gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Bakımlı ve Zarif Ayaklar İçin Neler Yapmanız Gerekiyor ?

Konu, 'El ve Ayak Bakımı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

bakımlı ayaklar için zarif ayaklar

Özellikle yaz ayının bu son günlerinde terlik ve sandalet kullanarak bol bol ayaklarımızı ferahlatmamız lazım melekler, zira kışın gelmesiyle birlikte yine kalın çorapların botların içine hapsedeceğiz onları. Tabi sandalet ve terlik kullanırken de bakımlı ayaklar şart. Hem ayak sağlığı hem de hoş görüntü vermesi için zarif ayaklara nasıl sahip olacağız, bakımlı ayaklar için neler yapacağız makalemizden hep birlikte öğrenelim...

Ayaklarınızı yıkayın. Duştan çıkmadan önce parmak aralarınızı ve topuğunuzu iyice yıkayın. Böylece hem kirleri yok etmiş hem de sabun gibi birikimleri önlemiş olacaksınız. Duş almadığınız zamanlarda ise leğen gibi bir kaba ılık su doldurun ve ayaklarınızı on beş dakika kadar dinlendirin. Sonrasında da ayaklarınızı iyice kurulayın.

Temizliğin en büyük belirtisi tabi tırnaklar. Ayak tırnaklarınızı hem sağlığınız hem de görünüm açısından kesmeyi ihmal etmeyin. Yuvarlak şekilde keseceğiniz tırnaklarınızı yumuşatmayı ve kirlerden arındırmayı da ihmal etmeyin. Ayrıca çok uzun süreli oje kullanımı, tırnak yapınızı olumsuz yönde etkileyeceği için üç dört günü geçirmeden ojelerinizi temizleyin.

Özel ayak kremleri ile ayaklarınızı nemlendirin. Özellikle topuk kısmının sertleşmemesi için bol miktarda ve masaj yaparak kremi uygulayın. Ayak parmak aralarınızı da kuruyup kötü görünmemesi için kesinlikle ihmal etmeyin. Krem işleminiz bittikten sonra ayaklarınızı yere değirmeden oturun ve on dakika kadar bekleyin. Bu işlemi her gün tekrarlamanız büyük fayda getirecek.

Çok fazla ayakta durmamaya dikkat edin ve fırsat buldukça oturun. Bu, ayaklarınızın şişmesine ve sertleşmesine karşı engelleyici olacaktır.

Son olarak, topuktaki sertleşmeyi önlemek adına uygun bir şekilde yapacağınız topuk taşı uygulaması işinize çok yarayacak.

Bakımlı ve Zarif Ayaklar İçin Neler Yapmanız Gerekiyor ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kahverengi cilt lekeleri için ne yapmam gerekiyor

Kahverengi cilt lekeleri için ne yapmam gerekiyor

dudak üstü lekeleri cilt soyucu kremler vücuttaki kahverengi lekeler ciltteki kahverengi lekeler vücutta Lekeler, doğuştan, çocukluk ve hamilelik döneminde geçirilen bir takım sistemik rahatsızlıklar sırasında kullanılan ilaçlar ile birlikte artış gösterebilir. Leke, hem kadın hem erkeklerde en yaygın görülen cilt rahatsızlıklardan biridir. Lekelerin birçoğu özellikle yanak, alın ve çeneye...
  2. sağlıklı ve bakımlı ayaklar için ayak bakımı

sağlıklı ve bakımlı ayaklar için ayak bakımı

Sağlıklı ayaklara sahip olmak için öncelikle tırnakların dü*zenli olarak (tercihen küt) kesilip törpülenmesi gerekir. Törpüleme yapılırken tek yöne doğru yapılması tırnakların çat*lamasına mani olacaktır. Tırnakların altı fazla sert olmayan bir tırnak çubuğuyİa temizlenmelidir. İyi bir cilt kremi de ayakların nemlenmesini sağlayarak onların canlılığını koru*yacaktır. Haftada 1-2 kez kendinize...
  3. bakımlı pamuk gibi ve zarif eller için yapmanız gerekenler

bakımlı pamuk gibi ve zarif eller için yapmanız gerekenler

zarif eller zarif eller için pamuk gibi am pamuk am ellerim çok kuru ne yapmalıyım biz kadınlar önce ellere bakarız karşımızdakinin ne derece bakımlı olduğu için:)özelliklede iş ortamlarında ellerin zerafetine bakar ve mutlaka kendi ellerimizle karşılaştırrız:) şimsi sizinde elleriniz hayranlık uyandırsın ve bir başka ellerle karşılaştırılsın isterseniz uygulamanız gerekenler:):) PAMUK GİBİ...
  4. Makyajınızın Akmaması İçin Neler Yapmanız Gerekiyor ?

Makyajınızın Akmaması İçin Neler Yapmanız Gerekiyor ?

Bu konu; akmayan makyaj için yapılması gerekenler ile ilgili bilgiler vermektedir. Muhteşem bir davette gerek sıcağın gerekse nemin etkisiyle gözlerinizde ki rimelin kalemin akmasından, parfümünüzün terinizle karışıp ekşimesinden ve parlaklığını yitirmiş dudaklardan daha can sıkıcı ne olabilir ? Herhalde topuğunuzun kırılması :oppucuk: Şaka bir yana pek çok kadının bilinçsizce yaptığı...
  5. Düzenli ve dengeli beslenmek için neler yapmamız gerekiyor

Düzenli ve dengeli beslenmek için neler yapmamız gerekiyor

Selamlar. Ben bir türlü iştahumu kontrol edemiyorum.Dengeli beslenmek istiyorum ama yapamıyorum.Lütfen bana yardım edin, nasıl dengeli ve düzenli beslenebilirim :(

Sayfayı Paylaş