gebe
  1. Parthenope

Parthenope Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Ay düşünce.

Konu, 'Resimli Aşk Şiirleri' kısmında Parthenope tarafından paylaşıldı.

ay düşünce denize
    seni hatırlarım
    ince ince yağan
    yağmur,iskeleye
    yanaşan vapur
    haydarpaşa garı
    seni hatırlarım

ay düşünce denize
    kalbim çarpar,telaşlı
    bir kuş olur siyahlar
    içinde bir kadın
    ve yakasında ipiri
    kırmızı bir gül
    seni hatırlarım

ay düşünce denize
    söylenmemiş sessiz
    bir şarkıydım,tozup
    giden bir ilk kar
    solgun begonya
    kalkmak üzere bir tren
    seni hatırlarım

2. DarkAngeL

DarkAngeL *MaWinin kankası Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Ay düşünce.
    paylaşım için tşklerrrr...

Ay düşünce. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nurettin Rençber - Ay Düşünce

Nurettin Rençber - Ay Düşünce

ay düşünce akor ay düşünce denize seni hatırlarım ince ince yağan yağmur,iskeleye yanaşan vapur haydarpaşa garı seni hatırlarım ay düşünce denize kalbim çarpar,telaşlı bir kuş olur siyahlar içinde bir kadın ve yakasında ipiri kırmızı bir gül seni hatırlarım ay düşünce denize söylenmemiş sessiz bir şarkıydım,tozup giden bir ilk kar solgun begonya kalkmak üzere bir tren seni hatırlarım
  2. Düş Sokağı Sakinleri - Ay Kadını

Düş Sokağı Sakinleri - Ay Kadını

Cenneti getir bana Denizlere açilayim Dünyayi boya aska Baliklara kanat takayim Günesin hüznü ay kadininadir Gözlerimde yanan ates Kalbindeki yagmuradir Gelecege götür beni Düslere yuva olayim Geçmisi gördür bana Aski acidan kurtarayim Günesin hüznü ay kadininadir Gözlerimde yanan ates Kalbindeki yagmuradir Ölümü al benden Pembe bebekler dogurayim Geceyi ver bana Asiklara...
  3. Yavuz Bingöl - Pencereme Ay Düşse

Yavuz Bingöl - Pencereme Ay Düşse

Gün dönüyor durmaksızın Seneler geçiyor farkında mısın Bu ateş düştüğü yeri nasılda yakar Kimi aynaya bakar bakar Kimi seyredurur gariban Yıkılır dünyalar İki göz bir araya gelebilse Kelimeler anlamını yitirse Olmayacak dua değil bu Birileri he dese Pencereme bu gece ay düşse...
  4. Efkan Şeşen - Bir De Ay Düşse

Efkan Şeşen - Bir De Ay Düşse

Sürgün olur dayanamam derdime, Ayrılık yakıyor sözüm yalansız Sana olan bu hasreti içime, Birde sessizliği çektim dumansız Al yanağım üstüne Yaş olayım tenine, kirpiklerin yol olsun Birde ay düşse Sevda içimden gitmiyor, gitmiyor Şimdi denizlerde yanan sen oldun Dokunduğum her dalgada titiriyor Elimle denizi saran ben oldum
  5. Ay neden yuvarlaktır hiç düşündünüz mü?

Ay neden yuvarlaktır hiç düşündünüz mü?

Yeterince büyük gökcisimleri (ki Ay bunlara dahil) tozlardan başlayıp giderek büyüyen cisimlerin (Ornegin, buz, moloz, kaya, asteroid, kucuk uydular vb) çarpışıp birleşmeleriyle oluşurlar ve kütleçekiminin her yönde etki yapmasıyla küre biçimini alırlar. Ay da, milyarlarca yıl önce Mars kütlesinde bir gökcisminin Dünyamıza çarpmasıyla uzaya saçılan buharlaşmış kaya, toz ve molozların...

Sayfayı Paylaş