gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

''Allah Utandırmasın'' Deyimi Ne Anlatır?

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Allah utandırmasın, deyimi, anlamı, ne demektir, açıklaması, ile ilgili bilgiler burada melekler

Hepimizin ağzında yer etmiştir ''Allah utandırmasın'' deyimi melekler :)

Zengin Türkçemizin armağanı deyimlerinizden biri olan ''Allah utandırmasın'' deyimi yeni bir işe başlarken bir nevi dua etme,şans dileme cümlesidir.Bu deyimle, yeni işe başlayana işinde başarılı olması, istediği sonuca ulaşması ve sonucun kötüye gitmemesi konusunda iyi dilekler iletilmiş olur.

''Allah Utandırmasın'' Deyimi Ne Anlatır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Allah sizi ansın istermisiniz?

Allah sizi ansın istermisiniz?

Öyleyse beni anın ki ben de rahmetim ve bağışlamamla sizi anayım. Bana şükredin ve bana nankörlük etmeyin. ( bakara 152) Sabit Bennani ALLAH'in (C.C) rahmeti ona olsun dedi ki: Ben, Rabbimin beni ne zaman andığını bilirim! Yanindakiler onun bu sözünden ürperdiler ve : Nasıl bilirsin bunu? diye sordular. Bennani dedi ki : Ben O nu andım mi, O beni anar!
  2. Utanıyorum  ALLAH ım..Rabbim, dünyada utandım, Ahirette utandırma..

Utanıyorum ALLAH ım..Rabbim, dünyada utandım, Ahirette utandırma..

Utanıyorum ALLAH ım.. ..Ondört asır önce çekilen eziyetleri hatırlayıp, çekilenleri bilince.. ..Saçma sapan sebepleri sorunmuş gibi büyüttüğüme.. ..O ALLAH dostlarının çektikleri onca çileye ve yılmadıklarını düşününce.. ..Utanıyorum yıldığım o günlere.. ..Sebepsiz üzüldüğüm “çare”li çaresizliklerime.. ..İmkansız sandığım her bir şeyi önüme sunulmuş görünce.. ..Utanıyorum, kimsem yokmuş...
  3. Allah utandırmasın deyiminin anlamı manası ne demektir ?

Allah utandırmasın deyiminin anlamı manası ne demektir ?

Allah utandırmasın deyiminin anlamı manası nedir ne demektir bana bunu cümleler içinde açıklamanız mümkün mü teşekkürler ediyorum. Ayrıca herkese iyi Ramazanlar arkadaşlarım.
  4. Allah vere de deyimi anlamı

Allah vere de deyimi anlamı

allah vere de, ne demek, anlamı ne, manası, örnekleri hakkında genel bilgiler burda melekler hani bazen deriz ya allah verede şu olmasa bu olmasa dilimize dolanan bu deyim ne demek peki işte anlamı Allah Vere De :Dilek anlatır. örnek: Allah vere de kar yağmasa.
  5. Anadolu Deyince Ne Anlıyoruz ?

Anadolu Deyince Ne Anlıyoruz ?

anadolu deyince anadolu deyince ne anlıyoruz ile ilgili bilgiller burada melekler. Bildiğiniz gibi ülkemiz topraklarının büyük kısmı Anadolu olarak adlandırılıyor ve Asya kıtasında melekler :) Ancak Anadolu deyince bizler bir toprak parçasından daha fazla şeyler düşünüyoruz. Anadolu deyince halk ozanlarımız gelir aklımıza, buram buram şiirlerimiz, türkülerimiz, taşımız , toprağımız. Onlarca...

Sayfayı Paylaş