gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Bu isimlerden hangisini kızıma koymalıyım sizce

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Lalin, İdil ve İpek. Sizce hangisini kızıma koymalıyım? Fikirlerinizi ve başka isim önerilerinizi de bekliyorum :)

2. sevde 7

sevde 7 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.092
    Ödül Puanları:
    113
    üçünüde beğenmedim desem inş. daha güzel isimler bulursunu çünkü hem bu dünyada hem ahirette anne babanın mesul olduğu görevlerden biri

a.özlem ve smiley bunu beğendi.
  3. bernam07

bernam07 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    lalin olmayan birşey ama idil güzel ben ilerde bir kız annesi olursam ismini ya amelya koyucam yada yasenya koyucam

4. gülme

gülme Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    127
    Ödül Puanları:
    43
    amely ayasenya ne kız :D:D:D:Danam normal ısım koyun çocuga ahırette o ısımlerıyle çağırılacağız anlamı güzel olmalı

a.özlem ve smiley bunu beğendi.
  5. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    yazdigin isimlerin anlamlari nedir? Kulaga pek hos gelmedi ilk duyusta dogruyu söyleyim. arkadaslarima katiliyorum bu dünyanin birda ahireti var bence güzel anlamli isimler koymalisin :)
    Benim Kizim olsaydi su isimlerinde tekini koycaktim,
    Aleyna : Allahin iyi kullarindan olanlar, Esenlik ve güzelliklere sahip olan esenlik icinde olan
    Tuana : Cennet bahcesine ilk düsen yagmur damlasi
    Ecrin : Allahin hediyesi
    Buglem : Cenneti müjdeleyen melek (burda g yumsak g dir)

Ama oglusum olacak o yüzden simdilik koyamiyorum bu isimlerden birini :)

BEYZA21 ve gülme bunu beğendi.
  6. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113
    Smiley Aleyna ismi sakıncalı bir isim zira;

Aleyna bir ism değildir.
    Kuranda geçen arapça bir kelime anlamı "üzerimize"

Aleyna'nın geçtiği ayet: إِنَّ عَلَيْنَا لَلْهُدَى (İnne aleynâ lel hudâ) Türkçe’de anlamı: Şüphesiz, bize ait olan, yol göstermektir.

Aleyna'nın internette dolaşan manaları ise ‘esenlik, Allah'ın iyi kulları,’.
    Fakat Aleyna kesinlikle ‘esenlik’ veya ‘Allah'ın iyi kulları’ anlamına gelmez!
    Bu anlamların nereden uyduruldugun açıklamak istiyorum.
    Arapların ‘Esselâmü aleyna ve alâ ibâdillâhis-Sâlihîn’ diye bir sözleri vardır. ‘Esenlik üzerimize ve Allah'ın bütün iyi kulları üzerine olsun’ demektir.

a.özlem, TİTAN ve smiley bunu beğendi.
  7. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    sagol beyza ya, bak simdi hem yalnis bilgi verdim hemde belki kizima koyacaktim. Allah c.c. senden razi olsun :D

BEYZA21 bunu beğendi.
  8. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113
    Sevgili misafir;
    Kızınıza vermek istediğiniz isimleri öncelikle anlamlarıyla yazıyorum

lalin:Eski dilde kırmızı renkte olan
    İdil:Yunanca kökenli bir isim: Kır hayatını konu edinen yazı veya şiir, aşk hakkında. 2. Küçük ve şairane resim. 3. İçten ve saf aşk.
    ipek; bu telden yapılmış.
    ipekböceği kozaları çözülerek çıkarılan ve dokumacılıkta kullanılan çok ince, esnek ve parlak tel.Zarif, kibar, ince.

Bana göre ipek ismi güzel,yinede seçim sizin :)

sevde 7 ve TİTAN bunu beğendi.
  9. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Gerekli aciklamayi Beyza adminim yapmis, katiliyorum :)

a.özlem ve BEYZA21 bunu beğendi.
  10. gonca 16

gonca 16 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    ya bence niye kuranda geçen isimleri illa kız yada erkek ismi diye adlandırıyosunuz kızlar.kuranda öyle bişey geçmiyoki.mesela buğlem.cenneti müjdeleyen melek.ee meleklerin cinsiyeti yokki kıza koyuluyor bu isim.yada ecrin.ALLAHIN hediyesi demekmiş.niye sadece kıza veriliyor bu isim.ben bu tür ayrımcılığı yanlış buluyorum.yinede siz bilirsiniz :)

a.özlem bunu beğendi.
  11. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    öylede goncam ogluma ecrin desem erkek ismi gibi degil kulaga kiz ismi gibi geliyor o yüzden kizima koymayi tercoh ederdim

12. suzuu

suzuu Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    149
    Ödül Puanları:
    43
    Buglem ve idil cok guzel

- - - Updated - - -

Buglem ve idil cok guzel

13. god is love

god is love Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Aden koy bence cennet bahçesi anlamına geliyor :)

Bu isimlerden hangisini kızıma koymalıyım sizce konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Siz Hangi Mevsimin Kızısınız

Siz Hangi Mevsimin Kızısınız

Dört mevsim var. Ama kendinizi sadece bir mevsimde daha mutlu, huzurlu ve canlı hissediyorsunuz. Çünkü siz, o mevsimin kadınısınız. Kimimiz güneş gökyüzünde yerini aldığında kabımıza sığamayız. Kimimiz ise hüznüyle sonbahara aşığız. İlkbaharda Nisan yağmurları altında ıslanmaktan zevk alırız. Ya da yeryüzünü beyazlarla örten kışı severiz. Siz de ait olduğunuz mevsimi belirleyerek, kendinize...
  2. Harbi kızlar bu size

Harbi kızlar bu size

harbi kız nickleri kral fm harbi kız resimleri sözleri kral fm kızın resmi bunun dısında kalan kızlar bı işe yaramaz varsa tabi harbi kız dediğin... 1.Harbi kız omlet ve makarna disinda yemek pisirmeyi bilir. 2.Harbi kız gobek atmayi iyi becerir, iyi becerdigini inkar etmez, ama gobek atarken masanin uzerine de cikmaz 3.Harbi kız makyajsiz sokaga cikmaz, cikarsa da erkeklere gorunmez...
  3. Bu- Kız İsimleri

Bu- Kız İsimleri

başak burcu isimleri kız balık isimleri aslan burcu aslan burcuna uygun isimler balık kız Bucan: en içten dost Buğday: bitki çeşididir Buhayra: küçük deniz Buket: bir arada bulunan şeylerin topluluğu, çiçek demeti çiçek demeti Bukle: saç lülesi Bukra: yarın Bulca: bulunmuş bir biçimde Buluş: herkesin kolay kolay düşünemeyeceği Buran: şimşek ve gökgürültüleriyle karışık yağan yağmur...
  4. Bebeğe isim verirken nelere dikkat etmeli?

Bebeğe isim verirken nelere dikkat etmeli?

Yeni doğan çocuğa kısa bir süre içinde güzel bir isim koymak anne ve babaların en önemli görevlerindendir. Çocuğa konulan isim hem bu dünyada hem de ahirette geçerlidir. Rasulullah (sav) sadece çocukların değil, büyük insanların ismiyle dahi ilgilenmiştir. Kötü bulduğu bazı isimleri değiştirme yoluna gitmiştir. Yine konulması gereken güzel isimler hakkında bilgiler vermiş, zaman zaman bizzat...
  5. KIZLAR SİZCE BU NEYİN İŞARETİ

KIZLAR SİZCE BU NEYİN İŞARETİ

merhaba kızlar şuan bu anlatacağım olayı hiç kimseye söyleyemedim ve birilerine anlatma ihtiyacı duyuyoruym şimdiden teşk beni dinlediğiniz için üniversite öğrencisiyim sınıfımzda bi çocuk var sürekli göz göze geliyoruz bana bakıyor geçen yine önde oturup dersin başlamasını bekliyodum bir anda arkama dönme hissi duydum kendiliğimden ve döndüğümde göz göze geldik bana bakıyomuş meğerse,, sonra...

Sayfayı Paylaş