gebe
  1. sevde 7

sevde 7 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.092
    Ödül Puanları:
    113

ıslama köfte tarifi

Konu, 'Köfteler' kısmında sevde 7 tarafından paylaşıldı.

ıslama köfte, tarifi, malzemeleri, resmi, hazırlanışı hakkındaki herşey burda meleklerim... [​IMG]

Adapzarııslama köfte tarifi ramazanda ne pişirsem diye düşünen yada akşam şöyle ne hazırlasam hem gösterişli durucak hem kolay olucak diye düşünen hanımlar işte sizle için ıslama köfte tarifi meleklerime afiyet olsun...

Malzemeler :

yarım kg. dana kıyma
    1 kuru soğan
    kurutulmuş ekmek içi
    köfte baharı
    tuz

Isalamak için:
    ince dilimlenmiş bayat ekmek
    kemiksuyu
    kırmızı biber
    sıvıyağ

Süslemek için:
    2 domates
    2 yeşil biber

Hazırlanışı
    Köfte malzemesi ile istediğiniz büyüklüklerde köfte hazırlayın. Diğer tarafta kemik suyu hazırlayın.İçine biraz sıvıyağ ve rengi kırmızı olacak şekilde toz kırmızı biber ve tuz ekleyin. Bayat ekmekleri bu suya batırıp bekletmeden alın. Köfteleri ve ekmekleri ızgarada pişirin. Domates ve biberleri de pişirdikten sonra en alta ekmekleri üzerine köfteleri ve en üstüne
    de domates biberleri koyarak sıcak servis yapın .

2. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    konu tarafımca ilgili yere taşınmıştır

ıslama köfte tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ıslama köfte :)

ıslama köfte :)

Işlama köfte tarifi istiyorum kızlr sizden ,acil lazım da :D
  2. Resimli Dalyan köfte tarifi

Resimli Dalyan köfte tarifi

dalyan köfte nasıl yapılır resimli dalyan köfte tarifi resimli Gerek çocukların, gerek ise yetişkinlerin en sevdiği lezzetler arasında gelir köfte türleri. Biz de bu yazımızda size muhteşem bir tat olan dalyan köfte tarifini sunmak istedik Melek'ler. Dalyan köfte malzemeleri -1 kg köftelik az yağlı dana kıyma - 2 Dilim ufalanmış ekmek içi 1 kuru soğan - 1 Adet yumurta - 1 Çay kaşığı...
  3. İçli Köfte Tarifi

İçli Köfte Tarifi

İçli Köfte Tarifi istiyorumm bana kim İçli Köfte Tarifini yazarsa çok tşk ederim şimdiden
  4. Haşlama İçli Köfte Tarifi

Haşlama İçli Köfte Tarifi

İçli Köfte Resimli İçli Köfte Tarifi Yapması el mahareti isteyen , zorluğu kadar lezzetiyle de meşhur içli köfte tarifi vereceğiz sizlere melekler :) İçli köfte malzemeleri -1 su bardağı ince bulgur - 1 su bardağı un -1 yemek kaşığı biber salçası -Tuz İçi için -Yarım kilo kıyma -1 adet orta boy soğan -1 yemek kaşığı domates salçası -125 gram margarin -Az miktarda tuz ve İçli Köfte...
  5. basit köfte tarifiniz varmı

basit köfte tarifiniz varmı

Yeni evliyim ve eşim köfteyi çok sevdiğinden yapmak istiyorum ama daha önce hiç köfte yapmadım.Bana kolayca yapabileceğim bir köfte tarifi verebilirmisiniz lütfenn :)

Sayfayı Paylaş