gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Bardaktan mumluk yapmak isteyenler buraya

Konu, 'Özel Yetenekler' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

bardaktan mumluk yapımı mumluk yapma pet bardaktan neler yapılabilir pet bardaklarla yapılan şekiller bardakla yapılan şekiller
    Evimizde elbet tek tük kalan bardaklarımız vardır.Bunları hep beraber değerlendirmeye ne dersiniz arkadaşlar?Hem uğraşı içinde olur,hemde kırıla kırıla tek tük kalan bardaklarımızı değerlendirmiş oluruz.

Gerekli malzeme:

Değişik renklerde şeffaf kağıt
    Su bardakları
    Küçük mumlar

Yapılışı:

Şeffaf kağıttan 3 - 4 cm genişliğinde birer şerit kesip bardakların çevresine yapıştırın. Başka bir renkte şeffaf kağıttan daha dar birer şerit keserek değişik motiflerle süsleyin.

Motiflerin yapılışı: Şeridi uzunlamasına ikiye katlayıp birer cm aralıkla enlemesine katlamaya devam edin. Kenardan başlayarak makasla küçük bir üçgen kesin. Üçgenin köşelerinin kenara çok yakın olmamasına özen gösterin. Katladığınız yerlerden açın ve geniş şeridin üzerine yapıştırın. Bardakları şeritlerle süsleyip mumları düzgün bir şekilde içine yerleştirin.

Bulaşık makinasında yıkana,yıkana kolezyona uğramış olan,yani hani yıkana yıkana beyazlaşan bardaklarımız varya,hah işte o bardaklar.Onlarıda bu şekilde renkli hale getirip,kullanabiliriz.:)

2. La Noyee

La Noyee Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    aa çok güzelmiş.. :) evde baya bardak kırarım ben :D denemek lazım :D teşekkürler :)

3. Misafir

Misafir Forum Okuru

Tek kalan bardakları değerlendirmek için çok güzel :) Hem dahada yaratıcılık katılırsa, daha da güzel olur :)

Paylaşım için tşkler:)

4. hüzün meleği 26

hüzün meleği 26 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Ödül Puanları:
    48
Bardaktan mumluk yapmak isteyenler buraya konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. boncuktan kelebek yapmak isteyenlere

boncuktan kelebek yapmak isteyenlere

boncuktan şekiller Yapılışı: 10 cmlik bir tel parçası alınır 1boncuk tam ortaya yerleştirilir 1sıra bitmiştir 2sırada 3 adet boncuk hemen önceki ilk sıranın yanına yerleştirilir Telin diğer ucu bu dizilen boncukların içinden geçirilir Şekil 1-1-1-1 1-1-1-1-1 1-1-1-1-1-1-1 olarak istenilen büyüklükte devam eder Orta nokta büyüklüğüne erişince (istenilen herhangi bir sayıda) işlem...
  2. Bardaktan Mumluk Yapımı

Bardaktan Mumluk Yapımı

şeritten gül yapımı mumluk yapımı bardaktan mumluk şeritle gül değişik Nasıl yapılır? Şeffaf kağıttan 3 - 4 cm genişliğinde birer şerit kesip bardakların çevresine yapıştırın. Başka bir renkte şeffaf kağıttan daha dar birer şerit keserek değişik motiflerle süsleyin. Motiflerin yapılışı Şeridi uzunlamasına ikiye katlayıp birer cm aralıkla enlemesine katlamaya devam edin. Kenardan...
  3. Bardağınız üşümesin örgüsü burada

Bardağınız üşümesin örgüsü burada

Bardağınız için değişik bir fikir olacağa benziyor :D
  4. Amerikada doğum yapmak isteyenler.

Amerikada doğum yapmak isteyenler.

Amerikadaki Türkler Türkiye'de yapmak istiyor ama benim gibi Orada doğum yapmak isteyen varsa araştırmalarımı buraya eklemek istedim. Tabiki bunu birebir yaşayan yada bilgisi olan meleklerimizde varsa burada paylaşırlarsa daha güzel olur. Öncelikle sadece bu hizmeti veren firmalar olduğundan bahsedeyim. Size birkaç firmanın linkini veriyorum. Kalacak yeriniz yoksa onuda temin ediyorlar....
  5. Evde pizza yapmak isteyenler buraya gelsin!

Evde pizza yapmak isteyenler buraya gelsin!

Evde Pizza Yapımı Evde Pizza Nasıl Yapılır En sevdiklerim arasında gelir pizza, her çeşidini bayıla bayıla yerim karışık olanı ise tercihim:) Eminim benim gibi pizza seven Melek'lerimiz ve misafirlerimiz çoktur:) O yüzden bu sayfamızda benim gibi pizza tutkunu olan arkadaşlarıma ev yapımı pizza tarifi vermek istiyorum ve kolay pizza tarifi isteyen tüm arkadaşalrımızı da bu sayfamıza davet...

Sayfayı Paylaş