gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Allah'ın özellikleri nelerdir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Allah'ın özellikleri nelerdir Selam arkadaşlar Allah'ın özellikleri nelerdir lütfen bilginiz varsa dini konularda yazın.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Allah'ın bir kısım özellikleri sadece kendisine aittir; bir kısım özellikleri ise sınırlı olarak yarattıklarında da mevcuttur. Allah, kimseye ihtiyaç duymadan vardır. Varlığının başlangıcı ve sonu yoktur. Allah birdir. Yarattığı hiçbir şeye benzemez. Varlık sebebi kendindendir. Hayattadır ve hayatın kaynağıdır. Sınırsız ve aletsiz her şeyi bilir, görür ve duyar. Her şeyi isteyebilir ve istediğini anında yaratır. Her şeye gücü yeter.

Allah'ın özellikleri nelerdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kayahan - Allah'ım Neydi Günahım

Kayahan - Allah'ım Neydi Günahım

Allah'ım neydi günahım Günahım neydi Allah'ım Dualarımda yalvarmıştım Onla olmaktı isyanım Can yoldaşım Arkadaşım Kaderimdi Sen yazmıştın Ben nerde yanlış yaptım Bitti dünyam ziyan oldum ziyan Ah bir anlasam Nerede nerede nerede Ben nerde yanlış yaptım Nerede nerede nerede Ben nerde yanlış yaptım Allah'ım Mumlar yakmıştım Yalvarmıştım Sen yazmıştın olabilirdi Olabilirdi olabilirdi Sevgi...
  2. Allah'ın sıfatları ve anlamları nelerdir ?

Allah'ın sıfatları ve anlamları nelerdir ?

Arkadaşlarım bana Allah'ın sıfatları ile ilgili geniş bir bilgi gerekmekte. Var ise sitenizden linkinin yok ise geniş olarak yeni bir başlıkta açıklamalarının yazılmasını rica ediyorum. Allah rağzı olsun sağolun.
  3. Allah'ın (CC) Sıfatları Nelerdir?

Allah'ın (CC) Sıfatları Nelerdir?

Allahın sıfatları nelerdir kaça ayrılır zati sıfatlar subuti sıfatlar anlamları açıklamaları ile ilgili bilgiler burada melekler Yüce Allah'ın sifatları geçmişten geleceğe her zaman varolmuş ve sonsuza kadar varolacak sıfatlardır melekler :) Bu sıfatları insanlara yakıştırılan sıfatlardan çok çok ayrı tutmak lazımdır,kıyaslanamaz.Bizler Allah-ü Teala'nın mahiyetini ve zatını kavrayamadığımız...
  4. Allah'ın Belası Deyimi Ne Demektir?

Allah'ın Belası Deyimi Ne Demektir?

Allahın belası deyimi ne demektir anlamı açıklaması ile ilgili bilgiler burada melekler Şimdiye kadar forumumuzun Kadın ve Eğitim bölümünde pek çok deyimin ve atasözünün açıklamalarını yapmaya çalıştık sizlere melekler :) Ama sanırım en sevimsiz deyimlerden biri de şimdi size anlamını açıklamaya çalışacağımız deyim olsa gerek; ''Allah'ın belası''. Ne yazık ki günlük hayatta çok sık...

Sayfayı Paylaş