gebe
  1. sılam_nisa

sılam_nisa Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1.024
    Ödül Puanları:
    113

bayat ekmek köftesi

Konu, 'Köfteler' kısmında sılam_nisa tarafından paylaşıldı.

bayat ekmek köftesi bayat ekmekle yapılan köfte ekmek köftesi Sevgili melekler;dünya üzerinde aç olan birçok insanı göz önüne alınca bir de israfın olmaması gerektiğini benim gibi düşünüyorsanız,işte size bayat ekmeklerinizi değerlerndirmek için fırsat.Afiyet olsun. (Ben misafirlerim gelince aparatif olarak yaptım çok beğenildi J )
    Peynirli bayat ekmek köftesi

Malzeme:
    1 adet bayat ekmek,
    yarım kalıp sert beyaz peynir,
    1 demet maydanoz,
    2 yumurta,
    1 adet orta boy soğan,
    köfte baharı,
    tuz ve pul biber,
    galeta unu

Yapılışı:
    1 adet bayat ekmek, üzerine su serpilerek nemlendirildikten sonra ufalanır. İçine yarım kalıp sert beyaz peynir rendelenir; 1 demet maydanoz doğranır; 2 yumurta kırılır; 1 adet orta boy soğan rendelenir; tuz, köfte baharı ve pul biber katılır. Karışım yoğrularak köfte şeklinde parçalara ayrılır. Köfteler önce una, sonra çırpılmış yumurtaya, daha sonra galeta ununa bulanıp kızgın yağda kızartılır

Son düzenleme: 25 Ocak 2011
    Young bride bunu beğendi.
  2. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    bende yapıyorum ama yumurtayı içine atıyorum öyle de dene canım güzel oluyo un galete ve yumurtayı yapmıyorum senin gibi deniyim bir kerede tşkler canım

3. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    186
    Ödül Puanları:
    63
    gece gece canım istedi yaaaa:uhu:

4. sılam_nisa

sılam_nisa Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1.024
    Ödül Puanları:
    113
    canım şu galeta unu bir mucize resmen çok güzel yapıyor hemen dene bence :D afiyet olsun.
    oyyy kelebekimmmm gel ben sana yapim kuzummm :D:D

5. *Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0
    Emegine saglık cnm denicem kesinlikle

6. Young bride

Young bride Banned

Beğenilen Mesajlar:
    581
    Ödül Puanları:
    0
    Bunuda daha önce dendim ama çok ağır oluyo

bayat ekmek köftesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bayat ekmekten yapılan yemek çeşitlerı

Bayat ekmekten yapılan yemek çeşitlerı

1. Ekmek kavurması Bayat ekmek lokmalar halinde doğranır. Tencerede kızartılmış yağ ile kavrulur. Ekmekler kavrulurken, 1 çay bardağı soğuk su, üzerine serpilir. İyice karıştırıldıktan sonra tencerenin kapağı kapatılıp 5 dakika pişirilir. 2. Papara Bayat ekmekler, çukur bir kaba kuşbaşı doğranır. Halka halka doğranmış soğan, tereyağı veya zeytinyağında kavrulur. Ardından tuz ve su eklenip...
  2. bayat ekmek

bayat ekmek

Cevizli ekmek dolması * Malzemesi: 1 adet yuvarlak ekmek, 1 su bardağı dolduracak kadar kıyma, 1 adet soğan, 1 yemek kaşığı domates veya biber salçası (ya da iki salçadan da yarımşar kaşık), 1 su bardağı ceviz (dörde bölünmüş), yarım demet maydanoz, tuz, karabiber, 2 su bardağı et suyu, 3 yemek kaşığı tereyağı. Yapılışı: Ekmeğin tabanından küçük bir yuvarlak kapak açılır. Açılan...
  3. bayat ekmek ve kıymayla sandvic

bayat ekmek ve kıymayla sandvic

kıymayla yapılan yemek tarifleri kıymayla yapılan yemekler kiymayla yapilan yemekler yapılabilecek bayat ekmek oyunları malzeme 1/2kg kiyma 2 tatli kirmizi dolma biber 2-3 sogan 1/2 kg kasar 8-10 baguett ekmek Tuz kara biber et baharati yapılışı: Önce sogani dograyin sonra kırmızı biberi ,kıymayı peyniri ve...
  4. Bayat ekmek gözlemesi

Bayat ekmek gözlemesi

Malzemeler 1 bütün ekmek su alabildiği kadar un tuz içi için peynir maydanoz sivri biber domates yağlamak çin tereyağ Yapılışı Bütün ekmeği ıslatıp elinizle ufalayın. Tuz ve alabildiği kadar un ekleyip kulak memesi yumuşaklığında yoğurun. Ceviz büyüklüğünde parçalara ayırın. Servis tabağı büyüklüğünde açın. İç malzemeden koyup ay şeklinde kapatın. Teflon tavada önlü arkalı pişirin. Tereyağ...
  5. Bayat Ekmeklerinizden Künefe Yapın !

Bayat Ekmeklerinizden Künefe Yapın !

bayat ekmekten künefe nasıl yapılır,bayat ekmeklerden tatlı nasıl yapılır,bayat ekmelerden neler yapılır,künefeyi bayat ekmekten yapın,bayat ekmekten tarifler, 1 adet bütün bayat ekmek 250 gram tuzsuz beyaz peynir veya 1 paket dil peyniri 100 gram tereyağı Şerbet için: 2 su bardağı tozşeker Bir buçuk su bardağı su 1-2 damla limon suyu 1 çay kaşığı rendelenmiş limon kabuğu Süslemek için:...

Sayfayı Paylaş