gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Atatürk'ün geometri kitabının bazı sayfaları

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

atatürkün geometri ile ilgili sözleri atatürkün geometri sözleri atatürk ün ile ilgili sözler Atatürk'ün kitap yazdığını üstelik bu uzmanlık gerektiren matematik dalında olduğunu duyduğumda şaşırmıştım.. Üstelik pek çok terimi de Atatürk'e borçluyuz.

Atatürk'ün geometri kitabının bazı sayfaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bazı Kitaplar Niçin Çok Satar?

Bazı Kitaplar Niçin Çok Satar?

Çok satan kitapları okumuyorum, derseniz, kınayacak olanların sertliği şaşırtıcı olabilir. Çoğunlukla aynı düşünmemek sakıncalıdır. Aslında sertlik, zorla kabul ettirilecek bir düşüncenin varlığını gerektirir ya da bir topluluğun çıkarlarını koruma güdüsünü. Burada ikisi de olmadığına göre, kendini korumaktadır öfke.Nitelikli edebiyata karşı, onu savunanları, gözü edebiyattan başka bir şey...
  2. Atatürk'ün özel kitapları

Atatürk'ün özel kitapları

atatürkün intikatı Anıtkabir 1007 1. A. Cevat : Koşma. Bakü-1335 (1919) Açıksöz Matbaası. &0 s.8° Not : Yazarın imzalı armağanıdır. T811.32 Anıtkabir 1245 2. A cheval de Varsovie à Constantinople par un capitaine de hussards, avec une préface de...
  3. ATATÜRK'ün kadınlarla ilgili bazı sözleri

ATATÜRK'ün kadınlarla ilgili bazı sözleri

atatürkün kadınlarla ilgili sözleri ‘İnsan topluluğu kadın ve erkek denilen iki cins insandan oluşur. Kabil midir bu kütlenin bir parçasını ilerletelim, ötekini ihmal edelim de kütlenin bütünü ilerleyebilsin? Mümkün müdür ki bir cismin yarısı toprağa bağlı kaldıkça, öteki yarısı göklere yükselebilsin? ‘ ‘Ey kahraman Türk kadını! Sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye...
  4. Atatürk'ün okuduğu kitapların listesi

Atatürk'ün okuduğu kitapların listesi

Atatürk'ün okuduğu kitaplar adları konuları Atatürk'ün okuduğu kitapların konusu nedir Atatürk'ün okuduğu kitapların sayısı Ulu önder Atatürk'ün Fransızcası çok iyiydi meleklerim.... Atatürk'ün hangi kitapları okuduğu ile ilgili araştırmalar yaptım ve aşağıdaki bilgilere ulaştım. ATATÜRKÜN KİTAPLIĞINDAKİ TÜRKÇE VE OSMANLICA KİTAPLARDAN BAZILARI Ahmet Vefik Paşa : Lehçe-i Osmani Ahmet Vefik...
  5. Atatürkün Neden Geometri Kitabını Yazmaya Neden İhtiyaç Duymuştur yazın

Atatürkün Neden Geometri Kitabını Yazmaya Neden İhtiyaç Duymuştur yazın

Kızlar merhaba Atatürkün Neden Geometri Kitabını Yazmaya Neden İhtiyaç Duymuştur bu konuda bilginiz var ise benimle paylaşabilir misiniz lütfen!

Sayfayı Paylaş