baba ve oğul . çok güzel..

*LavinyA*

Yeni Üye
Üye
baba ve oğul . çok güzel..
70'ine merdiven dayamιs yaslι baba ile, onu ziyarete gelen 45 yaslarιnda ve saygιn bir isi olan oglu, salonda oturuyorlardι. Hal-hatιrdan, çoluk-çocuktan, havadan-sudan sahbet ettikten sonra oglu susmus, ayrιlmanιn sinyalini vermisti.
O anda üzerinde oturduklarι sedirin yanιndaki pencerenin pervazιna bir karga kondu.
Yaslι baba kargaya gülümserek biraz baktιktan sonra ogluna sordu:
- Bu ne oglum?
Oglu saskιn, cevapladι:
- O bir karga baba.
Yaslι baba kargaya biraz daha baktιktan sonra yine sordu:
- Bu ne oglum?
Oglu daha da saskιn, yine cevapladι:
- Baba, o bir karga
Karga hâlâ pervazda, komik hareketlerle basιnι saga sola çeviriyor, basιnι yan yatιrιyor, havaya bakιyor, sonra basιnι yine onlara çeviriyordu. Yaslι baba üçüncü defa sordu:
- Bu ne?
Oglunun saskιnlιgι sabιrsιzlιga dönmüstü:
- O bir karga baba, üç oldu soruyorsun. Beni isitmiyor musun ?!
Yaslι baba dördüncü defa da sorunca, oglunun sabrι tastι ve sesini yükseltti:
- Baba bunu neden yapιyorsun?
Tam dört defadιr onun ne oldugunu soruyorsun, sana cevap veriyorum ve sen hâlâ sormaya devam ediyorsun.
Sabrιmι mι deniyorsun ?!
Babasι yüzünde hâlâ bir gülümseme, yerinden kalktι, içeri odaya gitti ve elinde bir defterle döndü.
Bu bir hâtιra defteriydi.
Oturdu, sayfalarιnι karιstιrdι ve aradιgιnι buldu.
Sevgiyle gülümseye devam ederek sayfasι açιk bir vaziyette defteri ogluna uzattι ve o sayfayι okumasιnι söyledi:
'Bugün 3 yasιndaki minik yavrumla salondaki sedirde otururken yanιbasιmιzdaki pencerenin pervazιna bir karga kondu.
Oglum tam 13 defa onun ne oldugunu sordu.
13 sorusunda da ona sevgiyle sarιlarak,
onun bir karga oldugunu söyledim.
Rahatsιz olmak mι? Hayιr! Onun sorusunu masumca tekrar edisi içimi sevgiyle doldurdu...'

Cevap: baba ve oğul . çok güzel..

kıss naptın sen yaa sabah sabah ...yüreğine sağlık reinacıım

Geri