Aşılamadan sonraki süreçte gebelik belirtileri ve seyri nasıl olmakta ?

Meraba arkadaşlar benim yengem aşılama oldu şuan onun yerine yazıyorum doktoru radyasyondan uzak durmasını istediği için o yazamıyor 20-05-2013 p.tesi günü aşılama oldu yengemde kasıklarına aniden oluşan ağrı ,beyaz sarı gibi akıntı, göğüslerde şişme , hassasiyet ve yanma karın altında ağrı, hafif bel ağrısı ve geceleri uykusuzluk var umarım aşılaması pozitif sonuçlar yaklaşık 2,5 yıl oldu evleneli8 aydırda tedavi görüyo Rabbim bebek isteyenlere bebek versin bilgili biri varsa bilgi verebilir mi şimdiden saolun.

Canim radyasyon gerçekten olumsuz sekilde etkiler mi ? Ô zaman 15 gün boyunca net girmeyelimmi ?

Ben de 19 Şubatta yaptırdım aşılamamı. PKO.luyum. İkinci bebeği istiyoruz. Allah hepimizin hakkında hayırlısını versin. Sonucu mutlaka yazacağım buradan. Akıntı dışında herhangi bir belirtim yok şimdilik.
Kafana takma gerek görmemiştir vermediğine göre... Yaşını ve gebelik deneme sürecini bilmiyorum ama bizim kadar yaşlı ve çoğu tedavi yönteminden başarısız geçirmiş olmayabilirsin :) o yüzden hemen ilaçlarla başlamak istememiştir belki de..

Kizlar hepinize Slm aleykum, Kizlar uzunca yazicam size ama once butun mesajlari okuyorum epey mesaj da var. Hazir progesteron dan bahsediyorsunuz, size sormak istedigim su, progesteron aliyorum dun aksam yani pazar aksami basladim, ama dr Um belirtmedi bana, agizdan mi alicam yoksa vajinadan mi alicam ?? Cvplandirirsaniz çok mutlu olurum hanimlar.

Slm aleykum hanimlar, 61 sayfanin tamamen okudum ve cok yorgunum :)
Hepinizin durumunu tek tek ogrendim. Malesef hic olumlu sonuc alan olmamis bunun için çok üzgünum. Ama bazilari var, oncesinde gelmis yazmis ama asilama dan sonra cikan sonucu da yazmayan var, eee tabii o mutlulukla hatirliyacagi en son seydir gelip burda paylasmak. Anlaşilir bir durum.
Gelelim bana, ben 33 yasindayim ve iki yillik evliyim ve bir bucuk yildir bebek için ugrasiyoruz ama olmuyor iste. Ctesi sabahi asilama oldum, bir gece onceden çatlatma ignesi oldum, pazar aksami yani asilama dan sonra ertesi günü aksama progesteron à basladim. Gunluk bi hap olarak on gün kullancam. Dr 14 gün sonra kan testi yaptirirsin dedi. Asilama dan once, adetin ikinci günü klomen e başladim bes gün kullandim günde bir tane olmak uzere. Adetin onuncu günü ultrason oldum ve kan aldi dr. Oglen dr aradim ve dediki yarin gel asilama yapicaz. Yanii adetin 10.Cu günü çatlatma ignesi oldum, 11.Ci günü de asilama oldum.
Dr bes dakika yat sonra kalkip evinize donebilirsiniz dedi. Normal hayatina donebilirsiniz dedi hatta esinizle bu iki uç günü degerlendirmenizde hiç bir sakincasi yok dedi, sansinizi arttirabilir dedi. Bizde ayiptir belki soylemesi ama soru isareti olanlar için yaziyorum, bizde asilama nin ertesi günü calistik yine.
Gelelim semptomlara, iki gündür asiri kasik agrim var, soldan saga cizgi seklinde agriyor sanki biri bir bicakla orayi defalarca dogruyor gibi. Sürekli yatiyorum, dogru durust is yapmiyorum. Ama kalktigim anda sanki rahmim aşagiya baski yapiyo dusecekmis gibi. Kendimi sicak tutuyorum çünku sol bobregim agriyor, kasiklarimda ara ara biseyler hissediyorum sanki bisey bana batiyor. Cok yorgunum, gece duzgun uyuyamadim sürekli uyandim tv geldi. Simdi de acaip halsizim ve uykusuzum uyumak istiyorum.
Sura Cvp için çok Tesekkurler, ilaç hap seklinde, ama prospektusunde ya agizdan veya vajinadan diye yazinca tereddutte kaldim.

Ha bide akintim var, bunu da ekliyim. Sura cim hepinizi okudum canim, inan bana sizi kendime cok yakin buldum çünku ayni yollardan geciyoruz tamda simdi. Hepinize ayri ayri yazamadim, ama toplu mesaj olarak bende size katildim. Umarim beni araniza alirsiniz.

canım hoş geldin aramıza tabiki bu belirtilerin hepsini yaşadık bi çoğumuz ama sende gördün hepimize sürpriz oldu negatifler yani aşılamanın zaman kaybı olduuna karar verdim ben kendi adıma bir sene daha kendiliğinden olmazsa direk tüpe geçecem canım iraz da nasip işleri allah yazdıysa alnımıza ister tüp ister aşı her yoldan olur zaten ben gün gün tutmuştum aşılama sonrası belirtilerimi ama sonuç negatif oldu :18:bende 3 yıllık evliyim 24 yaşındayım bi sorunumuz yok sebepsiz olmuyo yani gebelik doktor beklemeye gerek yok dedi hemen aşılamayla yola koyulduk ama kısmet değilmiş dünyanın ilacı girdi bedenime yazık bizeede

Geri