gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

bir numaralı düşman -tuz

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Tuzun zararlarını bilmeyen yoktur nerdeyse.Ama tuz kullanımına dikkat eden de bir o kadar azdır..Kanadalı doktorlar tuzu, insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri nedeniyle "1 numaralı halk sağlığı düşmanı" ilan etti.
    Halk İçin Bilim Merkezi isimli sivil toplum kuruluşuna üye doktorlarca yapılan Tuzlu Bir Hata isimli araştırmaya göre, tuzun ve içeriğindeki sodyumun neden olduğu ölümler, diğer kimyasallara oranla daha yüksek.

Halk İçin Bilim Merkezi Ulusal Koordinatörü Bill Jeffery, hükümeti ve gıda üreticilerini aşırı sodyum tüketimini dizginlemede daha etkin hareket etmeye çağırdıklarını belirterek, "Gıdalardaki tuz oranını yüzde 75 azaltmak, sağlık sisteminde yıllık 2 milyar dolar daha az harcama ile eşdeğerdir. Tuzun ve başka gıdalarla alınan ilave sodyumun, kardiyovasküler sistem üzerindeki olumsuz etkileri bilinenden daha fazladır. Yüksek tansiyon hastalarının üçte birinin hastalık nedeni tuz ve sodyumdur. İşte biz bu ve daha birçok nedenden ötürü tuzu 1 numaralı halk sağlığı düşmanı olarak ilan ediyoruz" dedi.

Araştırmada, 320 lokantada yapılan incelemelerde, normalde 70 gramlık bir hamburger ya da patates kızartması servisinin içinde 40 miligram olması gereken tuz ve sodyum miktarının, 500 ila 550 miligram olarak saptandığı belirtildi.

bir numaralı düşman -tuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çevik Kuvvet’e numaralı kask

Çevik Kuvvet’e numaralı kask

Toplumsal olaylarda aşırı güç kullanan kasklı polislerin kimliklerinin belirlenememesi tepki alınca Emniyet Genel Müdürlüğü harekete geçti. Pilot uygulamayla önümüzdeki futbol sezonunda Çevik Kuvvet’te görevli polislerin kaskına numara yazılacak ve talimatların dışına çıkanlar kolayca bulunacak. HÜRRİYET’in, İstanbul’da son iki yıldır 1 Mayıs gösterilerinde aşırı güç kullanan polislerin...
  2. genç birinin düşmanı kimdir.. okuyun gençler anneler!!!!

genç birinin düşmanı kimdir.. okuyun gençler anneler!!!!

Bir gencin düşmanı sadece şeytanlar mıdır? Hayır! Hattâ şeytanlar en büyük düşman bile değillerdir. Çünkü, Yüce Peygamberimiz (a.s.m.), bu konuda da bizi îkaz ederek, “Senin düşmanların (içinde) en şiddetli düşmanın iki tarafın arasındaki nefsindir” (Keşfü-l Hafâ, 1:412) buyuruyor. Gelişiyle insanlığı karanlıktan aydınlığa çıkaran Yüce Peygamberimiz (a.s.m.), bütün söz, fiil ve...
  3. Numaralı Lensler ve çeşitleri

Numaralı Lensler ve çeşitleri

sabah takilip ay sonuna kadar çikarilmayan lensler 1 ay çıkarılmayan lens numaralı lens çeşitleri lensler Numaralı lens kullananlarınız vardır eminim.Bende o kullananlardan biriyim.Benim lenslerim 2.numara ve bir takıyorum 1 ay boyunca gözümden hiç çıkarmadan kullanabiliyorum.İnanın harika birşey herkese tavsiye ediyorum.Yani gözlük kullan herkese:):) Numaralı kontakt lensler hem renkli...
  4. Numaralı Lensler

Numaralı Lensler

Meleklerim numaralı lenslerin de renk seçeneği var..Kendim numaralı kullanmıyorum şimdi sizlerle birlikte numaralı lensler hakkında bilgi edinicem:)))) Numaralı kontakt lensler hem renkli hem de şeffaf olabilir. Şeffaf numaralı lenslerin birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Bunlar; GÜNLÜK NUMARALI LENSLER: Bu lensler kısaca sabah takıp akşam çıkarıp attığımız lenslerdir. Bu tür lenslerin...
  5. 23 Numaralı Otobüs

23 Numaralı Otobüs

aşk hikayeleri, aşk, ayrılık,kırgınlık, mutsuzluk..aradığınız herşey burda melekler. ey aşk geçerken bizede uğrarmısın. Bıraktım herşeyi artık ! ne işitiyor nede cevapverebiliyorum.. Takatim kalmadı! Kalakaldı terminalde ey deli bu genç gönlüm.. Gelmiyor 23 numaralı sevgi otobüsü.. yaş yirmi iken bak oldu kırkdört ve ben halen bekliyorum, elimde bir küçük valizim vardı, onuda...

Sayfayı Paylaş