gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Bebekler İçin Ispanak Yemeği

Konu, '* Bebeklere Özel Menü' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

bebek için ıspanak yemeği bebeklere ıspanak yemeği çocuklar için bebekler bebekler tarifi Ispanağın ne kadar yararlı bir sebze olduğu küçüklüğümüzden beri anlatılır durur. Hatta bir çoğumuza annelerimiz bazen zorlada olsa ıspanak yedirmişlerdir. Belki de bu yüzden ben ıspanağı, ıspanak yemeği olarak tüketmeyi pek sevmiyorum. Bu nedenle de çoğunlukla ıspanak böreği yapıyorum. Aşağıdaki ıspanak tarifi hazırlaması kolay ve lezzetli bir yemek. Bu yemeği hazırlarken ıspanaklar kısa sürede piştiği için vitamin değeride fazla yok olmuyor. Hazırlayacağınız yemeği farklı şekillerde yedirebilirsiniz. İsterseniz üzerine yoğurt dökerek bebeğinize yedirin ya da içine haşlanmış patatesi katarak ezin bir parça kimyon ilave edip yedirin.
    Malzemeler
    • 250 gr ıspanak
    • Bir tatlı kaşığı tepeleme un
    • Bir yemek kaşığı zeytinyağ
    • 150 ml su
    Ispanak Yemeğimizin Yapılışı
    Ispanakların köklerini ayıklayıp iyice yıkayın ve elinizle parçalayın. Zeytinyağda unu hafifçe pembeleştirip suyu ilave edin ve sürekli karıştırarak 5 dakika pişirin. (Topaklanmayı önlemek için karıştırırken tel çırpıcı kullanın) Ispanakları tencereye ilave edip karıştırın ve tencerenin kapağını kapatın. Ara ara karıştırarak yaklaşık 10 dakika pişirin. Karıştırmak önemli yemeğiniz dibine tutabilir. Ispanak yemeğimiz bulamaç kıvamında koyu bir muhallebi gibi oluyor.
    Büyüklere Not: Bu yemeği yoğurtlayıp üzerine kırmızı biberli sos gezdirip yemenizi tavsiye ederim.

alıntı

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: Bebekler İçin Ispanak Yemeği
    paylaşım için tşklerr

3. masum_asik

masum_asik Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ıspanakla iligli bütün yemekleri seviyorum

4. Mira

Mira Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    hiç böyle denemedim ama ıspanak nedendir bilmem bebeğime gaz yapıyo sancı çekiyo huzursuz oluyo:(..belki bu şekilde sorun olmaz..denemekte fayda var sonuçta ıspanak çok önemli bir sebze..böyle bir sorun yaşayan oldumu çok merak ediyorum doğrusu.

5. yagmur33

yagmur33 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ispanak cok saglikli bunu denicem paylasim icin tskler

Bebekler İçin Ispanak Yemeği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ErkekLeri Anlamak İçin Ispanak Testi

ErkekLeri Anlamak İçin Ispanak Testi

dersimiz erkekleri anlamak aşık olduğunu anlama testi Kadın akşam işten çıkar Çocuğu yuvadan alır Markete geçer ıspanak alır Koştura koştura eve döner Çocuğu soyar elini yüzünü yıkar Kendi üstünü değiştirir Mutfağa koşar Bi yandan ıspanakları yıkar bi yandan çocuğun sorularına ve ihtiyaçlarına cevap verir. Bi yandan sofrayı hazırla O DA NE YOĞURT ALMAYI UNUTMUŞTUR! Yoğurtsuz ıspanak olmaz...
  2. Balık yemek doğacak bebek için yararlı

Balık yemek doğacak bebek için yararlı

hamilelikte hangi balıklar tüketilmeli en yararlı balık hamileler hangi balıkları yemeli hamileyken balık yemek en faydalı Balık yemek doğacak bebek için yararlı Bilimadamlarının yaptığı bir araştırma, hamilelerin balık yemesinin doğacak bebek için yararlı olduğunu ortaya koydu. Bu araştırma ile Amerikan sağlık kuruluşlarının, civa riskine karşı hamile kadınların balığı az tüketmeleri...
  3. Yemek yemeyen bebekler için tavsiyeler

Yemek yemeyen bebekler için tavsiyeler

bebeğe yemek yedirme oyunları bebeğe mama yedirme oyunları bebek yemek bebeklerin sevdiği yemekler bebeklere Niğde Dr. Doğan Baran Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Dr. Bahri Elmas, yemek yeme sorunu olan bebeklerin beslenmesi için dikkatlerinin başka yönlere sevk edilmesi gerektiğini söyledi. Bebeklerle ilgili en önemli sorunun beslenme olduğunu ve bunun dönem dönem ebeveynler için...
  4. bebeğiniz için etli sebze yemek tarifleri

bebeğiniz için etli sebze yemek tarifleri

etli sebze yemek tarifleri kiymali yemekler kıymalı yemekler etli sebze yemekleri bebekler için yemek tarifleri Etli Sebze Yemekleri (tavuk, dana kıyma) (250 Kal, 8 gr. protein) (2 porsiyon) 30 gr. (1 köfte kadar) et 1 yemek kaşığı pirinç 1 sebze( ıspanak, kabak, domates, semizotu)...
  5. ıspanak yemeği

ıspanak yemeği

ıspanaklı yemek çeşitleri ıspanak yemekleri çeşitleri ıspanak yemeği yemeği yemekleri malzemeler 2avuç yıkanmış ıspanak 1yemek kaşığı mısır unu 1yemek kaşığı zeytin yağ ölçüyü bebeğinize göre ayarlayın 1yemek kaşığı kıyma yada küçük doğranmış tavuk yapılışı kıymanın üstü gececek kadar sula kıymayı pişirin.bir tavadada yağ,ıspanak ve mısır ununu ilave edip kavurun.göz kararı biraz su ekleyinki...

Sayfayı Paylaş