gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Annenin kilo almasıyla, doğurduğu bebeğin kilosu arasında ilişki var mı?

Konu, 'Gebelikte beslenme' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

gebelikte bebeğin kilosu anne karnındaki bebeğin kilosu anne karnındaki kilosunu hesaplama karnında bebek karnında bebek hesaplama Annenin kilo artışıyla bebeğin doğum kilosu arasında her zaman doğru bir ilişki olmaz.
    Hamileliği süresince 20-30 kilo aldığı halde küçük bebek dünyaya getiren anneler olduğu gibi bunun tam tersi 1-2 kilo artışı ile hamilelik süresini tamamlayan annelerin 4 kilo civarında bebekler dünyaya getirdiklerini görülebilir.

Annenin kilo almasıyla, doğurduğu bebeğin kilosu arasında ilişki var mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. anne bebek ilişkisinin önemi

anne bebek ilişkisinin önemi

Annelik duygusu içgüdüseldir; iletişim biçimi karşılıklı ilişki ile belirlenir. Yenidoğan döneminin ilk üç ayındaki anne-baba yakınlığı son derece önemlidir. Annelik duygusu, bebeğin annesine bağlanması için gerekli ön koşuldur. Bebekle annesi arasındaki bu özel bağlanma sağlıklı ruhsal gelişimindeki en önemli belirleyicidir. Bebekler, anne ile sosyal ilişkiyi başlatma, sürdürme, sonlandırma...
  2. Melişler Ultrasonun Anne karnındaki bebeğe zararı var mı acaba ?

Melişler Ultrasonun Anne karnındaki bebeğe zararı var mı acaba ?

Kızlar 2 aylık hamişim, ultrasonun anne karnındaki bebeğe zararı oluyor mu, henüz cinsiyetini göstermedi ve üç beş güne bir gidiyoruz. Bu zararlı değildir dimi ?
  3. Göbeğe bakarak bebeğin kilosu anlaşılır mı?

Göbeğe bakarak bebeğin kilosu anlaşılır mı?

bebek ay gelişimi bebek kilosu Selam kızlar Bence de sanılanın tersine annenin göbeği ne kadarsa bebekte ona göre büyüme gösterir tezine inanmıyorum Çünkü benim göbeğim pek olmadığı halde bebeğim 3.5 kilo doğdu tamamen beslenme ile ilgili olduğunu düşünüyorum Sizler için bir makale buldum Her zaman karnın (göbeğin) büyüklüğüne bakarak bebeğin kilosunu tahmin etmek mümkün değildir. Bu...
  4. Bebeğinde inek sütü alerjisi olan var mı aranızda ?

Bebeğinde inek sütü alerjisi olan var mı aranızda ?

Melekler, merhaba bebeğime inek sütü alerjisi teşhisi kondu. Kahvaltı için milupa 8 tahıllı mama ile neocate karıştırıyorum. Ayrıca yumurta veriyorum. Akşam da pirinçli mama ve neocate karışımı. Aralarda da emiyor. Sizler öğünleri nasıl düzenlediniz yardımcı olabilirmisiniz ?
  5. Karnın büyüklüğüne bakarak  bebeğin kilosu anlaşılır mı?

Karnın büyüklüğüne bakarak bebeğin kilosu anlaşılır mı?

karnım çok şiş bebeğim kilolumu olucak,karnım çok küçük bebeğim zayıfmı olucak,karnın büyüklüğü bebeğin kilosuylamı alakalı,karnım çok şiş bebeğim şişmanmı olucak,karın büyüklüğü ve bebeğin kilosu hakkında bilgiler Merhaba 5 aylık hamileyim karnım 9 aylık gibi duruyor acaba karnımın çok büyük olması bebeğimin kilolu olduğunumu gösterir? Her zaman karnın (göbeğin) büyüklüğüne bakarak...

Sayfayı Paylaş