gebe
  1. NuRoVSkİ

NuRoVSkİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

ankarada yedım taze meyvayı şarkı sözleri

Konu, 'Yerli Şarkı Sözleri' kısmında NuRoVSkİ tarafından paylaşıldı.

keskinde yedim taze meyvayı Ankarada yedim taze meyvayı Boşa çiğnemişim yalan dünyayı
    Keskinden de sildirmeyin künyeyi

Söyleyin anama da anam ağlasın
    Babamın oğlu var beni neylesin

Trene bindim de tren sallandı
    Zalim doktor ciğerimi elledi
    İyi oldun diye köye yolladı

Ankarayla şu Keskinin arası
    Arasına kara duman durası
    Çok doktorlar gezdim yokmuş çaresi

Mezarım başında kuşlar ötüşür
    Benzim içtim ciğerlerim tutuşur
    Ağlama Hatice Sefer yetişir

Binmiş taksiye de sefer geliyor
    Annesinin de ciğerini deliyor
    Gelin Haticeni de eller alıyor

Mezarımı derin eşin dar olsun
    Etrafı lale sümbül bağ olsun
    Ben ölüyom ahbaplarım sağolsun

Söylen kardeşime çalsın sazımı
    Kadir Mevlam böyle yazmış yazımı

ankarada yedım taze meyvayı şarkı sözleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ankara'da yedik taze meyvayı

Ankara'da yedik taze meyvayı

trene bindimde tren salladı trene bindim tren salladı bindimde sözleri ham meyvayı kopardılar dalından hikayesi Anakara'nın keskin ilçesinin cin ali köyünde 1924 yılında Sefer adında bir erkek çocuk doğar. İlkokulu köyünde okuyan Sefer 15 yaşından sonra ailesinin tüm rençberlik işlerine yardım eder yürütür. Güçlüdür kuvvetlidir Sefer. Köyde herkes tarafından sevilir. 20 yaşına gelince de...
  2. Demet Akalın - Tam Yedi Yıl Oldu Şarkı Sözü

Demet Akalın - Tam Yedi Yıl Oldu Şarkı Sözü

Süper damar bi parça Demet yine bir numara... Cevap verin dostlar bu matem niye Tanıdık birisi mi çiçekler kime Ne olur bakıp bakıp ağlamayın üstüme Söyleyemem gönlüme Sensizlik ecel olmuş senden en son hediye Söyleyemem gönlüme Söyleyemem gönlüme Anladım ki bugün tam yedi yıl oldu Tenim seni yeni unuttu Bu sabah uyandım ilk defa rüyamda yoktun En sevdiğim dostlar bugün toplanmışlar...
  3. Neslihan-Vurgun Yedim Şarkı Sözü

Neslihan-Vurgun Yedim Şarkı Sözü

neslihan vurgun yedim şarkı sözü vurgun yedim şarkı sözü Kaldırımlar ağlıyor Yürüyorum adım adım Bugünlerde sormayın Bilmiyorum neydi adım Ellerim hep titriyor Gözlerim yosun tuttu Son sözüm dedi gitti En güzel yalan oldu Vurgun yedim yalanlardan Yarınlar bana faydasız Yalan gördüm yalanlardan Doğrular bana faydasız Bir derdim var sormayın Zaman bensiz, ben zamansız Sol yanım ağrır benim...
  4. Yedi Bilgeden Sözler!

Yedi Bilgeden Sözler!

yedi, bilge, sozler, anlamli sozler, ogretiler, ogutler konusunu burada bulabilirsiniz Sevgili Melekler, Tarihte yasamis ve gunumuze isik tutan Bilgelerin bize biraktiklari miras gibi bu ogutleri hep birlikte gorelim, I-Euagoras'ın oglu Lindoslu Kleobulos'un sözleri 1-hiçbir zaman ölçüyü kaçırmamalısın. 2-babayı saymak gerek. 3-sık sık dinlemeli,çok konuşmamalı. 4-yurttaşlarına en...
  5. Ankaranın bağları sözlerini yazabilecek varmıı?

Ankaranın bağları sözlerini yazabilecek varmıı?

Bu ara çok moda oldu heryerde çalıyor.Ankaranın bağları da büklüm büklüm yolları diye bir türkü.Melodisi çok hoş.Sözlerini de yazarsanız çok memnun olacam :)

Sayfayı Paylaş