gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Ay neden yuvarlaktır hiç düşündünüz mü?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Yeterince büyük gökcisimleri (ki Ay bunlara dahil) tozlardan başlayıp giderek büyüyen cisimlerin (Ornegin, buz, moloz, kaya, asteroid, kucuk uydular vb) çarpışıp birleşmeleriyle oluşurlar ve kütleçekiminin her yönde etki yapmasıyla küre biçimini alırlar. Ay da, milyarlarca yıl önce Mars kütlesinde bir gökcisminin Dünyamıza çarpmasıyla uzaya saçılan buharlaşmış kaya, toz ve molozların zaman içinde kütleçekim etkileriyle toplanmsıyla oluştuğundan, küre biçimlidir

2. cadi_91

cadi_91 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    emeğine sağlık

Ay neden yuvarlaktır hiç düşündünüz mü? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aşkım... Hiç Düşündün mü ?

Aşkım... Hiç Düşündün mü ?

. aşkım... hiç düşündün mü en çok ne üzer beni, ne yaralar...? en çok ne yorar beni en çok neyde yüreğim kanar...? hiç düşündün mü, gözlerim dolduğunda niye ısırırım dudaklarımı? psikolojik olarak göz yaşlarımı durdurmak için mi, yoksa kalbimin acısını bedenimdeki acıyla bastırmak için mi? seni merak ederek uyumadığım gecenin sabahında, sen aradığında niye yorgun gelir sesim?...
  2. Sizce siz neden Varsınız? Hiç düşündünüz mü?

Sizce siz neden Varsınız? Hiç düşündünüz mü?

Kitap bölümüne eklicektim fakat bu bölüme daha uygun olduğunu düşündüm. Felsefe-Psikoloji-Ruhsal Gelişim amin Zefrel- Kendince bir his Ecce yayıncılık 432 sayfa 2008 Evet, kıyametim kopmuştu, Kıyametimdeki sur beynimde bir kez üflenmişti bile. Dur diyemezsin, son diyemezsin. …Öncelikle sadece kendinsen Sadece en azından şu an kendinsen, ya da kendin olmayı daha...
  3. Bir göz kalemi ile neler yapabileceğinizi hiç düşündünüz mü

Bir göz kalemi ile neler yapabileceğinizi hiç düşündünüz mü

Göz kalemi ile neler yapılır? İşte size 25 süper taktik… 1- Kaşlarının daha kalın ve belirgin görünmesini istiyorsan, göz kalemini kaş kalemi olarak kullanabilirsin. 2- Koyu renk farın mı bitmiş? Siyah, gri ya da kahverengi kalemlerin ile göz kapağını boya ve bir pamuk yardımıyla dağıt. 3- Geçici dövme yapmak için göz kalemini kullanabilirsin. Tek yapman gereken istediğin şekli...
  4. Hiç düşündünüz mü?

Hiç düşündünüz mü?

Hiç düşündünüz mü? Ne cabuk degisiyor canlarimiz? Herhangi biri caniniz oluyor bir anda... ''Canım'' diyorsunuz birine; yalansiz, sicak ve icten... Oysa o sizi cani saymiyor ve cekip gidiyor birgun ansizin.... Hersey guzel giderken, bir bakiyorsunuz hepsi yalanmis Sizi yari yolda birakmis, cekip gitmis ''canim'' dediginiz... Sevginizi, ona verdiginiz degeri hice sayip...

Sayfayı Paylaş