gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Boşanmak Kocasından Ayrılmak İsteyen Kadın Ne Yapmalı ?

Konu, 'Kadınlar' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

boşanmak isteyen kadın boşanmak için ne yapmalı ayrılmak isteyen kadın ayrılmak için ne yapmalı kadının hakları Boşanmak Kocasından Ayrılmak İsteyen Kadın Ne Yapmalı, evi terk etmek isteyen kadın bunu nasıl düzgün bir biçimde yapmalı ve ev nasıl terkedilmeli ? Ayrılmak istiyorsanız bunları okumanızı tavsiye ediyorum.
    Evliliğiniz hakkında karar vermeden önce eşinizden en azından geçici olarak ayrılmayı düşünebilirsiniz.
    Eğer mümkünse eşinizin evden ayrılmasını önerin. Sizin çocuklarınızla birlikte kalacak bir yer bulmanız daha zor olabilir. Şiddet uygulayan kişiler genellikle eşlerinin kendilerini terk etmesine dayanamazlar ve aşırı saldırganlaşabilirler. Bu nedenle ayrılığın mümkün olduğunca güvenli bir şekilde gerçekleşmesi için bir plan yapın.
    # Eşinizle ayrılık ya da boşanma konusunu güvenli bir şekilde nasıl konuşabileceğinizi planlayın.
    # Evden ayrılırken çocuklarınızı da yanınızda götürmeye çalışın.
    # Evden eşinizin olmadığı ve birkaç saat dönmeyeceği bir zamanda ayrılın.
    # Kimin yanında kalacağınızı planlayın, bu kişilerle önceden konuşun ve niyetinizi açıklayın.

Boşanmak Kocasından Ayrılmak İsteyen Kadın Ne Yapmalı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kendisinden ayrılmak isteyen sevgilisini parçaladı

kendisinden ayrılmak isteyen sevgilisini parçaladı

Canavar aşık kendisinden ayrılmak isteyen genç kızı öldürdü. Cesedi parçalara böldü. Kızın gövdesini valize koyup nehire attı. Valizi bulan polis kızın başını, kollarını ve bacaklarını arıyor. Cara Maria Burke (17) adlı İngiliz kız ile İngiliz vatandaşı Mohamed D'ali Carvalho Santos (20) İngiltere'nin başkenti Londra'da tanıştı. Sevgililer 3 ay önce Brezilya'ya taşındı. Cara Marie kısa...
  2. Kocasından Korkan Kadın Ne Yapmalı ?

Kocasından Korkan Kadın Ne Yapmalı ?

Kanunlar Tarafından evden uzaklaştırılan eşler eve tekrar gelmek için kadına baskı yapabilir ve cana da kast edebilir. Kocasından korkan kadınlar bu durumda çıkış yolu arar. Bu durumda kanuni haklarınızı, kadın haklarınızı ve yapmanız gerekenleri biliyor musunuz ? Kocanızdan korkunuz varsa ve canınız tehlikedeyse eğer bunları yapın ! # Gerekirse evinizin kilidini değiştirin. # Evde...
  3. Boşanmak istiyorum ne yapmalıyım gereken evraklar neler kızlar

Boşanmak istiyorum ne yapmalıyım gereken evraklar neler kızlar

Kızlar merhaba, ben boşanmak istiyorum bunun için tam olarak nereye başvurulur, hangi evraklar gereklidir, neler yapmam gerekiyor bana biriniz bunu anlatabilir mi ? Avukata gidecek parayada sahip değilim. Neden boşanacağım hususunda buraya yazıpta kafanızıda şişirmek istemiyorum. Ama artık dama dedi ve ben kesinlikle boşanacağım çocuğumda yok biriniz beni yönlendirebilir mi lütfen.
  4. Anlaşmalı boşanmak için ne yapmalıyım

Anlaşmalı boşanmak için ne yapmalıyım

Eşimle anlaşamıyoruz ve anlaşmalı olarak boşanmak istiyorum. Bunun için neler gerekli hangi evraklar ? tam işleyiş nasıl oluyor. 5 yıldır evliyiz ve 12 yaşında bir kızımız var bu kız için nasıl anlaşmamız lazım, ben istiyorum ki bende kalsın anneside bende kalsın diyor. Acaba mahkeme velayeti kime verecek ? Arkadaşlarım kesin annesine verirler diyorlar. Bu doğru mu ?
  5. Eşimin zoruyla kürtaj yaptırdım. Boşanmak istiyorum ne yapmalıyım?

Eşimin zoruyla kürtaj yaptırdım. Boşanmak istiyorum ne yapmalıyım?

eşimin zoruyla kürtaj yaptırdım,boşanma davası açabilir miyim,eşimin baskısıyla gebeliğime son verdim boşanma davası açabilir miyim,eşimin zoruyla kürtaj oldum,eşim çocuk istemedi kürtaj oldum boşanmak istiyorum Her kadın doğum yapma hakkına haizdir. Eşinizin tıbbi zorunluluk olmadığı halde gebeliğinizi sonlandırmanız için size baskı yapması , duygusal şiddet içerdiği için, evlilik...

Sayfayı Paylaş