gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Adak yerine para verilebilir mi

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlarım benim bir adağım var bunu yerine getirmesem de yerine para versem ne olur, yani adak verecek kişi başka bir mağdura yada ihtiyaç sahibine para verebilir mi

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sayın misafirimiz, Forumumuzda bulunan Adak Yerine Para Caiz mi adlı konumuzda tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz...

Adak yerine para verilebilir mi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yardım Kuruluşlarına Para Vermek Kurban Yerine geçer mi?

Yardım Kuruluşlarına Para Vermek Kurban Yerine geçer mi?

Arkadaşlar, Yardım Kuruluşlarına verilen paralar kurban(udhiye) yerine geçer mi? Yani hiç etini ve kesilen hayvanı görmediğimiz kurban uygulaması veya bağışı "kurban kestim" yerine geçer mi? arzu edenlerin fikirlerini almak isterim.
  2. Vaktinden önce zekat verilebilir mi?

Vaktinden önce zekat verilebilir mi?

İsteyen bir kişi zekatını vaktinden önce verebilirmi?Sorusuna yanıt olarak sizlere gerekli olan bilgileri aktarıyorum Oruç ve hac ibadetlerinde olduğu gibi zekat konusunda da kamerî ay hesabı uygulanır. Zekatın farz olması için nisap miktarı malın üzerinden bir kamerî yılın geçmesi gerekir. Buna rağmen mal sahibi dilerse vakti gelmeden önce de zekatını verebilir. Geçmişte verilmemiş olan...
  3. Havale yoluyla zekat verilebilir mi?

Havale yoluyla zekat verilebilir mi?

caminin bölümleri Zekatı elden vermek mecburmudur?Zekat havale yoluyla verilebilir mi?işte cevabı: Zekat, bizzat elden verilebileceği gibi, vekalet veya havale yoluyla da verilebilir. Burada önemli olan, zekatın zekat alacak kişiye ulaşmasıdır.
  4. Adak Yerine Para Vermek Caiz midir?

Adak Yerine Para Vermek Caiz midir?

adak yerine para caiz midir verilebilir mi ne yapılmalı sorunun cevabı islami hükmü ile ilgili bilgiler burada melekler Bir işimiz ters gittiğinde başımız sıkıntıdan kurtulamadığında adak adarız melekler :) Bu adak her türlü olabilir.Oruç tutmak,kurban kesmek,para vermek gibi .Yalnız burada dikkat edilmesi gereken nokta ne adandıysa onun yapılmasıdır.Yani kurban adayan kurban kesmeli ,oruç...
  5. Adak Kurbanı Bayramda Kesilebilir mi?

Adak Kurbanı Bayramda Kesilebilir mi?

adak kurbanı ne zaman kesilmeli adak kurbanı kurban bayramında kesilirmi adak kurbanı ne zaman kesilir Herhangi bir olay için adanan kurban hiç vakit kaybetmeden kesilmelidir. Eğer kurban bayramında adak kurbanınızı kesmeyi düşünüyorsanız ve bunun dinimizde ki hükmü hakkın da bilgi sahibi olmak istiyorsanız sizlere gereken dini bilgileri paylaşıyoruz. Kurban bayramına kadar adak kurbanının...

Sayfayı Paylaş