Bebeğim dişmi çıkartıyor kızlar

melekinci

Üye
Üye
Bebeğim dişmi çıkartıyor kızlar
bebeğimin diş çıkardığını nasıl anlarım

bebeğimin diş çıkaracağını nasıl anlarım diş jelleri kullanmak zararlımıdır lütfen bilgilendirin

bebeğimin diş çıkaracağını nasıl anlarım diş jelleri kullanmak zararlımıdır lütfen bilgilendirin

Şimdiden hayırlı olsun bebşinizin dişleri:) canım bebeğinizin salyası artar eli sürekli dişlerindedir kaşınır sert cisimlere damaklarını sürter.Evet bebekler için jeller var bende kullandım kızıma fakat en son noktada kullandım ,ilk önce havuç soy bir parça ver eline dişlerine sürtsün ,salatalık soy ver eline fakat dilim yapma yutacağı şekil olmasın,sert elma dilimi verebilirsin.Buarada zorlayacağı için bünyeyi ateşlenme olasılığı var bebeğin yaşına göre bir ölçek 4-6 saatte bir ağrı kesici ateş düşürücü ver.Unutma canım jel enson çare olsun...

ayrıca jeller zararlı değil çünkü jeller diş etlerine ince tabaka halnde yumuşak bir şekilde ovularak sürülüyor ve doğal olarak çocuk onu yalıyor hatta yutuyor,bu nedenle tamamen bebekler için düşünülerek üretilmiş geçici tedavi yöntemidir.Enson çare olsun dememin nedeni ise önce doğal yöntemleri dene ,ardından dişlik al faka hijyenine dikkat et 6 sene önce bir dişlik almıştım kızıma dişlik kalın plastikten içi suluydu ,buzdolabında muhafaza ediyordum soğuk soğuk dişlerine masaj yaptırıyordum yıkayıp buzdolabında muhafazaya devam ediyordum bu tarz dişlik al baktın çözüm yok jellere başvur canım.sağlıcakla kal......

Geri