gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Bilgisayar Karşısında Nasıl Oturmalıyız?

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

bilgisayar karşısında nasıl oturmalıyız Bilgisayar karşısında çoğu zaman saatlerimizi geçiririz.Ve ister istemez sağlık sorunları yaşarız.Sizlere bilgisayar karşısında en sağlıklı oturma pozisyonlarıyla ilgili çok önemli bilgileri sunuyorum. [​IMG]
    Günümüzün çoğunu, aynı noktaya odaklanarak ve belli bir pozisyonda oturarak geçiriyoruz. Bu durumu değiştiremediğimize göre, bari nasıl daha uygun şekilde oturmalıyız bunu öğrenelim bari..

Oturma Pozisyonu:
    Otururken kesinlikle kalçamız sandalyenin en dip noktasına dayanmış olmalı ve belimiz yaslanmış olmalıdır.
    Ayaklarımızın yere tam ve düz basıyor olmasına dikkat etmeliyiz.

Klavye Posizyonu:
    Kullandığımız klavyenin dirseklerimize paralel olarak durması gerekir. Eğer sağlayabiliyorsak, bilek bölgemizi biraz daha yüksekte tutabilecek bir çıkıntı sağlamamız bilek ağrılarımıza çözüm olacaktır.

Ekran Pozisyonu:
    Ekran mümkünse göz hizanızdan 5-6 cm yükseklikte durmalıdır.Bu pozisyon görme açınızın daha rahat bir konumda olmasına yardımcı olacak ve boyun ağrılarınızı ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.
    Ekranın size olan uzaklığı ise, 50 cm’den az olmamalıdır, aksi taktirde gözlerde sulanma, yanma ve rahatsızlık hissi olacaktır.

Uzun süre bilgisayar kullanmak zorunda olanların, mutlaka belli aralıklarla mola vermesi ve kısa da olsa yürümesi ve özellikle ellerini ve gözlerini dinlendirmesi gerekmektedir…
    Teknolojinin nimetlerinden yararlanalım derken, aman ha sağlığımızdan olmayalım…

2. twins

twins Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    nerdeee kambur oturuyorum sonra da akşam her tarafım ağrıyo:(

3. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ben günün neredeyse 19 saatini pc karşısında geçiriyorum ama, bu örnek pozisyonda asla oturamam. Benim pozisyonlar çok daha zengin :D:D Görseniz gülmekten çatlarsınız :D:D Sandalyenin üzerine çıkar çökerim :D:D Bacak bacak üstüne atarım, bazen bacağımı masanın üstüne klavyenin yanına uzatırım, bazen eğer yoğun yazmam gerekmiyorsa ve msn den kısa cevaplar vereceksem ayağımla bile yazmaya çalışırım :haha:

4. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    alışkanlık yapmak gerekiyor çünkü çoğu kişi farklı oturma şekillerine alıştı :D

5. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Benim koltuğum baya geniş olduğu için genelde bağdaş kuruyorum .Bu belirtilen şekilde asla oturamam.:D

6. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Ben gunumun yarısı pc deyım egerkı öle oturursam kazık gibi kalırım maazallah :)

7. beklenenbebis

beklenenbebis Forum Okuru

8. zuzumm_

zuzumm_ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    197
    Ödül Puanları:
    63

vay bee çok deişik oturma planların varmış:D

Bilgisayar Karşısında Nasıl Oturmalıyız? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bilgisayar karşısında otururken sağlıklı ortam

bilgisayar karşısında otururken sağlıklı ortam

çok fazla zaman geçiriyorum bilgisayar karşısında bilgisayar karşısında otururken sağlıklı ortam yaratmak istiyorum bu konuda önerilerinizi bekliyorum
  2. bilgisayar karşısında doğru oturuş

bilgisayar karşısında doğru oturuş

bilgisayarda çok oturmanın zararları bilgisayarda oturma pozisyonu Siz de benim gibi bilgisayar karşısında çok fazla zaman geçirenlerden misiniz? O halde size bir kaç öneride bulunuyor ve bilgisayar karşısında sağlıklı ortam için yapmanız gerekenleri paylaşıyorum Melek'ler. işte sizlere bilgisayar başında sağlıklı oturmak öneriler Melek'ler Yanlış oturma pozisyonları solunum...
  3. Bilgisayarınızın İçini Nasıl Temizleyeceksiniz ?

Bilgisayarınızın İçini Nasıl Temizleyeceksiniz ?

Bilgisayarın İçini Temizleme Bilgisayar Nasıl Temizlenir Sevgili meleklerimiz ve değerli misafirlerimiz Teknik Destek bölümümüzde bu kez herkesi son derece ilgilendiren bir konuya değinmek istiyoruz. Pek çok bilgisayar arızasının sebebi olan Bilgisayarın İçini Temizleme ile ilgili bilgiler vereceğiz sizlere.... Bilgisayarın kasasını balkona çıkartın. Kuvvetli bir hava ile...
  4. Bilgisayarın Kilidi Nasıl Kaldırılır ?

Bilgisayarın Kilidi Nasıl Kaldırılır ?

Bu konu; bilgisayarın kilidi nasıl kaldırılır hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, bilgisayar kullanırken bilgisayarda ki kendimize ait bilgilerin, belgelerin ya da yaptığımız işlemlerin bilinmesini istemeyebilir, bizden habersiz bilgisayarımızın başkaları tarafından kullanılmasını istemeyebiliriz. Bunun için de bilgisayarımıza kilit koyarız. Peki gerek kalmadığı zaman bu kilidi...
  5. Bilgisayar Fanı Nasıl Temizlenir?

Bilgisayar Fanı Nasıl Temizlenir?

bilgisayar fanı bilgisayar fanı temizleme Sevgili melekler, bilgisayarlarımız hayatımızın vazgeçilmez parçası olmuş durumda. Çalışan çalışmayan herkesin kullandığı bilgisayarların en verimli şekilde çalışması için bizim de dikkat etmemiz gereken, yapabileceğimiz bazı şeyler var. Özellikle herkesin şikayet ettiği pc ısınma ve buna bağlı olarak pc kapanması sorununun en genel sebebi fanın...

Sayfayı Paylaş