir miyim? Günümüz kadını çeşitli nedenlerle anneliği 40’lı yaşlara kadar erteliyor. Ancak bu rötar gebelik şansını ciddi olarak azaltıyor. Çünkü kadınlarda yumurta sayısının azalmasıyla birlikte 30-33 yaşlarında doğurganlık...
  5. Yaş faktörü tüp bebek tedavisini etkilermi ?

Yaş faktörü tüp bebek tedavisini etkilermi ?

Başarılı bir gebelik için kadının yaşı önemli faktördür.Tüp bebek yöntemi kısırlık tedavisinde olumlu sonuçlar versede kadının yaşı bu başarıyı etkileyebiliyor.Yani her yaşta tüp bebek tedavisi aynı olumlu sonucu vermiyor.Peki ileri yaşta tüp bebek tedavisini olumsuz etkileyen faktörler nelerdir ? Tüm detayları yazımızın devamın da bulabilirsiniz.Öncesi ; Tüp bebek hakkında tüm merak...

Sayfayı Paylaş