gebe
  1. asiruki

asiruki Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    145
    Ödül Puanları:
    43

Bayrama Özel Prenses Kurabiye

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında asiruki tarafından paylaşıldı.

kurabiye bayram pastaları prenses tarifi hepsini burda bulabilirsiniz melekler
    bayram yaklaştı melekler hepimiz misafirler için ne pişirsek diye düşünüyoruz ben size şimdi çok begeneceğiniz bi kurabiye tarifi vericem..

prenses;

malzemeler;

1) 1 kilo mısır nişastası
    2) 1 margarin
    3) yarım kilo pudra şekeri
    4) üç yumurta
    5) yedi kaşık un
    6) bir kabartma tozu bir vanilya

hazırlanışı;

margarini, pudra şekerini ve yumurtayı karıştırıp iyice yoğuruyoruzz daha sonra mısır nişastasını, unu kabartma tozunu ve vanilyayaıda ekleyerek yogurmaya devam ediyoruz iyice yogurduktan sonra yumuşak bir hamur elde ediyoruz bu hamuru ceviz büyüklügünde koparıp yuvarlayıp tepsiye düzüyoruz 150 derece fırında pişiriyoruz yalnız bu pastanın püh noktası kızarmamasıdır yani pişerse daha beyazken fırından çıkmalıdır..

not; bu kurabiye benim emeğimdir ben yaptım bu bayram sizde tavsiye ederim :D

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 25 Ağustos 2011
    CeMoŞ ve MeLOo bunu beğendi.
  2. MeLOo

MeLOo Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    63
    biraz meşakkatli olsada güzel görünii hahaha ellerine sağlık :D:D

asiruki bunu beğendi.
  3. asiruki

asiruki Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    145
    Ödül Puanları:
    43

yok melocum çok kolay valla ben yaptım çokta lezzetli :D:D

4. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    prenses tatlısı duydumda kurabiyesini ilk gördümm yakaladığım yerde hamm yapacam hahahaha

asiruki bunu beğendi.
  5. asiruki

asiruki Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    145
    Ödül Puanları:
    43
    vallaa yaptık prenses gibi oldu zati sana getirrim ham yaparsınn hahaha

CeMoŞ bunu beğendi.
  6. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    getir bene getiirr:deli: ham edecemm hepsin:A

asiruki bunu beğendi.
Bayrama Özel Prenses Kurabiye konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. prenseslere özel rs couture gelinlikler

prenseslere özel rs couture gelinlikler

rs couture kim istemezki peri kızı gibi bir prenses gibi görünmek bütün gözlerin üzerinde olmasını ...o sizin geceniz ve hayatınızda belkide bir kere yasayacagınız en özel anlardan biri ve hersey mükemmel olmalı degil mi önce kendiniz ve nasıl hissettiğiniz prenses gibi hissetmek isteyenler buyursun ozaman .......işte rs couture.farkı...
  2. Fıstıklı kadayıf bayrama özel

Fıstıklı kadayıf bayrama özel

fıstıklı kadayıf, tarifi, malzemeleri, nasıl yapılır, bayram tatlıları hakkında genel bilgiler bayram için çok güzel bir tatlı fıstıklı kadayıf evde kadayıf yapmak çok basit aslında melekler bayramda bu tarifi deneyinn gelen giden hısım akrabalara ikram edin:D işte tarifi FISTIKLI TEL KADAYIF MALZEMELER Yarim kilo çig tel kadayif 250 gr tereyagi veya margarin 250 gr Antepfistigi...
  3. bayrama özel kurabiye

bayrama özel kurabiye

pasta tarifleri kurabiye tarifi bayram pastaları bayramda yapabileceğiniz en güzel kurabiye tarifini veriyorum melekler kurabiye; malzemeler; 1)yarım kilo vita yagı 2)yarım kilo pudra şekeri 3) 3 yumurta 4)yarım kilo pasta unu hazırrlanışı; pudra şekeri ve vita yagını iyice karıştırıp yoguruyoruz sonra diğer malzemeleri karıştırıp yogurduktan sonra yumuşak bir hamur elde edicez...
  4. Prenseslere Özel Doğumgünü Pasta Modelleri

Prenseslere Özel Doğumgünü Pasta Modelleri

prensesli pasta modelleri, prensesli pasta, kız bebekler için pasta modelleri Kız çocukların kıyafetlerinden tutun da aksesuarlarına kadar herbirşeyleri pek bir süslü püslü oluyor. Bu süslere birde doğumgünü pasta modellerini eklemeye ne dersiniz? Küçük prensesinizi doğumgününde pastasının modeli ile de çok mutlu edebilirsiniz. Pasta imalatçıları günümüz de her zevke özel görsel olarak çok...

Sayfayı Paylaş