gebe
  1. cns_01

cns_01 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    95
    Ödül Puanları:
    0

Sinirlenince bu Hikayeyi hatirlayin

Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında cns_01 tarafından paylaşıldı.

Sinirlenince bu Hikayeyi hatirlayin, Sinir hikayeleri, Sinirle ilgili, üzüntülü Mesajlar, Hikaye [​IMG]

Adam yeni kamyonuna bakmak için evinden çıktığında, üç yaşındaki oğlunun gayet mutlu bir biçimde elindeki çekiçle kamyonunun kaportasını mahvettiğini görmüş. Hemen oğlunun yanına koşmuş ve çocuğun eline çekiçle vurmaya başlamış. Biraz sakinleşince oğlunu hemen hastaneye götürmüş. Doktor, çocuğun kırılan kemiklerini kurtarmaya çalıştıysa da elinden bir şey gelmemiş ve çocuğun iki elinin parmaklarını kesmek zorunda kalmış. Çocuk ameliyattan çıkıp gözlerini açtığında, bandajlı ellerini fark etmiş ve gayet masum bir ifadeyle, “Babacığım, kamyonuna zarar verdiğim için çok üzgünüm.” demiş ve sonra babasına şu soruyu sormuş: “Parmaklarım ne zaman yeniden çıkacak?” Babası eve dönmüş ve hayatına son vermiş...

Birisi masaya süt döktüğünde ya da bir bebeğin ağladığını işittiğinizde bu öyküyü hatırlayın. Çok sevdiğiniz birine karşı sabrınızı yitirdiğinizi anladığınızda, önce biraz düşünün. Kamyonlar onarılabilir, ama kırılan kemikler ve incinen duygular hiçbir zaman onarılamaz; genellikle kişiyle performansı arasındaki farkı göremeyiz. İnsan hata yapar. Hepimiz hata yaparız. Fakat öfkeyle ve düşünmeden yapılan şeyler, insanı sonsuza kadar rahatsız eder. Harekete geçmeden önce durun ve düşünün. Sabırlı olun. Anlayış gösterin ve sevin!

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 10 Haziran 2011
  2. smalstorm34

smalstorm34 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ikinci okumada da aynı tepkiyi vermemi sağlayan bir hikaye. İbretlik ders.

Sinirlenince bu Hikayeyi hatirlayin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bu hikayede kim suçlu??

bu hikayede kim suçlu??

Hikayemiz, Herkes, Birisi, Herhangi Biri ve Hiç Kimse adlı dört kişi hakkında... ıYapılması gereken önemli bir iş vardı ve Herkes, Birisiınin bu işi yapacağından emindi. Gerçi işi, Herhangi Biri de yapabilirdi. Ama Hiç Kimse yapmadı... Birisi buna çok kızdı. çünkü iş Herkesıin işiydi. Herkes, Herhangi Biriınin bu işi yapabileceğini düşünüyordu. Ama Hiç Kimse, Herkesıin yapamayacağının farkında...
  2. sinirlenince bu konuyu okuyun

sinirlenince bu konuyu okuyun

Adam yeni kamyonuna bakmak için evinden çıktığında, üç yaşındaki oğlunun gayet mutlu bir biçimde elindeki çekiçle kamyonunun kaportasını mahvettiğini görmüş. Hemen oğlunun yanına koşmuş ve çocuğun eline çekiçle vurmaya başlamış. Biraz sakinleşince oğlunu hemen hastaneye götürmüş. Doktor, çocuğun kırılan kemiklerini kurtarmaya çalıştıysa da elinden bir şey gelmemiş ve çocuğun iki elinin...
  3. buda benim hikayem

buda benim hikayem

enset hikayeler hikayem özel hikayem enset hikaye ensethikayeler ilk bebeğim oğlumdan başlayayım ilk beş ayını mide bulantılarıyla geçirsemde iyi bir hamilelikti 20 kilo almıştım ve o kavuşma günü geldi 28.11.2005 saat 9 da hastanede olun dediler sezeryanla alınacak 11 de beni ameliyat haneye götürüyolar eşim kapıya kadar benimle geldi bi çizgi var orta yerde ordan öteye gecemiyolar ben...
  4. buda benim hikayem

buda benim hikayem

1yıl6ay oldu dra gittim pco lu oldu mu söyledi klomen ve peripellamıydı işte öyle bir çatlatma iğnesi verdi gecesinde ilişki dedi çatlamış yumurtalar ama olmadı oay sonra rahim filmi ve eşimdende siperm tahlili istedi ikisi de temiz çıktı bunda Bi 6ay önce kimyasal gebelik yaşadım şimdi 34gun oldu adet olalı anlıycan adetim geçti ama hüsranla bitece için test yapmıyorum bide ufak Bi burun...

Sayfayı Paylaş