gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Bhcg Değerlerinin Düşmesi Neden Olur?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

BHCG, Beta Hcg hormonunu ifade eder. Ve yapılan testlerle Beta Hcg değeri değişebilir. Bu durum genel olarak kadınlarda meydana gelir ve bu hormon gebelik durumunda artar. Beta Hcg miktarının kanda artmış olması gebelik göstergesi olabilir. Bu hormon öncelikle kanda artar sonra da idrarda bulunabilir ve gebelik sırasında zamanla artar bu değer.

Bhcg Değerlerinin Düşmesi söz konusu ise bunun önceliğine bakmak gerekir. Yani kadın gebe ise ve gebeliğin ilerleyen zamanlarında bu hormon giderek artması gerekirken giderek azalıyor ise bu durum gebeliğin yolunda gitmediğini gösterir.

03.jpg

GEBELİKLE İLGİLİ TÜM KONULAR AŞAĞIDAKİ LİNKTE

http://www.meleklermekani.com/forums/gebelik.59/

Beta Hcg hormon miktarı gebeliklerde de gebelik testi ile idrarda ölçülür. Ancak bu gebelik testlerinden kesin sonuç alabilmek için adet gecikmesinden iki hafta kadar sonra bunu uygulamak gerekir. Çünkü bu hormon önce kana bir süre sonra da idrara geçer. Bu nedenle bir süre sonra bu test yapılmalıdır.

Bhcg Değerlerinin Düşmesi genel olarak gebe kadınlarda gebeliğin ilerleyen safhasında görülüyorsa bu düşük riskinin varlığına işarettir. Ancak hiç telaş yapmamak gerekir, bu gebelik dışı bir sağlık sorunundan da süregeliyor olabilir.
    Beta Hcg artmasına gelecek olursak, o da sadece gebelikte artmaz dış gebelik, tümör, boş gebelik gibi durumlardır.
    Beta Hcg değerleriniz hakkında kesin bilgi almanız ancak kan testleri ve tekrarı ile olur. Bu nedenle uzman doktor kontrolünde testlerle teşhisi koyulan durum için gerekli olanlar yapılmalıdır.

Bhcg Değerlerinin Düşmesi Neden Olur? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cemre Düşmesi Nedir ?

Cemre Düşmesi Nedir ?

cemre düsmesi, merak ettiklerimiz, soru, cevap, cemreviye, ile ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz Cemre Düşmesi Nedir ? Cemrenin kelime anlamı 'kor halindeki ateş'tir. İlkbahar başlamadan önce birer hafta aralıklarla havaya, suya ve toprağa düştüğüne ve onları ısıttığına inanılır. Eskiler 365 günlük yılı'kasım' ve 'hızır' günleri olarak ikiye ayırmışlardı. Kasım 179, hızır ise...
  2. Bhcg değerleri

Bhcg değerleri

Merhaba. Ben yeni katıldım aranıza. Ama epeydir okuyorum. Bilgisi olan varsa veya benzer bir durum yaşayan lütfen cevap versin. Son adet tarihim 23 Haziran. 15 Yemmuz da adetime 4 gün kala 15 temmuz bhcg 40, 16 temmuz 80, 18 temmuz 207, 21 temmuz 431 olarak geldi. Katlanma hızında biraz azalma var gibi geldi bana. Acaba bu değerler normal mi?
  3. HCG Değerinin düşmesi  düşüğün habercisimi?

HCG Değerinin düşmesi düşüğün habercisimi?

hcg nedir,hcg değerleri,hcd değerinin çok yüzelmesi,hcg değerinin düşmesi sağlıksız gebelikmi,hcg değeri düşen varmı,hcg kanda gebelik testi hakkında bilgiler HCG hormonu kadınlarda özellikle gebelik döneminde artan bir hormondur ancak gebelik dışında bazı tümör v.b durumlarda da yükselebilmektedir. HCG normal gebeliklerin yanı sıra, dış gebelik (ektopik gebelik), boş gebelik (enambriyonik...
  4. Beta hcg bhcg değeri 1.2 ya da 1.20 tam olarak ne anlama geliyor ?

Beta hcg bhcg değeri 1.2 ya da 1.20 tam olarak ne anlama geliyor ?

Merhabalar arkadaşlarım bende yeni yeni hamilelik için çalışma yapıyorum ama her defasında sıkıntıya düşüyorum. Şimdi bana şu hcg değerlerinin tam olarak ne anlama geldiğini anlatır mısınız. Misal ben bu ay hamilelik var mı diye test yaptırdım ve sonuç 1.20 1.2 olarak görünüyorbu tam olarak ne demek. Birde misal gidip test yaptırdığımda nelere dikkat etmem gereriyor. Değerlerin tam olarak...
  5. Bhcg kaç olursa bebek kesesi ultrasonda görünür

Bhcg kaç olursa bebek kesesi ultrasonda görünür

Selam kızlar benim sizlere bir sorum var ben gebelikp şüphesi beta hcg gebelik testi yaptırdım. Doktor hamilein dedi üç beş gün kontol ettiler ve bhcg değerlerimden dolayı bugün doktora gittim artık bebek kesesi görünür mü diye yine göremediler. Başka bi doktora gittim ve renkli ultrasonda da baktılar bhcg değerlerim sürekli yükseliyor fakat keseyi bi türlü göremediler şimdi sorum şu sizlere....

Sayfayı Paylaş