gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Atatürkün Çanakkale İle İlgili Sözleri nelerdir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlar hepinize selam olsun ve iyi günler olsun size bir soru soracağım acaba Atatürkün Çanakkale İle İlgili Sözleri nelerdir?

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Atatürkün Çanakkale İle İlgili Sözler

Atatürkün Çanakkale Zaferi İle İlgili Sözleri

Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında yerimize başka kuvvetler gelir, başka komutanlar hâkim olabilir 25 Nisan 1915 Conkbayırı.

Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.

Bu memleketin toprakları üstünde kanlarını döken kahramanlar! Burada bir dost vatanın toprağındasınız. Huzur ve sessizlik içinde uyuyunuz. Sizler Mehmetçiklerle yan yana, koyun koyunasınız. Uzak diyarlardan evlatlarını harbe gönderen analar! Göz yaşlarınızı dindiriniz. Evlatlarınız, bizim bağrımızdadır. Huzur içindedirler ve huzur içinde rahat rahat uyuyacaklardır. Onlar, bu toprakta canlarını verdikten sonra, artık bizim evlatlarımız olmuşlardır. Çanakkale’de ölen düşman askerlerinin ailelerine hitaben, Atatürkün Söyledikleri

Benimle beraber burada muharebe eden askerler kesin olarak bilmelidir ki, bize verilen namus görevini eksiksiz yapmak için bir adım geri gitmek yoktur. Uyku, dinlenme aramanın, bu dinlenmeden yalnız bizim değil, bütün milletimizin sonsuza kadar mahrum kalmasına sebep olacağını hepinize hatırlatırım. 3 Mayıs 1915 Arıburnu.

Atatürkün Çanakkale İle İlgili Sözleri nelerdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atatürkün Öğretmenler ile ilgili sözleri

Atatürkün Öğretmenler ile ilgili sözleri

öğretmenlerle ilgili sözler atatürkün öğretmenlerle ilgili sözleri atatürk sözleri atatürkün kısa atatürk ün « Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en fedakar ve saygıdeğer unsurlarıdır. » 01. 03. 1923. « Yeni kuşak, en büyük cumhuriyetçilik dersini bugünkü öğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri öğretmenlerden alacaktır. » (1924) « Öğretmenler!......
  2. atatürkün kitap ile ilgili sözleri

atatürkün kitap ile ilgili sözleri

atatürk ün kitap ile ilgili sözleri atatürk ün kitapla ilgili sözleri atatürk ilk sözünü kitaba ne demiş
  3. Dünyanın Atatürk İle İlgili Söylediği Güzel Sözler

Dünyanın Atatürk İle İlgili Söylediği Güzel Sözler

atatürkle ilgili güzel sözler atatürk için söylenmiş sözler atatürk için sözler ile ilgili bilgiler burada melekler. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk , yaptığı Kurtuluş savaşı ve Cumhuriyetin ilanı ile birlikte yaptığı devrimlerle Türk milletinin sonsuz sevgisini kazanmıştır. Bunun yanında üstün savaş bilgisi, büyük adaleti ve doğruluğuyla dünya ülkelerinde de çok gıpta edilmiştir. Bugün kü...
  4. Atatürkün DENİZCİLİK ile ilgili Atatürk sözleri

Atatürkün DENİZCİLİK ile ilgili Atatürk sözleri

Atatürkün DENİZCİLİK ile ilgili Atatürk sözleri Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün denizcilikle ilgili sözlerini bu sayfamızda sizlerle paylaşıyoruz Melek'ler. En güzel coğrafî vaziyette ve üç tarafı denizlerle çevrili olan Türkiye ; endüstrisi, ticareti ve sporu ile, en ileri denizci millet yetiştirmek kabiliyetindedir Bu kabiliyetten istifadeyi bilmeliyiz ; denizciliği, Türkün büyük...
  5. Atatürkün Cumhuriyet İle İlgili Sözleri nelerdir?

Atatürkün Cumhuriyet İle İlgili Sözleri nelerdir?

Merhaba... Hepinize günaydınlar ve keyfili bir gün diliyor ve sizden bir rica da bulunuyorum bana mümkünse Atatürkün Cumhuriyet İle İlgili Sözleri paylaşımını yapar mısınız lütfen!

Sayfayı Paylaş