gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Bulgurlu Yumurta Tarifi

Konu, 'Yumurta Yemekleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzemeler 1 paket köftelik bulgur
    4 adet yeşil biber
    500 gr. domates salçası
    6 adet yumurta
    1 çorba kaşığı pul biber
    1 adet limon
    2 çorba kaşığı nane
    200 gram margarin
    1/2 demet maydanoz
    4-5 parça buz
    6 adet yeşil soğan
    2 çay kaşığı tuz
    Yarım göbek marul

Yapılışı

Öncelikle köftelik bulguru ayıklayıp, yıkayın. Sonra geniş bir tepsiye koyun. Üzerine 500 gramlık salçanın yarısını, pul biberi, 2 çorba kaşığı nane ve 2 çay kaşığı tuzu da ekleyin. Tepsinin içinde bu karışımı avucunuzla ezin. Karışımı yarım saat boyunca yoğurun. Bulgurun şişmemesi ve kendiliğinden yumuşaması için yoğururken 4-5 parça buz yerleştirerek ovun. 15 dakika bu işlemi yaptıktan sonra, salçanın öbür yarısını da karışıma ekleyin. 15 dakika bu şekilde yoğurma işlemini sürdürün. Yoğurduğunuz karışımı tepsiye yayın. Elinizle karışımı kaldırıdığınızda tepsi kalkıyorsa, yoğurmayı bırakın. Maydanoz, yeşil biber ve marulu doğrayıp bulgurlu karışıma ilave edin. Bütün malzemeleri karıştırın. Bir yandan margarini ateşte eritin ve üzerine yumurtaları kırın. Sonra karıştırın. Daha sonra hazırladığınız yağda yumurtayı bulgurlu karışımın üzerine dökün.

2. Dantelli_Peri

Dantelli_Peri Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Bulgurlu Yumurta Tarifi
    haftasonu deneyeceğim tarif için teşekkür ederim

Bulgurlu Yumurta Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Güveçte Yumurta tarifi

Güveçte Yumurta tarifi

Güveçte Yumurta Malzemeler 1 ufak kangal sucuk 4 adet yumurta 2 yemek kaşığı zeytinyağı Yeteri kadar tuz, karabiber Yemeğin Tarifi Sucuğu zarından ayırın. Halka halka doğrayın. Güveci hafif ateşe koyup ısıtın. Yağı içine ilave edin. Bu yağda sucukları arkalı önlü hafifçe kızartın. Aralıkla olarak yumurtaları tencereye kırın. Üzerine kapağını kapatarak yumurtaların pişirin. Tuzunu ve...
  2. Akdeniz Usülü Yumurta Salatası tarifi nası yapılıyor

Akdeniz Usülü Yumurta Salatası tarifi nası yapılıyor

Akdeniz Usülü Yumurta Salatası Malzemeler : • 6 adet yumurta • 3 adet domates, doğranmış • 2 yemek kaşığı zeytinyağı • 1 adet soğan, doğranmış • 1 diş sarımsak, dövülmüş • 1’er adet yeşil, kırmızı ve sarı biber • 2 yemek kaşığı su • 2 yemek kaşığı fesleğen • Tuz, karabiber Hazırlanışı : Yağı tavada kızdırıp soğan, sarımsak ve biberleri 10 dakika kadar sote ediniz.Yumurtaları sebzeler...
  3. Bulgurlu Buğdaylı Salata Tarifi Resimli

Bulgurlu Buğdaylı Salata Tarifi Resimli

Bulgurlu Buğdaylı Salata Tarifi Resimli Merhaba hanımlar sizden Bulgurlu Buğdaylı Salata Tarifini yazmanızı rica ediyorum iyi günler.
  4. Bulgurlu Kuru Dolma Nasıl Yapılır....Bulgurlu Kuru Dolma Tarifi..

Bulgurlu Kuru Dolma Nasıl Yapılır....Bulgurlu Kuru Dolma Tarifi..

Bulgurlu Kuru Dolma Tarifi Bulgurlu Kuru Dolma Nasıl Yapılır İşte meleklerim yaz geldi patlıcanlar biberler kurutulmaya başlandı tabi kuru dolma yemekleri genelde kışın yapılıyor...Bende şimdiden sizinle paylaşmak istedim kışında pişirirsiniz...:) Burdada kuru patlıcan dolması var antep usulü ... Kuru patlıcan ve biberden yapılan bu pratik yemek tarifi, tüm dolma yemekleri sevenlerin...
  5. Sütlü Yumurta Tarifi verir misiniz bana

Sütlü Yumurta Tarifi verir misiniz bana

Arkadaşlar pazar kahvaltılarında zengin bir menü isteyen eşime sütlü yumurta yapmak istiyorum ama nasıl yapılır bilmiyorum bana aranızda bilen varsa Sütlü Yumurta Tarifi verebilir mi?

Sayfayı Paylaş