gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Anne ve Babalara 13 ÖĞÜT

Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

İngiltere’nin Londra şehrindeki “Guy’s Hospital” hastanesinde çocuk psikiyatrisi servisinde yatmakta olan Kevin Hickey (15) adlı bir çocuk doktorlara göre anne ve babasının kendisini eğitememeleri sonucu bunalım geçirerek hastaneye düşmüştü. Yapılan zeka ve kültür testleri Kevin’in aslında son derece aklı başında bir çocuk olduğunu ortaya koyuyordu. Kevin bir gün hasta yatağında kağıdı kalemi eline aldı, kendi durumunu anne ve babasını düşünerek anne ve babalara hitaben 13 altın öğüt yazdı. Küçük Kevin’in yazdığı bu öğütler şimdi İngiltere’de doktorların bir numaralı rehberi… 1- Beni şımartmayın. Her istediğim şeyi elde edemeyeceğimi biliyorum, Sadece sizi deniyorum. 2- Bana tatlı-sert davranmaktan çekinmeyin. Bunu tercih ederim benim daha güvenli hissetmemi sağlar.
    3- Benim kötü huylar edinmemi engelleyin. Bunların erkenden ortaya çıkarılmasında ve önlenmesinde size güveniyorum.
    4- Benim yanlışlarımı başkalarının önünde söylemeyin. Benimle yalnız konuşursanız söylediklerinizi daha iyi anlarım.
    5- Sizden nefret ettiğimi söylediğimde üzülmeyin. Aslında sizden değil beni engelleme gücünüzden nefret ediyorum.
    6- Herhangi bir şeyin sonucunda beni kurtarmayın. Bazen acı veren bu yolla öğrenirim.
    7- Benim küçük hastalıklarımı büyütmeyin. Bunları yenecek güçteyim.
    8- Düşüncesizce yerine getiremeyeceğiniz şeyleri yapacağınıza söz vermeyin. Bu sözler yerine getirilmediğinde çok kırıldığımı unutmayın.
    9- Kendimi istediğim kadar iyi anlatamadığımı unutmayın. Bunun için ara sıra yanlışlarım çıkar.
    10- Dürüstlüğümü fazla zorlamayın. Kolayca korkup yalan söyleyebilirim.
    11- Tutarsız olmayın. Benim kafamı iyice karıştırır ve size olan güvenimi sarsar.
    12- Benden özür dilemeyecek kadar gururlu olmayın. Bazen içten bir özür beni size çok yakınlaştırabilir.
    13- Unutmayın ki büyümek için sizin çok ve anlayışlı sevginize muhtacım, ama bunu size söylemem gerekmez değil mi?

alıntı

2. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler pasim..Gerçekten biz anne babalar için altın öğütler..

Anne ve Babalara 13 ÖĞÜT konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ödevler ve Anne Babalara Düşenler

Ödevler ve Anne Babalara Düşenler

Anne Babalar Neler Yapmalı? 1Çocuklarına uygun çalışma ortamı (aydınlık, sessiz vb.) ve araç-gereç sağlamalıdırlar. Çocuklar ödevlerinin büyük bir kısmını evde yapmaktadırlar. Çocuğun rahat çalışabilmesi için dikkatini dağıtacak uyaranların olmadığı bir odasının olması, ısının ve aydınlanmanın yeterli olması ve odasında çalışması için gerekli araç-gerecinin olması ödevlerini yapmasını...
  2. OKS için anne-babalara öğütler

OKS için anne-babalara öğütler

OKS... Bazıları için sadece üç harf... Bazı anneler, bazı babalar ve bazı ergeler için ise büyük zahmetlerle geçen koskoca bir yılın son haftası... belki de çocuğunuz, okuma yazmayı öğrendiğinden beri evde, ilk defa topyekun olağanüstü hâl ilan edilen bir yılın son günleri ya da çocuğunuz için koskoca bir gelecek... Sevgili anne ve babalar, bu yılınız nasıl geçmiş olursa olsun: ister...
  3. anne ve babanın farkı:)

anne ve babanın farkı:)

Sevgili melekler işte anneler ve babaların gerçekten nasıl davrandıklarını gösteren bir kaç fotoğraf eklemek istiyorum sizlere. Bakalım anneler ve babalar arasındaki farklar nelermiş ::D:D
  4. Anne ve Babalara "Ergen Rehberi"

Anne ve Babalara "Ergen Rehberi"

ayak kaç yaşına kadar büyür ayaklar kaç yaşına kadar büyür ayak numarası kafa büyümesi ne zaman durur Ergenlik bir çocuğun yaşadığı en zor ve tehlikeli yaşlardır.Bu yaşlarda özellikle anne ve babanın çok dikkatli olması gerekir...Ergenlik döneminde çoçuğunuza nasıl davranmanız gerek hepsi bu yazıda :tik: Dilleri bile farklı... Bizden farklı düşünüyorlar ve farklı şeylere gülüyorlar. Pek çok...
  5. tatil sonrası okul dönemine geçişte anne babalara öğütler

tatil sonrası okul dönemine geçişte anne babalara öğütler

anne baba öğütleri anne ve babalarımızın bize verdiği öğütler ve babanın verdiği öğütler annemizin bize Tatil dönemi bitiyor ve okul dönemi başlıyor.Okul alışverişleri,dersler,ödevler,servisler...........Hem çocuklar hem aileleri için heyecanlı bir süreç.........:) Yaz tatiliyle birlikte esneyen uyuma saatleri, eğlence ve oyun zamanları yakında sona eriyor. Çocuklar ve ebeveynler için daha...

Sayfayı Paylaş