gebe
  1. sılam_nisa

sılam_nisa Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1.024
    Ödül Puanları:
    113

Bebek Mamalarında Dikkat Edilecek Noktalar

Konu, 'Anne-Cocuk Sağlığı' kısmında sılam_nisa tarafından paylaşıldı.

Sevgili anne meleklerim; bebeğinize anne sütünün yetmeyeceği zamanlar geldiğinde mama takviyesine başlarsınız.Peki mama hakkında yeterli bilgiye sahip misiniz? [​IMG]

Bebek Mamalarında Dikkat Edilecek Noktalar
    * Bebeğinizin yemeğini hazırlarken az tuz kullanmaya özen gösterin. Onlar tuzla ve tabii şekerle de ne kadar geç tanışırlarsa o kadar iyidir. Zaten İleride bunları keşfedince engel olamayacaksınız.
    * 1 yaşın altındaki bebeklere bal, inek sütü, sebzelerden ise bakla ve patlıcanı önermiyorum. Zaten doktorlar bu konuda anne-babaları çok güzel aydınlatıyorlar.
    * Doktorunuza danışmadan bebeğinizi yeni besinlerle tanıştırmayın. Alerji riskine karşı da dikkatli olmalısınız.
    * Bebeğinize ilk 6 ay yalnız anne sütü vermelisiniz. Bunu gerçekten çok arzulayın. Ben 7 ay anne sütü verdim ve içim bebeğime karşı çok rahat… Daha sonrasında da sağlıklı sebze, meyve ve tabii ki 9- aydan sonra balık ve et gibi protein ağırlıklı beslenmelere geçebilirsiniz.
    * Çocuk sağlığında suyun da çok önemi var… Çocuğunuza sık sık su vermelisiniz.

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    İlk bebeğimi mamayla büyüttüm ikinciyi çok şükür emzirebildim ama mamaşya büyüyen çocuk bana göre sorunlu oluyor kabızlıktan tutunda huysuzluğa kadar diyebilirim yada benim şansımamı böyleydi onuda tam bilmiyorum ama anne sütüyle beslediğim çocuğum daha sakin büyüdü.

sılam_nisa bunu beğendi.
  3. sılam_nisa

sılam_nisa Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1.024
    Ödül Puanları:
    113
    bence anne sütünü çok zorlansada vermeli benim arkadaşım üstünde durmadı ve kızına 2 aylıkken mamaya başladı bebek meme ucunu tutamıyordu arkadaşımda canım acıyor diyordu ama mamayla daha çok sıkıntı yaşadı tabi o ayrı..

Bebek Mamalarında Dikkat Edilecek Noktalar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gayrimenkul Satışında Dikkat Edilecek Noktalar

Gayrimenkul Satışında Dikkat Edilecek Noktalar

şirket adına gayrimenkul alımı hibe yoluyla satış Gayrimenkul satışında dikkat edilecek noktalarGayrimenkulün tapudaki satış değeri 2001 yılında satılacak olan gayrimenkul kaça satılacak olursa olsun tapuda "asgari bir değer" göstermek gerekiyor. Satış sırasında gayrimenkulün 2000 yılındaki emlak vergisine esas değerini asgari yüzde 56 oranında arttırmak zorunluluğu var. Örneğin,...
  2. Depresyondayken Dikkat Edilecek Noktalar

Depresyondayken Dikkat Edilecek Noktalar

Depresyon işaretlerini görür görmez, en kısa sürede bir uzmana başvurun. Şikayetlerinize göre uzman sizi daha detaylı olarak yönlendirecektir. Uzmana giderken yanınızda sizi iyi tanıyan bir yakınızı veya akrabanızı götürmeniz daha faydalı olacaktır. Tedavi süresinin üç aydan altı aya kadar sürebileceğini unutmayınız. Eğer daha önce de depresyon geçirdi iseniz, bu durumda tekrarlamaları önlemek...
  3. Anaokulu Seçiminde Dikkat Edilecek Noktalar

Anaokulu Seçiminde Dikkat Edilecek Noktalar

Çocuklarımıza birşey alırken nasıl dikakt ediyorsak okul seçiminde de o kadar dikaktli olmalıyız.Özellikle anaokulu seçiminde özenli olmalıyız.Çocuğun eğitimi ilk anaoklunda başlar.Buyrunuz size dikkat edeceğiniz noktalar.!!! Anaokulu Seçiminde Dikkat Edilecek Noktalar Ana okulu seçiminde anne babaların dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. 3 - 6 yaş dönemi çocukların...
  4. Biberonla Beslenmede Dikkat Edilecek Noktalar

Biberonla Beslenmede Dikkat Edilecek Noktalar

Anne meleklerimize farklı bir bilgi sunmak istedim, biberonla bebeğinizi beslerken bunlara dikkat ediyor musunuz bakalım. Biberonla Beslenmede Dikkat Edilecek Noktalar Mamayı hazırlamadan önce kullanacağınız bütün kapları temizleyin ve sterilize edin. Her mama kutusu üzerinde, kilo ve yaşa göre bebeğin gıda gereksinimini gösteren ayrıntılı bir liste vardır. Doktorunuz başka bir öneride...
  5. Oyuncakları seçirken dikkat edilecek noktalar!!!

Oyuncakları seçirken dikkat edilecek noktalar!!!

oyuncak seçimi oyuncak seçiminde dikkatli olmak gerekir oyuncak seçiminde dikkat edilmesi gerekenler Benimde bir cocugum var.Oyuncak almaya gittigimizde cok dikkat ediyorum.Her anne babanin bilmesi gereken bu bilgiler sizede yardimci olabilir. CE işareti CE işareti oyuncaklarda bir güvenlik işaretidir. Bu işareti oyuncakta bulursanızi demekki bu bebek oyuncağı güvenli ve sağlığa zarar...

Sayfayı Paylaş