gebe
  1. FiRaRi_MeLeK

FiRaRi_MeLeK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    insanların CENNET benim CEHENNEM dediğim yerde...

Aşk Gelir ve Akıl Susar...

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında FiRaRi_MeLeK tarafından paylaşıldı.

aşk gelince akıl gider aşk gelir aklın gider gelince akıl gidermiş
    Aşkın ölümü derken; aşkın hakiki manasını öldürenlere bir gönderme var bir nevi...
    Aşkı hakiki manasıyla değil de sadece zahiri manada düşününce birçok insan, işte o zaman aşk diye bir şey kalmamakta zaten..
    O zaman sadece belli menfaatler karşılığında yaşanan bir ilişki olmakta... Sevince severim, sevmezsen giderim gibi bir felsefe ya da böyle bir ön yargı ile yapılan karşılıklı ilişkinin adı "aşk" değildir zaten...
    Aşk nedir demişler bir gönül erine...
    "Ben ol da bil" demiş...
    Aşkı kelimeler arasında sıkıştırırız da; o sonsuza uçar gider... Biz sıkışırız satırlara...
    Aşk kıyas kabul etmez.. Aşk gelince;akıl gider..
    Akıl varsa; aşk yoktur..
    Bir düşünürün dediği gibi:
    "Aşk yolunda akılla yürüyenler, güneşi mumla arayanlar gibidir.."
    Aşk ışık kökünden gelir derler... Sarmaşıktır aşk...
    Gelir ve sarar tüm benliğinizi, ruhunuzu. Artık söz yoktur; hal vardır...
    Aşk gelince gönle, merhamette yerleştirir Mevla...
    Âşıksan, sevdiğinin her yaptığına "şefkatle" yaklaşmayı öğretir Mevla...
    Aşk hep bana mıdır dersiniz?
    Yani ya benimsin ya toprağın mı?
    Bu aşk mı bencilik mi?
    Bu öyle bir kısır döngü ki....
    Zira aşk paylaşılamaz... Ama aşk da merhamet varsa eğer, o zaman aşk, âşık olunanı her daim mutlu görmek istemektir, dua etmektir ona bir ömür boyu...
    yani ki beni sevmedi, beni istemedi hadi güle - güle.. Kapattım kapılarımı ona... Gelsin başka sevgili derse insan; o "aşık" değildir zaten..
    Aşk, bir ömür boyu... Ve dahi sonsuza kadar demektir...
    Ya seninle ya da sensiz... Ama sonsuza dek...
    Yoksa ne anlamı kalır, bir ömür boyu Leyla'yı bekleyen Mecnun'ların...
    Ne anlamı kalır Şirin'i uğuruna dağları delen Ferhat'ların...
    Ne anlamı kalır Aslı'sı için yanan Kerem'lerin...
    Ve ne anlamı kalır; Yusuf'unu bir ömür bekleyen Züleyha'ların....
    Ve Aşk, çift kişilik bir yalnızlıktır...

Aşk Gelir ve Akıl Susar... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Susarız…

Susarız…

Susarız… Konuşulan konuyu boş, basit ve anlamsız buluyoruzdur, konuşmayı da gereksiz ve anlamsız buluruz… Susarız… Konuşulanlar öyle abes ve mantık dışıdır ki sadece hayretle dinler ve sessiz bir tepkiyle belli ederiz duruşumuzu… Susarız… Sessiz bir onaydır susuşumuz…Biraz utangaçlık belki ama içten bir katılıştır söylenenlere… Susarız… Sessiz bir bekleyiş olur...
  2. aşk evlilikte gider gelir

aşk evlilikte gider gelir

Evliler, Bekarlar… Evlenmek için gün sayanlar, Evlenmek isteyip korkudan evlenemeyenler, Evliliği oyun sananlar, Genç kızlar, KISACASI EVLİ YA DA BEKAR TÜM BAYANLAR LÜTFEN OKUYUN!!:) Pırıl pırıl ütülü giysili, misler gibi parfüm kokulu, saçları taralı, dişleri fırçalanmış adam yada kadını sevmek kolaydır. Aslında aşk, aynı insanı, sabahın köründe uykudan uyandırdığındaki en sinirli...
  3. susarız...

susarız...

Bunlar doğru değil diye bağırmak, hatta karşısındaki adamı parçalamak istedi, hem de tek tek her zerresine ayırarak.. olmazdı ama yapamazdı ki… Salon etrafında döndü, döndü, döndü… Başka biri vardı demek, bunca yıllık emek başka tenin çekiciliğine kurban edilmişti demek… Ya benim sevgim, ya benim aldanmışlığım… Çok güvendiği adam ne kadar kolay unutmuştu demek tüm yaşanmışlığı…Hiçbirşey...
  4. gelirsem biter aşk

gelirsem biter aşk

Düştüm dedim...elinin tersinde Hayır !!! dedi Düş olsan farketmezdim seni... Sevgim sana güç veriyormu diye sordum... başını çevirdi yüzünde kalmamış takatla Hayır!!! dedi inatla öyle olsa yıkılmazdım her Seni Seviyorum deyişinde... Özledinmi beni dedim.. sustu nefesini en derinden aldı özlenmezmi dedi... Git dedim... GİT... sen kalınca genişliyor bu dünya ve kayboluyorum...
  5. AKIL HASTALIĞI ve BOŞANMA

AKIL HASTALIĞI ve BOŞANMA

Eşlerden biri akıl hastası olup da bu yüzden ortak hayat diğer eş için çekilmez hâle gelirse, hastalığın geçmesine olanak bulunmadığı resmî sağlık kurulu raporuyla da tespit edilmek koşuluyla bu eş boşanma davası açabilir. Akıl hastalığı sebebiyle boşanma davasında ilk dava koşulu eşlerden birinin akıl hastalığına tutulmuş olmasıdır. Akıl hastalığı evlendikten sonra meydana gelmelidir....

Sayfayı Paylaş