gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bir kütüphane bin hapishane kapatır anlamı ne demek ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar bir atasözü var şöyle diyor bir kütüphane bin hapishane kapatır diye bu sözün anlamı nedir ne demek istniyor burada ? Teşekkürler.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sayın misafirimiz, Aslında bu atasözünün anlamı gayet açık :) İnsanların başına ne gelirse cahillikten gelir.Hatalar cahillikten ,bilgisizlikten yapılır.Okuyan ,kendini geliştiren insanların suça meyilleri azdır.Zaten suç işleyen insanlara bakıldığında (istisnalar hariç) büyük çoğunluğunun işsizler olduğu görülmüştür.Bu işsiz insanlar da okumamış,vasıfsız kişilerdir.İstisnalar kaideyi bozmaz diye tekrar hatırlattıktan sonra bu atasözü için diyebiliriz ki,okumuş ,üzerinden cahiliyeti sıyırıp atmış toplumlarda suç oranı az olacağından, ne kadar okursak ve okumaya teşvik edersek o kadar temiz bir topluma kavuşabiliriz. :)

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Zaten Hazreti Peygamberimiz değilmi ki " bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum " demişti. Okumak tüm cehaletleri ortadan kaldırır. :)

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çok teşekkürler. bana sadece bu site yardımcı oldu.

5. Münzevi

Münzevi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Elimizden geleni yaparız ne demek. : )

6. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Zaten peygamberimizin de böyle bir sürü sözü vardır ama benim en sevdiklerimden biri 'Cennet anaların ayakları altındadır.' vecizesi(sözü)dür.

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

8. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çok sağol çok yardımcı oldun tesekkür ederim

9. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

peki bu söz bir Türk atasözüne mi ait?

10. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kütüphaneler insanları bilgilendirir ve insanları suç işlemeye sürükleyen çoğu şeyi ortadan kaldırır.Bu yüzden bu ata sözünden yola çıkarak okumanın faydalarını anlarız.Üstelik okuyan ile okumayan arasındaki farkı görebiliriz.
    Siz siz olun, cahil olmaktan yani suç işlemekten kaçının.Yoksa sizde bir gün hapislerde sürünürsünüz.

11. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

:) çk gzl çk bilgilendirici harika sözler . bunları yazan arkadaşlarıma çk tşkkürler :) :) <3

12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Çok Teşekkürler TİTAN <3

13. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Bu söz Hz.Ali'ye aittir...:)

narçiçeğimm bunu beğendi.
  14. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

CAHİL OLAN İNSANIN HAYATI BAKIŞ AÇISI FARKLI OLUR NE KADAR İSTESEDE İYİ VE GÜVENİLİR OLMAYI BAŞARamaZ...

15. ümmühan

ümmühan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Buda biz hanımların hanımsözü olsun 1 kitap oku 1000 cehalet öldür :)

bir kütüphane bin hapishane kapatır anlamı ne demek ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ''Cömer ile Nekesin Harcı Birdir'' Anlamı nedir ne demektir burada

''Cömer ile Nekesin Harcı Birdir'' Anlamı nedir ne demektir burada

cömert ile nekesin harcı birdir, ne demek, anlamı, manası, açıklaması, ile ilgili bilgiler burada melekler Birbirinden değişik deyimlerin bulunduğu Türkçemizden bir deyim açıklaması daha öğrenelim melekler :) ''Cömert ile nekesin harcı birdir.'' Parayı kullanma biçimi,onun niteliğini değiştirmez anlamında bir sözdür.cömert malın iyisini alarak uzun süre kullanır; cimri ise malın...
  2. allaha bir can borcu olmak deyiminin anlamı ne demektir

allaha bir can borcu olmak deyiminin anlamı ne demektir

arkadaşlarım Allah'a bir can borcum var diye bir deyim var bu deyimin anlamı nedir tam olarak teşekkür ediyorum.
  3. her kütüphane bir hapisane kapatır

her kütüphane bir hapisane kapatır

peki bu atasözü ile ilgili yazılan bir komposizyona nasıl bir başlık koyabiliriz? SİTE NOTU : Başlık için öneriler. Herşeyin başıdır ilim Okumanın gerçek gücü Demir Parmaklı kitap Özgürlük Okumadan Geçer
  4. Bire Bin Katmak deyiminin anlamı nedir biliyor musunuz

Bire Bin Katmak deyiminin anlamı nedir biliyor musunuz

Bire Bin Katmak deyiminin anlamı nedir ben bilmiyorum ve bilmek istediğim için merak ettiğim için size soruyorum umarım siz biliyorsunuzdur bu deyimin anlamını:S
  5. bir kütüphane bin hapishane kapatır kompozisyon

bir kütüphane bin hapishane kapatır kompozisyon

lütfen bir kutuphame bin hapisane kapattirir sozunu bana orneklerle yazi seklinde aciklamasini yazqrmisiniz

Sayfayı Paylaş