gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

birisine sinirlendiğinizde bu yazıyı hatırlayın...

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Adam yeni kamyonuna bakmak için evinden çıktığında, üç yaşındaki oğlunun gayet mutlu bir biçimde elindeki çekiçle kamyonunun kaportasını mahvettiğini görmüş. Hemen oğlunun yanına koşmuş ve çocuğun eline çekiçle vurmaya başlamış. Biraz sakinleşince oğlunu hemen hastaneye ***ürmüş. Doktor, çocuğun kırılan kemiklerini kurtarmaya çalıştıysa da elinden bir şey gelmemiş ve çocuğun iki elinin parmaklarını kesmek zorunda kalmış. Çocuk ameliyattan çıkıp gözlerini açtığında, bandajlı ellerini fark etmiş ve gayet masum bir ifadeyle, Babacığım, kamyonuna zarar verdiğim için çok üzgünüm.demiş ve sonra babasına şu soruyu sormuş: Parmaklarım ne zaman yeniden çıkacak? Babası eve dönmüş ve hayatına son vermiş... Birisi masaya süt döktüğünde ya da bir bebeğin ağladığını işittiğinizde bu öyküyü hatırlayın. Çok sevdiğiniz birine karşı sabrınızı yitirdiğinizi anladığınızda, önce biraz düşünün. Kamyonlar onarılabilir, ama kırılan kemikler ve incinen duygular hiçbir zaman onarılamaz; genellikle kişiyle performansı arasındaki farkı göremeyiz. İnsan hata yapar. Hepimiz hata yaparız. Fakat öfkeyle ve düşünmeden yapılan şeyler, insanı sonsuza kadar rahatsız eder. Harekete geçmeden önce durun ve düşünün. Sabırlı olun. Anlayış gösterin ve sevin...

birisine sinirlendiğinizde bu yazıyı hatırlayın... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bu Yazıyı Her Sabah Okuyun

Bu Yazıyı Her Sabah Okuyun

Birine sevginizin tümünu sunmak, Asla sizi de ayni sekilde seveceginin garantisi degildir. Sevgiye karsilik beklemeyin; Sadece sevginin karşidakinin kalbinde büyümesini bekleyin; fakat olmazsa da, sizin kalbinizde büyüdüğüne emin olun. Birine çarpilmak icin bir an yeterlidir, birinden hoşlanmak bir saat, ve birini sevmek içinde bir gün yeterlidir, ama birini unutmak ise bir ömür sürer....
  2. Birileri bu işe dur demeli...

Birileri bu işe dur demeli...

İktidarın, AB ve ABD istediği için hutbelerden çıkardığı ayet: Allah katında din İSLAM’dır AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Kretschmer’in bizzat, ABD Büyükelçisi Edelman’ın ise mektup yazarak rahatsızlığını dile getirdiği ayeti kerime, AKP hükümetinin gayretleriyle hutbeden çıkartılarak yerine hadisi şerif konuldu. Hutbelere müdahale AB ve ABD istedi… ABD Büyükelçisi Edelman bu ayeti...
  3. Bütün anneler bu yazıyı okusun

Bütün anneler bu yazıyı okusun

Yeni eğitim-öğretim yılının başlaması öğrencilerin sağlıklı beslenmesi konusunu da gündeme getirdi. Kahvaltının okul çağı çocuklarının beslenmesinde önemli öğünlerden biri olduğunu vurgulayan uzmanlar, sabah kan şekeri düşük olarak uyanan öğrencilerin okulda dikkat dağınıklığı, algılamada güçlük gibi sorunlarla karşılaşabileceklerini belirtiyor. Türkiye'de 2008-2009 eğitim ve öğretim yılı...
  4. bu yazıyı okumak kesinlikle yasaktır

bu yazıyı okumak kesinlikle yasaktır

Bu yazıyı okumak kesinlikle yasaktır!!! Aslında sana bunu okumaman gerektiğini taa başlığı yazarken söyledim ama beni dinlemiyorsun bak... hala devam ediyorsun okumaya, galiba birşeyler öğrenebileceğini sanıyorsun fakat havanı alırsın. Çünkü bu yazıda işine yarar bir şey yok.Tekrar tekrar etmeme rağmen hala okuyorsun! Büyük ihtimalle sorunlu bir insan olmalısın sen, insanların okumaması için...
  5. Bu yazıyı her sabah okuyun

Bu yazıyı her sabah okuyun

Bu yazıyı her sabah okuyun Hayat felsefenize çok şey katacaktır:) Birine sevginizin tümünü sunmak, Asla sizi de ayni sekilde seveceginin garantisi degildir. Sevgiye karsilik beklemeyin; Sadece sevginin karsidakinin kalbinde büyümesini bekleyin; fakat olmazsa da, sizin kalbinizde büyüdügüne emin olun. Birine çarpilmak için bir an yeterlidir, birinden hoslanmak bir saat, ve birini sevmek...

Sayfayı Paylaş